Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за покупка на (доста) стар ДСЛР…
Автор: bez   
Дата:   25-11-07 20:35

Здравейте, бях решил да си взимам 350Д, изчетох ревютата, изпробвах го, не знам нещо моите ръце ли не с в ред ама ми беше адски неудобен… Досега съм снимал само с СЛР-и, Практика МТЛ3 и един доста очукан ЕОС-300. Понеже ми харесва работата с ЕОС-а реших пак да си взема Канон, но вече цифров. След като 350Д отпадна се насочих към 300Д или 10Д, но тях просто няма къде да ги пробвам. Може ли да дадете някакъв съвет към кой да се насоча, защото във форума съм чел, че може да се инсталира софтуер за 300Д и да се получат функциите на 10Д? Има ли мерене при използване на М42 обективи? Има ли разлика в системите за автофокус на двете камери?
Друг вариант е да се насоча към Никон Д100, 50 или 70с, въпреки, че първия май никой не го продава. Никон досега не съм пипал и не знам как му е ергономията…Само знам, че с М42 няма безкрайност, но има ли мерене и потвърждаване на фокус? А и никонската оптика е по-скъпа от каноската…

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на (доста) стар ДСЛР…
Автор: navy   
Дата:   25-11-07 20:38

Кой ти каза, че е по скъпа [smilie7]

Напоследък е точно обратното [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на (доста) стар ДСЛР…
Автор: next_time   
Дата:   25-11-07 20:48

Никон нямат мерене със стари обективи дори и никонски.Но никон потвърждава фокуса а за кано е нужно да си лепнеш платка към преходника за да имаш потвърждение.КазватНикон има по-добър АФ.
Ако искаш да пробваш стари обективи избора е Канон, ако искаш добър АФ - Никон

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на (доста) стар ДСЛР…
Автор: navy   
Дата:   25-11-07 20:59

Старите никори са си проектирани за този байонет.
При канон с тези преходници променях работната отсечка, абе измекярщина си е, но пак става фотография [smilie7]
Особено за показване у форума [smilie3]

Аз препоръчвам новите обективи и на двете марки [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на (доста) стар ДСЛР…
Автор: next_time   
Дата:   25-11-07 21:04

Нави само някои имат проблем.Измекярщина е никон да нямат мерене освен в скъпите си тела.Ясно е че освен никонски обективи на Никон нищо не става.А които ще си купи новите обективи едва ли би питалза 10Д или 100Д

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на (доста) стар ДСЛР…
Автор: navy   
Дата:   25-11-07 21:06

Ясно е че освен никонски обективи на Никон нищо не става.

Знаеш ли, това ми звучи достатъчно

Никон имат прекрасни обективи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на (доста) стар ДСЛР…
Автор: asahi   
Дата:   25-11-07 21:25

По отношение на М42 обективите:

Никон има потвърждение на фокуса, няма скачаща бленда, няма мерене. Снимаш, гледаш хистограмата, коригираш бленди/скорости/ИСО-та и пак снимаш докато стане. За безкрайността знаеш.

Канон мери, няма скачаща бленда. Ако на прехосдника имаш залепена платка за потвърждение на фокуса - "глухарче" (60-70лв.) имаш потвърждение на фокуса. Има безкрайност.

Пентакс - тук имаш мерене, потвърждаване на фокуса. Намаш скачаща бленда. В някои модели имаш и стабилизация. Има безкрайност.

Класацията по параметъра "използване на М42 обективи" е Пентакс, Канон, Никон.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за покупка на (доста) стар ДСЛР…
Автор: 2metraninja   
Дата:   25-11-07 21:31

Аз имам 300Д, ако си от Пловдив, свиркай на лични да се видим някъде.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »