Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Fujifilm FinePix S5700 Zoom или Olympus SP-510 UZ ???
Автор: Славов   
Дата:   29-11-07 09:47

Ще е за подарък на понапреднал любител,
който досега е снимал с елементарна сапунерка.
Моля за лични впечатления.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm FinePix S5700 Zoom или Olympus SP-510 UZ ???
Автор: kirilp   
Дата:   29-11-07 10:20

Olympus SP-510 UZ.Снимал съм с Olympus SP-500 UZ,същият е.РАзликата е 1 мегапиксел[smile] .Проблема и на двата е липсата на стабилизация.А това не е малък проблем.Обектива на Олимпуса е много светлосилен,дава рязка картина дори на най-отворена бленда,при всички фокусни разстояния.Недостатъците на фотоапарата са бавното писане върху картата.РОУ се пише около 6-8 секунди.През това време не може да се снима.Малък и лек е и затова липсата на стабилизация се усеща.
За Фуджито нищо не знам,там да пишат съфоруци!

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm FinePix S5700 Zoom или Olympus SP-510 UZ ???
Автор: Славов   
Дата:   29-11-07 16:17

Да, ама не пишат[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm FinePix S5700 Zoom или Olympus SP-510 UZ ???
Автор: elmaduro   
Дата:   29-11-07 16:38

Провери старият изпитан dpreview.com Виж моделите на Пана.Аз имам един стар 5050З.Обичам го тоя апарат направо е върха.Само че не е от класа на споменатото оли.Преди 3,4 години поради високите цени на ДСЛР много фирми пускаха висок клас компактни модели,олито имаше такива няколко, при това са адски добри.Изключвам факта, че са бавни, което е един от недостаттъците на повечето от моделите от преди години.Успех[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm FinePix S5700 Zoom или Olympus SP-510 UZ ???
Автор: surg   
Дата:   29-11-07 17:17

забрави за тези два модела....
разбираме че цената е фактор...
но и казваш за по "напреднал"....

обсъдете панасоник фз 18 или канон с3/5[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm FinePix S5700 Zoom или Olympus SP-510 UZ ???
Автор: didesignbg   
Дата:   29-11-07 17:21

базара пълен с дслр за по 600 лв че и с обектив...
Нагоре от тея двата, изключая дслр-те, само фуджи с6500/панасоник фз50, другото са пари на вятъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm FinePix S5700 Zoom или Olympus SP-510 UZ ???
Автор: kalabrieza   
Дата:   29-11-07 19:22

Хайде първо да се уточни понятието "по-напреднал любител" и финансовите възможности.Аз като гледам моделите подразбирам 400-450лв .Ако задължително се търси стабилизация то има модели на Кодак които влизат в този лимит. Но ако целта е притежателя да се развива и в обработката на направените снимки подръжката на РОУ формат е повече от желателна. А иначе за С-5700 : имах го около 6 месеца впечатленията ми са отлични има достатъчно писано за модела просто ще добавя ,че за 180 евро не виждам какво може да се желае повече.Смених го с С-6500фд/250евро/ , причини :пръстен за ръчен фокус , по-добра матрица , РОУ формат и големи хвалби в нета. Заключението ми на лаик е следното: ръчния фокус при сапунерките е трудна работа независимо дали са с пръстен или се управлява по друг начин , матрицата е по-добра но това го виждам когато гледам кропове а на практика като отворя екзифа виждам с какво съм снимал , при РОУ формата нещата стоят по друг начин ,той дава значително по-голяма свобода при обработката на снимките . Е и динамиката е малко по-добра но очаквах повече и тъй като пазара вече не е като преди година бих добавил , че да се дава повече от 500 лв за този клас апарати е неоправдано тъй като носят негативите на компактните и на тежките обемни SLR/DSLR.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »