Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 подготвяне на портфолио за кандидатстване
Автор: blgr   
Дата:   30-11-07 08:25

Някой правил ли е нещо такова ? Мисълта ми е..как е добре да се направи, какъв брой снимки да се подберат. Моята идея е 20-30 снимки, от всякакви жанрове, да се отпечатат на А4 и с паспарту, в нещо като папка.

Ще ги ползвам за кандидстване в Англия за фотография.. а и също някой има ли опит с тия английски унивеситети и тази специалност по точно ?

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: подготвяне на портфолио за кандидатстване
Автор: asahi   
Дата:   30-11-07 08:33

Трябва да покажеш най-доброто, на което си способен в различни жанрове на фотографията. Избягвай дълбоки обработки. Наблегни на светлината, формата, композицията, идеята.

Отговори на това съобщение
 Re: подготвяне на портфолио за кандидатстване
Автор: dvda   
Дата:   30-11-07 09:30

Папката не е добра идея
Една луксозна подвързия, за да стане като истински албум
Ама не готов от магазина и да наредиш снимките вътре

Отговори на това съобщение
 Re: подготвяне на портфолио за кандидатстване
Автор: asahi   
Дата:   30-11-07 09:32

Не се изсилвай с големия формат. В малка снимка може да се покаже много, а и някои технически недостатъци не се забелязват толкова лесно. 13/18 с паспарту А4 е нормално за непрофесионалист.

Отговори на това съобщение
 Re: подготвяне на портфолио за кандидатстване
Автор: shama   
Дата:   30-11-07 09:48

20-30 снимки може да са малко множко. Създаване на портфолио си е цяла наука коя поред трябва да ти най-силната снимка, колко точно снимки, формат, оформление и т.н.

М/у другото и аз трябва да правя такова животно ама само от 10 снимки :) мисля за стилна кутия А4 формат и в нея 10 картонени страници (паспарту) с 10-те снимки 4х5 ЕПП [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: подготвяне на портфолио за кандидатстване
Автор: praetorian   
Дата:   30-11-07 10:02

Как съм го направил аз [smile] В чужбина се продават много луксозни албуми за портфолио и презентации. Основата е с най-различни на цвят, но много качествени хартии, така че има избор. Аз предпочетох черното, защото на него почти всички фотографии стоят добре. Разпечатал съм снимките във формат А4, а албума е по -голям и става като паспарту. Фотографиите вътре изглеждат прекрасно. Недостатък е доста високата цена на един подобен албум - започват от 45 Евро, но си струва.



Публикацията е редактирана (30-11-07 10:03)

Отговори на това съобщение
 Re: подготвяне на портфолио за кандидатстване
Автор: svetalcho   
Дата:   30-11-07 10:06

я питай гугъла..някъде бях мернал из фотографските сайтове тоно това как се подготвя портфолио

Отговори на това съобщение
 Re: подготвяне на портфолио за кандидатстване
Автор: n1x0n   
Дата:   30-11-07 10:32

мисля за стилна кутия А4 формат и в нея 10 картонени страници (паспарту) с 10-те снимки

Точно това е пътя [smilie24]

20-30 неща са страшно много за подобна презентация, 10-15 са много по-добра цифра.
Няма смисъл да се показва амбалаж само заради бройката, прави лошо впечатление.

тук има решения за всякакви формати, просто като пример:
http://www.portfolios-and-art-cases.com/



Отговори на това съобщение
 Re: подготвяне на портфолио за кандидатстване
Автор: blgr   
Дата:   30-11-07 21:19

оо тези кутии са страхотни, предполагам в любимата ми българия не могат да се намерят ?

Отговори на това съобщение
 Re: подготвяне на портфолио за кандидатстване
Автор: nnenov   
Дата:   30-11-07 21:42

20-30!? че ти ако имаш 20-30 супер кадъра трябва за преподавател да кандидатстваш, не за ученик :)

Мисълта ми е, че това е много труд в продължение на много време.

n1x0n написа:


>
> 20-30 неща са страшно много за подобна презентация, 10-15 са
> много по-добра цифра.
> Няма смисъл да се показва амбалаж само заради бройката, прави

Отговори на това съобщение
 Re: подготвяне на портфолио за кандидатстване
Автор: blgr   
Дата:   30-11-07 21:43

:D

аз ей така го написах, сега като се замисля наистина е доста голяма цифра :)


10-15..мдам :)

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: подготвяне на портфолио за кандидатстване
Автор: dampkring   
Дата:   30-11-07 22:11

Колкото повече от исканите, толкова по-зле. Всеки НЕдобър кадър ще ти бъде в минус. Гледай да не са и много големи! Най-добре е да спазваш изискванията. Аз си ги спазвах и това ми беше само в полза. Успех! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: подготвяне на портфолио за кандидатстване
Автор: Rumi_7   
Дата:   30-11-07 22:12

Аз мога да разкажа за изпита си това лято в НБУ.

Бях подготвила 25 снимки (защото така и не ни бяха казали конкретно число - всеки, когото питахме, казваше нещо между 10 и 30). Като влязох при комисията, ми казаха да ги редуцирам до 15 - да ти кажа, даже и те после ми се сториха много - наредени една до друга в 3 редички.
Та минута по-късно ги бях намалила (даже ме похвалиха, че съм успяла - не знам защо) и ги оценяваха общо - за всички 15 кадъра обща оценка от 1 до 10 по три критерия, всеки от тримата изпитващи даде оценката си, като от време на време някой питаше нещо за някой кадър - с какво е правен, дали е обработван и т.н.

Самите снимки ги бях изкарала 13/18 - май такива бяха указанията, а и според мен наистина е удачен формат. Тези, на които повече им отиваше бял фон, бяха на такъв, но повечето - на черно паспарту.

Бяха в папка, но така и така ме накараха да ги наредя една до друга, така че имай предвид тази опция - да не си подвържеш така нещата, че да се гледат само като книжка.

В крайна сметка (поне на нашия изпит) подредбата се оказа несъществена.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: подготвяне на портфолио за кандидатстване
Автор: dampkring   
Дата:   30-11-07 22:21

Rumi_7, бяха си уточнили - 10 снимки. [smilie3] И не те ли приеха?

Отговори на това съобщение
 Re: подготвяне на портфолио за кандидатстване
Автор: ALBIREO   
Дата:   30-11-07 22:28

А преглеждането на монитор, не се ли уважава все още?
Само на хартия ли е престижно да се показват снимки от портфолио?

Отговори на това съобщение
 Re: подготвяне на портфолио за кандидатстване
Автор: Manchev   
Дата:   01-12-07 14:45

ALBIREO
Според мен- да!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »