Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 FZ8 vs Who?
Автор: Free_Soul   
Дата:   07-12-07 11:42


Привет на всички, ще карам по същество, защото знам колко са любими теми от този род, но когато човек не знае -пита, така ще направя и аз пък дано някой ми отговори.

Ясно е - ще се купува апарат, дотук добре, понеже не съм от хората,които директно питат без да нямат престава, реших да вляза малко в час, та седнах и прочетох. Дотук добре, мислех си ,че съм избрал моето фото и няма да Ви занимавам с поредната тема, но уви постоянно се появяват колебания, затова и пиша тук.

Задачата е фото до 300$ ще се купува от USA- ebay най-вероятно.

След изчетените ревюта,мнения,критики и какво ли още не се спрях на Панасоник FZ8 питам се обаче дали си няма конкурент в този ценова граница, който да е с по-голяма матрица,защото от прочетеното установих(дано не греша),че това е най-важното за съотнешонеито цена/качество. Иначе казано колебая се с Фуджи F31fd...

Приемам разбира се и други препоръки, стига да не надхвърлят бюджета ми. Знам че с трици маймуни не се ловят, просто търся best buy..

Благодаря на всички отзовали се!

Отговори на това съобщение
 Re: FZ8 vs Who?
Автор: ivanov_id   
Дата:   07-12-07 15:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: FZ8 vs Who?
Автор: fujifan   
Дата:   07-12-07 19:05

ако имаш едно странно усещане, че те вуече фоторафията, земи фуджито. после така и така ша са зима огледално-рефлексен, не е лошо да се допълни и с някой смислен джобен модел за когато няма да ти се мъкне всичката техника. ако го нямаш това усещане, няма значение [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: FZ8 vs Who?
Автор: veskobongo   
Дата:   08-12-07 16:23

FZ8 не е лош вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: FZ8 vs Who?
Автор: Free_Soul   
Дата:   09-12-07 18:50


ivanov_id : прегледах предложението ти, но не виждам с какво е по-добър от FZ8? Освен по-голямата матрица и повечето пиксели(което май не е чак такъв плюс)не виждам къде е превъзхоството му. Да не говорим,че и цената му е по-висока,но обезателно ще се разровя за него.Благодаря ти за предложението

fujifan : усещането и желанието го има и със всеки ден се засилва все повече. Но честно казано не виждам с какво е по-добро от панасоника. Ясно е,че си пристрастен като гледам ника ти,но реално това фуджи по-добро ли е от FZ8? Без други алтернативи за повече пари?

veskobongo: Благодаря за отговора.

Иначе само за инфо - FZ8 струва 250$х1.34 = 308лв? Дали има по-добра оферта за тези пари?

Отговори на това съобщение
 Re: FZ8 vs Who?
Автор: fujifan   
Дата:   09-12-07 20:49

имам в предвид, че някои хора си вземат един суперзум и пуцат с него, други си вземат огледално-рефлексен за хубаво снимане и един малък сапунер да им се мотае по джобовете за зор-заман, за някои DSLR-ът е излишно набутване , за други турбо-сапунерът е една излишна стъпка по пътя към сериозните апарати... малко прилича на като си купуваш кола. та, ориентирай се към кой клас ще се насочиш, конкретните модели си ги избрал, те няма смисъл да се сравняват един с друг [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: FZ8 vs Who?
Автор: Free_Soul   
Дата:   09-12-07 21:04


ivanov_id: разгледах по-обстойно предложението ти, но виж какво е заключението на хората - Ultimately, for us, the P5100 was a disappointment, but not a surprise. Отпада като вариант.

fujifan: точно това не мисля да правя аз, а именно да дам 700-800+ за зуум-сапунер,който не е огледално-рефлексен(не че има за толкова пари), затова се ориентирах към този модел и клас. Ще взема нещо такова, ще поснимам и ще видим как ще ми се отрази, знае ли човек може да нямам талант за това,защо тогава да давам 1000+ за огледално-рефлексен. Ако пък желанието ми се засили е ясно,че ще се скача нагоре.

Все пак идеята ми беше дали FZ8 има конкурент в тази ценова граница?

Отговори на това съобщение
 Re: FZ8 vs Who?
Автор: cicomanco   
Дата:   09-12-07 21:42

със сапунера няма да се научиш!най - много да добиеш вредни навици!за тези пари направо скочи на нешо огледално!

Отговори на това съобщение
 Re: FZ8 vs Who?
Автор: Free_Soul   
Дата:   10-12-07 18:39


Едва ли има за 330 лв огледално-рефлексен, едва ли всички са се учили на ДСЛР, така че....

Отговори на това съобщение
 Re: FZ8 vs Who?
Автор: nishtiya   
Дата:   10-12-07 22:08

ми ето до около 300$ http://www.bwayphoto.com/viewproduct.aspx?id=3520438

Отговори на това съобщение
 Re: FZ8 vs Who?
Автор: Free_Soul   
Дата:   11-12-07 17:03

Този вариант ми идва скъпичък....

Ясно е, правилно съм се ориентирал, ще се купува FZ8-цата !

Благодаря на всички отзовали се!



Публикацията е редактирана (11-12-07 17:04)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »