Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Canon EOS 400D
Автор: Asparian   
Дата:   03-12-07 15:41

Здравейте.
Нещо като disclaimer, за да няма много от рода "lamer" "n00b" и т.н.
Нов съм тук и съм любител, не разбирам особено, сега се уча, чета и т.н.

Знам че сигурно може да се прочете из форума и е писано не един път сигурно (четох назад в темите, но не намерих скоро подобна тема точно), но предпочитам да попитам пак и да получа актуални менения на спецовете тук.
Реших да навляза малко по-навътре във фотото и да премина от сапунерки на нещо по-така.
Имам малко негативен опит с Канон (PowerShot A 620 - дефектирала матрица и гневни писма до Канон, но това е друга теам), който отдавам повече на Сони отколкото на Канон, защото разбрах, че тези ЦЦД матрици са на Сони.
Насочих се към Канон 400Д.
Имам финанси и за по-скъп апарат, но засега не мисля, че и да го взема бих могъл да го оползотворя, така че реших да е нещо като начално ниво ДСЛР.
Искам вашия съвет и мнение.
Четох ревюта, видях, че го хвалят, че е добър и т.н. Разбрах, че е с ЦМОС матрица, която е правена от Канон (слава Богу, нищо общо със Сони).
Благодаря предварително за мнения, съвети и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 400D
Автор: elmaduro   
Дата:   03-12-07 15:47

Ами май форумците масово казват, че предния 350Д е по добър, но незнам защо.И аз снимам с Канон(40д) и определено много ми допада.Нещо което не ки харесва в ниския клас на Канон, е че ергономията им е под всякаква критика.За мен по добро тяло има д80 на Никон, който и попада в малко по горен клас.Прецени с какви финанси разполагаш и какви обективи можеш да си вземеш и тогава ще решиш.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 400D
Автор: BirdOfPray   
Дата:   03-12-07 15:51

АМИ качи 2-3 снимки в профила, да те видим какво снимаш бре :)
АПАРАТА е хубав - с него като и с всеки подобен апарат могат да се правят много добри неща - могат да се направят и невероятни тъпоти и глупости.
ТАКА, че взимай и снимай !!

П.С. А после като си го купиш пусни и темичка - какви обективи да си взема сега :))
П.С.2 АКО се насочиш към Никон Д80 според мен хич няма да сбъркаш де :))


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 400D
Автор: Asparian   
Дата:   03-12-07 15:52

Ами имам финанси, не е това проблема, въпроса е за какво да ги дам смислено.
Първо мислех 350Д, но като видях, че разлиакта е незначителна, се затърсих за ревюта за 400Д и се оказа, че уж бил подобрен вариант на 350Д.
Имам познати, които уж по-префесионално се занимават, които твърдят, че Канон били по-добри от Никон (доколкото се запознах, това е малко като някаква религиозна война - за и против, но е все тая дали е Канон или Никон).
Четох, че Канон имат по-малко шум и по-добро цветово качество, а и всичките ми познати ме съветват за Канон, но аз искам да чуя мненията на познавачите тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 400D
Автор: elmaduro   
Дата:   03-12-07 16:04

Приятел всеки гледа от своята камбанария ако ме разбираш.Въпреки, че имам Канон определено телата на Д200 и Д300 на Никон са в пъти по добри от това на 40Д.И това е факт, който никой не смее да оспори.Много по стабилни и са влагозащитени,това е.Но и цената е с около 500 долара отгоре, на Д300.За мен беше ясно, че на този етап не ми е необходимо такова тяло.Истината е че тук ти си фактора който рашава, кое е най-доброто.М/у 80Д и 350Д и 400Д разлика чак толкова голяма няма в крайният продукт, а именно в снимката(с оглед на това, че после минава през CS).Апарата е важно как се държи когато снимаш навън, в полеви условия както се казва, или в студио.Дали ти е удобен, можеш ли бързо да променяш настройките и режимите и т.н.Всеки сам за себе си го усеща това.Наистина вземи отиди в пвилиона и пробвай апаратите и тогава споре мен ще решиш.Успех[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 400D
Автор: Asparian   
Дата:   03-12-07 16:10

Благодаря за отговора Ел, но ти говориш за 40Д.
Аз имах предвид 400д.
40Д ми се струва прекалено преофсионален за мен, затова се спрях на 400Д, нещо като добро начало.
Разбирам те, че като че ли всичко опира до индивидуални предпочитания, поради факта, че разликите не са големи в различните "маркови" апарати от подобен клас.
Това, което най-вече опростено ме интересува, дали е добър избор 400Д.
По-добър ли е от 350Д и дали има някакви силни негативни страни за класа си (ясно ми е че няма продукт без негативи).
На кратко бих ли сгрешил с такава покупка или е добър избор като качество.



Публикацията е редактирана (03-12-07 16:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 400D
Автор: elmaduro   
Дата:   03-12-07 16:12

Говорих като промер, сори ако съм те объркал.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 400D
Автор: elmaduro   
Дата:   03-12-07 16:14

Не би сгрешил разбира се!С канон или никон няма как(на говоря за сапунерките естествено, с тях грешката е неизбежна[smilie5] ).Само ти казвам като пример да обърнеш внимание и на Никона-Д80.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 400D
Автор: elmaduro   
Дата:   03-12-07 16:16

Важно е и какви обективи мислиш да купуваш[smilie7].Няма да минеш само с китака както се сещаш[smilie21].

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 400D
Автор: Svsvet   
Дата:   03-12-07 16:21

Ами какво да ти кажа, и аз не съм спец, и аз исках да започна по-така! Съветът ми е - ЗАБРАВИ, ЗАБРАВИ, ЗАБРАВИ за 400D! Просто за тези пари можеш да си вземеш нещо много по-добро! Разликите между 350D и 400D са просто пренебрежими! Ако искаш хубав апарат си купи 30D, ако искаш хубав апарат за по-малко пари и хубави обективи за с останалото си купи 350D. Пак ще кажа, че ще се чувстваш набутан с 400D, а скоро няма да можеш да го продадеш и за 700лв. Самият факт, че лятото струваше 1700-нов, а сега струва 1100 е показателен. 30D на старо, запазен, струва около 1300лв.



Публикацията е редактирана (03-12-07 16:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 400D
Автор: elmaduro   
Дата:   03-12-07 16:27

Автор: Svsvet
Дата: 03-12-07 16:21

Да така е![smilie24]

За всеки по Хаси...[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 400D
Автор: Asparian   
Дата:   03-12-07 16:35

За апарат на старо и дума да не става.
Аз техника на старо не купувам :)
По принцип съм маниак на тема ПЦ-та и всичко ми е топ и ново, така че това си ми е природа :), мисля и с апаратите така да е :)
За продаването не ме тревожи.
А защо да забравя за 400Д. Какви са причините, технически, морални или просто защото е 200 лв по-скъп от 350Д, без да има за какво? Питам за ориентир.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 400D
Автор: Asparian   
Дата:   03-12-07 16:40

И още нещо, добре да речем, че бих си взел 30Д.
Какво повече на мен, като на начинаещ аматьор ще ми даде.
Ето как разбирам аз нещата за момента, специалист съм в областта на ПЦ-тата.
Там като дам 600 лв за видео карта например знам защо ги дава, защо не давам 250 за друга, и как мога да използвам цялата мощ на тази за 600.
Та идеята ми е, какво ще ми даде 30Д, което аз ще усетя, че наистина не бих го имал с 400Д и ще промени коренно към положително начинанието ми във света на по-засиленото занимание с фотография?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 400D
Автор: ogimag   
Дата:   03-12-07 16:49

30Д е много по-добро тяло от 350 и 400Д. Но тялото е само локомотива. Обективите са вагоните. С което искам да кажа, че и да вземеш хубаво тяло и недобри обективи... кофти. Крайния резултат на снимката ще е катастрофа. И обратно- може да направиш много хубава снимка с 350Д и 400Д и добър обектив. Дано ме разбираш! Изхвърлянето с хубаво тяло е разумно ако можеш да продължиш с хубави стъкла. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 400D
Автор: elmaduro   
Дата:   03-12-07 16:51

http://www.opendigitalphotography.com/Digital-Camera-Guide/Comparing-Digital-Cameras/



Погледни тук.Колкото до разликите няма такива които да доведът до по добро изображение, т.е. матрицата е същата, както и процесорът.Другото е ненужна маркетингова козметика според мен.Виж линка все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 400D
Автор: Asparian   
Дата:   03-12-07 16:52

Ogi, разбирам.
Разтърсих се и по чуждите форуми и видях, че препоръчват Обектив Canon EF 85mm f/1.8 USM.
Какво би казал за идеята - 400Д + този обектив?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 400D
Автор: elmaduro   
Дата:   03-12-07 16:56

Ти какво мислиш да снимаш, защото ако мислиш да вземеш само 85/1.8 май няма да стане.Трябва ти поне нещо широчко, както се казва.[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 400D
Автор: Asparian   
Дата:   03-12-07 16:56

Ел, на този линк, който ми даде всъщност пише "you should still consider the higher quality of the images that is produced by EOS 400D" :)
Разбирам, че това може да е просто маркетингов алабализъм и реално да няма разлика от 350Д, а и както казвате всички, стъклата са особено важни, но все пак стигам до извода, че ако 200-250 лв не са ми проблем, по-добре да взема 400Д отколкото 350Д, поне засега това ми се заформя като извод.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 400D
Автор: borisyankov   
Дата:   03-12-07 16:58

Забрави за един обектив само. Ако не дадеш пари за обективи колкото за тялото не си се охарчил достатъчно.

400Д си е чудесна камера, както и много други. Почти няма ДСЛР на пазара който като си го вземеш да осъзнаеш че не можеш да правиш хубави снимки и за това е виновен фотоапарата.

Идеи за евтини обективи:
Новия Канон 18-55 ИС китов. Още го няма но е що годе свестен и има ИС. Главно е евтин.
Канон 50мм/1.8 - отново евтин и много добро изображение.
Сигма 70-300 АПО - качествен за цената си.
Сигма 24-60мм 2.8 - много остър и почти никакви аберации, голяма бленда. Свястна цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 400D
Автор: Asparian   
Дата:   03-12-07 16:59

Ел, ами за начало мислех китовия да ползвам за широко.
А какво ще снимам...знам ли, всичко.
В интерес на истината жената е по-добрия "фотаджия", тя снима много аутдоор, много маркро прави (тревички, пчелички и такива щуротий :).
Аз предпочитам по-далечни изгледи, както и движещи се образи.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 400D
Автор: Asparian   
Дата:   03-12-07 17:01

boris, полезно инфо :) 10х.
Като за начало няма ли да ми стигне китовия 18-55?
Т.е. този, с който идва 400д, не е ИС, но...



Публикацията е редактирана (03-12-07 17:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 400D
Автор: ogimag   
Дата:   03-12-07 17:06

Аз една година почти снимах с китака. И неминуемо стигнах до "L" стъклата. Това те чака и теб. Твой избор е дали направо ще тръгнеш към тях или ще караш през сигми и други канонски стъкла.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 400D
Автор: elmaduro   
Дата:   03-12-07 17:06

Точно за това ти пуснах линка.Единствените предимства, за които се говори са прахочистачката, 2мегапикс. отгоре, по-голямия телевизор и малко по значимата промяна 9 вместо 7 аф точки.Нищо от това не е от значение за крайният продукт, процесора си е същия както и повечето неща в камерата.
Това е друга по-значима разлика:

400Д-Max. Approx. 3fps. (speed maintained for up to 27 images (JPEG)¹, 10 images (RAW)

350Д-3fps (speed maintained for up to 14 JPEG images)
[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 400D
Автор: BirdOfPray   
Дата:   03-12-07 17:43

това "Единствените предимства, за които се говори са прахочистачката, 2мегапикс. отгоре, по-голямия телевизор и малко по значимата промяна 9 вместо 7 аф точки" за минимална разлика в цената са ГОЛЕМИ предимства
ОСОБЕНО ПРАХОПОЧИСТВАНЕТО - не знам колко е ефикасно де, а и ТЕЛЕВИЗОРА - за начинаше е много полезно...

А това с буфера също си е важнао - ама пак зависи какво ще снима човека - като гледам - и той не знае обаче [smilie18]

НАЙ-важно за мен е ергономиката - стига чете ревюта - отиди в едни магазин - хвани апарата и веднага ще се откажеш да си купуваш такава детска играчка [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 400D
Автор: Svsvet   
Дата:   03-12-07 17:48

Ако искаш наистина да снимаш само на любителско ниво, за забавление, тези 200лв отгоре ще ти дойдат много добре при избора на обектив! Затова, не вземай 400D, просто не си струва! Вземи 350D, щом държиш на новото! 400D за мен е сериозна крачка назад за Канон!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »