Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с К10Д и Сигма 70-300АПО
Автор: tibonev   
Дата:   06-12-07 14:05

От време на време се получава проблем, койтом предполагам, че се дължи на дефект в обектива и се изразява в загуба на информация за блендата (изчезва показанието на дисплея) и изчезване на автофокуса. Понякога след промяна на фокусното разстояние напред-назад се оправя, а друг път е много упорито и не се оправя. Има ли някой опит с подобен проблем?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с К10Д и Сигма 70-300АПО
Автор: boni   
Дата:   06-12-07 14:08

Според мен възможна причина е лош контакт между тялото и обектива. Виж да не са зацапани контактните клеми на обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с К10Д и Сигма 70-300АПО
Автор: tibonev   
Дата:   06-12-07 14:38

Това с контакта и аз си го мислих и много внимателно прегледах контактите, но не излезе от там зайчето. Впрочем, още при първото поставяне на обектива върху тялото се появи на ЛСД екран с въпрос за фокусното разстояние, което тогава ме учуди, но може би с промяна зума този проблем се е отстранил и не му обърнах голямо внимание. Сега в момента на включване на тялото, ако го има проблема, отново се появява същия екран на ЛСД

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с К10Д и Сигма 70-300АПО
Автор: boni   
Дата:   06-12-07 15:02

Да, това че се появява надпис, който те пита за фокусното разстояние, означава, че се губи контакт между тялото и обектива. Каква е конкретната причина да се губи тоя контакт, не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с К10Д и Сигма 70-300АПО
Автор: XaMLeT   
Дата:   06-12-07 15:27

и при мен се получава. Проблема мисля е не добро напасване на контактите м/у тялото и обектива. пробвай с леко врътване на обектива при мен работи, нищо че почти няма луфт. Дригия вариянт който ми идва на акъла е нещо във връзка с пръстена на блендата.



Публикацията е редактирана (06-12-07 15:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с К10Д и Сигма 70-300АПО
Автор: tibonev   
Дата:   06-12-07 15:27

В крайна сметка май, че трябва да предявя рекламация за обектива и вече проведох разговор с Павилиона във Варна (обективът е закупен от Павилиона в София), но момчетата ме насочиха към някакъв сервиз в София и не съм имал път натам. А не били трябвало търговецът да носи отговорността за рекламациите вместо да ме препраща към сервиз?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с К10Д и Сигма 70-300АПО
Автор: zdimitrov   
Дата:   06-12-07 16:32

Още един глас за зацапаните контакти. Дори и след внимателно оглеждане, не забелязвам видимо зацапване на контактите, но след почистване (дори и на сухо със салфетка например) има резултат. Другия вариант е ако ми се случи в момент в който не мога да сваля обектива е - леко да го приплъзна, въпреки, че няма осезаем луфт, както каза XaMLeT.

Наистина има и вероятност обектива да е дефектен.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с К10Д и Сигма 70-300АПО
Автор: tibonev   
Дата:   06-12-07 16:39

И аз съм се опитвал да размърдам леко обектива спрямо тялото, но наистина няма луфт и за съжаление няма и резултат.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с К10Д и Сигма 70-300АПО
Автор: doca   
Дата:   06-12-07 18:00

Тъкмо си мислех следващата седмица да купувам същия обектив от Павилиона.
Че Павилиона нали дават гаранция.
Защо не го върнеш, пък те да си го дават на сервиз?
Някой ще обясни ли в какво се състои гаранцията?



Публикацията е редактирана (06-12-07 18:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с К10Д и Сигма 70-300АПО
Автор: tibonev   
Дата:   07-12-07 12:47

Благодаря на всички, които дадоха мнение и споделиха опита си. Ако успея да намеря решение на проблема, ще ви информирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с К10Д и Сигма 70-300АПО
Автор: NEPREDVIDIM   
Дата:   07-12-07 13:49

tibonev, чакай, не бързай. Първо направи проверка дали в менюто custom settings -> using aperture ring дали е на позиция 1
и на FI with S lens -> също на позиция 1 (prohibited). Ako си снимал със механични обективи и си оставил тази настройка по подразбиране оттам може да идва проблема. Аз също забравям от време на време като сменям.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с К10Д и Сигма 70-300АПО
Автор: tibonev   
Дата:   07-12-07 15:43

Проверих настройката using aperture ring и е на 1.
FI with S lens не намерих къде е, но тъй като до сега не съм поставял механичех обектив, няма причина да е променяна.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с К10Д и Сигма 70-300АПО
Автор: NEPREDVIDIM   
Дата:   07-12-07 16:58

Може и да не си слагал, но отметката да е била там. "FI with S lens used" в custom settings Въобще не трябва да ти излиза въпрос за въвеждане на фокусно разстояние, ако не си сменял настройката.
Да те питам само като включиш апарата ли се появява това за фок. разст.?
Намери тази опция и я провери (изключи) точно под или над другата която ти писах в предния пост е!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с К10Д и Сигма 70-300АПО- причината
Автор: tibonev   
Дата:   27-12-07 13:59

След като направих рекламация в сервиза на Сигма в София, се оказа че са змърсени контактни пръстени и четки в обектива. Оказва се, че братята японци просто не са имали ден.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с К10Д и Сигма 70-300АПО- причината
Автор: NEPREDVIDIM   
Дата:   27-12-07 16:41

аве те са имали ден и са си изкарали парите, ама ти не си имал ден
:-)
Добре че всичко се е оправило

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »