Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Деклариране при пътуване в Европейския съюз!?
Автор: speedking   
Дата:   10-12-07 00:29

Заминавам за коледните празници във Франция с автобус и ме интересува дали трябва да се попълват митнически декларации за

Digital Rebel kit
Notebook DELL 14.1" Core Duo
DV Cam Sony

защото никак няма да ми е приятно навръщане да ги убеждавам че са закупени преди пътуването от САЩ.

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване в Европейския съюз!?
Автор: ogimag   
Дата:   10-12-07 00:40

Мисля, че за Евросъюза не е нужно. На практика между тези страни няма митници. Но ако преминаваш през страни който не са от Евросъюза- не знам. Така или иначе една декларация се попълва за 5 минути. Ще питаш като излизаш през нашата граница. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване в Европейския съюз!?
Автор: DPV_Editor   
Дата:   10-12-07 00:46

Пътувала съм с автобус до Германия и Чехия, няколко пъти. Не ми се е налагало да декларирам нищо. Никой не ми е изисквал подобна декларация, а и честно казано не съм се и сещала дори да попитам дали е нужно. [smile]

Когато пътувам със самолет обаче, независимо от държавата, винаги се отбивам да питам дали трябва да се попълни. Отговорът е, че щом фотоапаратът/техниката е над 100 USD, трябва да се попълва. Е, винаги попълвам за всеки случай. И без това има много време преди полетите, та не ми пречи. Не, че някога са ми я поискали, де... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване в Европейския съюз!?
Автор: tan4o   
Дата:   10-12-07 01:13

Колкото пъти съм пътувала със самолет за Европа, никога не съм попълвала.Питах един път,митничаря даже го домързя да да си отвори устата, само поклати отрицателно глава!

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване в Европейския съюз!?
Автор: DPV_Editor   
Дата:   10-12-07 01:42

tan4o, [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Бе за всеки случай си "връзвам гащите", че много ми техниката, да не ма улепят на връщане. Нашите митничари на всичко са способни. По-добре да си спестя една разправия. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване в Европейския съюз!?
Автор: snooper   
Дата:   10-12-07 01:59

А, аз сега на връщане от щатско като видях, че са ми изгубили и двете раници в Лондон (бяха ги преджобвали зарад двата статива, да им се невиди) - нетърпелив и леко недоволен от случката с куфарите си минах просто през изхода "Нищо за деклариране" - там никой не седеше дори... сигурно като иде полет от ЕС просто приемат, че нямат работа [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване в Европейския съюз!?
Автор: PolarBear   
Дата:   10-12-07 02:06

За ЕС НЕ се декларира нищо, тъй като просто няма митнически контрол. При пътуване с наземен транспорт трябва да се внимава ако се минава през т. н. "Западни Блкани". Там са възможни изненади, макар че напоследък като че ли попрестанаха.

И друг път съм писал: тази граница от 100 долара всъщност нищо не дефинира; според нея трябва да си декларираме и часовниците и гсм-ите. И всяка сапунерка. Но никой митничар това не го иска. Малко по-сложно е с лап-топите - в питомните страни на тях се гледа като на първа необходимост като ръчния часоеник и на един лаптоп никой не обръща внимание. В непитомните е обратно. Бг в момента е точно по средата. Така че за всеки случай декларацията може да се направи. Веднъж на хиляда може да се натъкнете на митничар, станал сутринта с главата надолу.

На турската граница нашите митничари са възприели друга специфична методика: не ти обръщат внимание. Ако ги питаш, те ти отговарят обикновено, че ако техниката ти е професионална, то трябва да я декларираш. След което никога не ти искат декларацията.

ПРЕПОРЪЧВАМ: При първото излизане извън ЕС да си направите една декларация (2 минути максимум) и след това да си я държите винаги във фоточантата, ако ще 5 години напред. За нашите митничари тя е достатъчна, за много пътувания.

Това е на базата на опита от стотици (буквално) полети и доста граници.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване в Европейския съюз!?
Автор: DPV_Editor   
Дата:   10-12-07 02:19

Слушайте Полярен Мечо, той знае! [smilie24] [smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване в Европейския съюз!?
Автор: tan4o   
Дата:   10-12-07 02:25

Аз съм далеко от профи...с едно тяло и китовото обективче...[smilie5]
Полярен мечо[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване в Европейския съюз!?
Автор: equinox   
Дата:   10-12-07 03:43

Аз последния път като пътувах за САЩ си бях взел 350Д-то, но го декларирах като 20Д, защото имах намерение да си го купя от там. Не са ми искали да показвам техниката. Та, така де ако сте решили да си купувате нещо от САЩ може да декларирате, още на излизане. [smilie5]

Ако пък искат да го видят тоя апарат може да се направиш на приятно разсеян и да им кажеш, че е в главния багаж. [smilie5]

Не, че ми поискаха бележката на идване. От AirFrance загубиха багажа на целия самолет в Париж и после трябваше да чакаме около 2 часа, за да попълним декларации за загубен багаж. Като има такива проблеми митничарите сякаш не им се занимава.

Из ЕС проблеми сякаш няма, т.е. не би трябвало да има.

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване в Европейския съюз!?
Автор: muu   
Дата:   10-12-07 08:01

ако не напускаш границите на ЕС нищо не се декларира...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване в Европейския съюз!?
Автор: itilien   
Дата:   10-12-07 09:06

а ако ги напускаш какво се декларира ? Мойто Сони R1 трябва ли ?

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване в Европейския съюз!?
Автор: muu   
Дата:   10-12-07 09:13

аз при излизане извън ЕС си декларирам подробно цялата носена техника.за да нямам глупави проблеми от сорта на искане за плащане на мито ддс и други рекети.....

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване в Европейския съюз!?
Автор: папач   
Дата:   10-12-07 10:28

Ако излизате до САЩ с апарат си носете и фактурата за гладко завръщане.

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване в Европейския съюз!?
Автор: Artefact   
Дата:   10-12-07 10:36

Това лято ходих до Франция също с автобус.
Виж от къде ви е маршрута. Вероятно твоя ще е през Сърбия и други страни не членки на съюза особено ако тръгвате от София.
Когато тръгвах попитах служител на агенция митници и той ми каза че трабвало да се декларират. Митничар пък ми каза, че не трябва.
в крайна сметка на нашата граница миказаха да не ги занимавам с глупости. Шофьора и той не искаше да ме чака само аз да попълвам декларации и се размрънка.
Извода за мен беше:
1. ДА, по закон трябва да се декларират.
2. На никой не му дреме за закона.
3. Винаги си носи документи за закопуване ако стане гаф, да докажеш от къде е техниката.
4. Добре е да е притебе в автобуса та на границата да си слизаш с нея като ръчен багаж и митничарите да не се заядат.
5. Ако ровят автобуса не са особено нежни с багажа в багажника на автобуса и може да се ти я потрошат ако е там.
6. Здължително си носи междиународен таспорт!!!
Дори на повечето граници на държави от съюза не ни признаха личните карти. На две от тях пък настояваха за тях, така че носи и нея.
Подготви се психически и за случки от рода на сваляна на пътничите посред нощ на границите и престой вкупом в някви охранявани помещения. Няма страшно, просто да не се стряскаш и да не тръгнеш да се дърпаш на митничарите, защото на чвтобусната компания не и пука за тебе. При нашето пътуване оставиха 5 холандци и 4 италианци по междинните граници въпреки торбите с почерпка, които се оставяха от шофьоера почти на всяка граница, било тя и на Евросъюза.
Аз лично реших и показвах без да мемпитат, че нося такава техника в ръчния си багаж и очтиво питах митничарите желаят ли да я декларирам.
Дано съм бил полезен.

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване в Европейския съюз!?
Автор: princess_lia   
Дата:   10-12-07 11:04

Не, не съм декларирала никога фототехника.
Само преди 4 години лаптоп.

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване в Европейския съюз!?
Автор: ivanov_id   
Дата:   10-12-07 11:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване в Европейския съюз!?
Автор: tan4o   
Дата:   10-12-07 11:25

Скенера може да ти прецака филма, евентуално, но не и апарата.По летищата вече има има лепенки на скенера,кое може да се повреди или не!

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване в Европейския съюз!?
Автор: slivenski   
Дата:   10-12-07 12:10

ако пътувате от БГ за държава от ЕС няма причина да се попълва митническа декларация, защото няма обмитяване... [smilie21]

направо си е незаконно дори, така да се каже... [smilie21] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване в Европейския съюз!?
Автор: master   
Дата:   10-12-07 12:14

я дайте съвет че съм си поръчал обектив от щатите така че да не създам проблеми на човека дето ще ми го донесе :) ..ама и мито и ддс не ми се плаща :))

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване в Европейския съюз!?
Автор: Artefact   
Дата:   10-12-07 13:17

Това за ненужната декларация май е така само ако можеш да докажеш произход на стоката или пък не преминаваш през страни нечленки на съюза. В случая може да се заядат че е купен примерно от сърбия. Иначе ако излиташ и кацаш със самолет примерно само на територията на съюза определено е безсмислено [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване в Европейския съюз!?
Автор: nsirakov   
Дата:   10-12-07 13:37

скенра ( рентгена) да повреди електроника.. брех това не съм го чувал, а се занимавам с рентген почти 5 години вече :) като си помисля колко дедовци с пейсмейкъри ( ДЕТО СИ Е МИКРОФИННА ТЕХНИКА) сме наснимали

споко нищо му няма на техниката от Ро лъчи

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване в Европейския съюз!?
Автор: landstar   
Дата:   10-12-07 14:22

ВЕЧЕ СИ ДЕКЛАРИРАЛ ТУКА ВЪВ ФОРУМА ТЕХНИКАТА, ПУСНИ И СЕРИИНИТЕ НОМЕРА И ЗАМИНАВАЙ!

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване в Европейския съюз!?
Автор: bobihot   
Дата:   13-12-07 11:59

master ,
Твоя човек да разопакова нещата, да не личат като нови за продажба- до колкото съм чувал.
На познати им се е затривала информацията от флаша при преминаване през рентгена. За повреждане на електроника не съм чувал, но това в някои случаи може да я направи неизползваема, или да загубите ценни данни-На познат му се затриха данните от компютърния бележник с всички контакти и още плаче.. [smilie25] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Деклариране при пътуване в Европейския съюз!?
Автор: muha-palamarka   
Дата:   13-12-07 21:50

ако е само за ЕС няя страшно, аз 2 пъти ходя до Румъния с моята техника + лаптопите на колегите + няколко грама марихуана... Никой нищо не ме е питал!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »