Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 странен jpeg проблем
Автор: blgr   
Дата:   09-12-07 10:20

и аз точно нямам обеснение, но...когато си сложа картата в readera, и explorer e пуснат на thumbnail view и cut + paste-на снимките на твърдия диск, тези на които не им се беше показал thumbanaila не се отварят, photoshop казва could not complete your request because an unknown or invalid jpeg market type is found, а файловете са се копирали точно уж със същата големи ...
дали може да е проблем от картата ( която е чисто нова) или от апарата (d80, който също е чисто нов)
и дали има някакъв jpeg fixer, който да оправя да оправя фаиловете в такава ситуация...

Отговори на това съобщение
 Re: странен jpeg проблем
Автор: ALBIREO   
Дата:   09-12-07 10:25

Ама ти в JPG ли снимаш? [smilie10]
Иначе има два варианта - неправилно записани и неправилно прочетени. Едва ли е второто. Изкопирай ги пак (предполагам си го направил) и виж дали ще има промяна.
Много е вероятно проблемът да е в картата.

Виж дали апаратът ги "чете" от картата - като ги разгледаш на неговия дисплей...

Отговори на това съобщение
 Re: странен jpeg проблем
Автор: blgr   
Дата:   09-12-07 10:30

Еми точно тогава снимах в jpeg :o
Всъщност...имам и няколко такива nef-a като разглеждам сега една друга папка, пак не се отварят...

A проблема е че тия ги cut-нах...и ги няма вече на картата

Отговори на това съобщение
 Re: странен jpeg проблем
Автор: doca   
Дата:   09-12-07 10:31

Ако искаш прати ми на мейла една от снимките, където не се отваря, че да видя какъв е проблема. usa911@abv.bg
1.Съмнява ме, че ни си форматирал в началото картата в апарата, с който си правил кадрите.
2. С експлорера просто прави copy от картата е не cut.
3. За възстановяване на изтрите кадри от картата направи опит с тази програмка.



Публикацията е редактирана (09-12-07 10:37)

Отговори на това съобщение
 Re: странен jpeg проблем
Автор: ALBIREO   
Дата:   09-12-07 10:34

ОК - тези JPG изглеждат загубени, поне аз не се сещам как да се възстанови информацията от тях.
Но следващия път - копирай, не режи [smilie3]
Ако въпреки това пак ти се случи да не можеш да отваряш файлове от картата - сигурно проблемът е в нея. Пробвай с друга [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: странен jpeg проблем
Автор: blgr   
Дата:   09-12-07 10:34

картата е форматирана с апарата, веднага след като отворих опаковката...

Отговори на това съобщение
 Re: странен jpeg проблем
Автор: doca   
Дата:   09-12-07 10:38

Погледни т. 3-та

Отговори на това съобщение
 Re: странен jpeg проблем
Автор: bobihot   
Дата:   10-12-07 00:42

Според мен просто ти липсват тумбнайлите-пробвай да ги отвориш с нещо друго- АЦДСее, ирфанву и .т.н...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »