Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Търсят се собственици на Пентакс К10Д
Автор: exo99   
Дата:   25-11-07 12:44

Търсят се собственици на Пентакс К10Д [smile]

Пускам тази тема, защото от скоро съм собственик на Пентакс К10Д и искам да се свържа в нета с други притежатели на тази марка - за да искам някои съвети, да обменяме впечатления, препоръки, мнения за обективи.
За мен е доста важен и въпросът за обективите на М42 - кои са най-подходящи, преходници и т.н.

Надявам се в темата да няма много спам[smile]

Не е лошо да заформим и срещи на по питие - то сега не е много за бира, но водка може по всяко време.

Ще са полезни мнения и на притежатели на Пентакс от други модели и въобще на хора, снимали с такива апарати.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсят се собственици на Пентакс К10Д
Автор: 314   
Дата:   25-11-07 13:29

за М42 внимавай с преходниците,
аз ще вметна един проблем който ми се случи скоро, както ми висеше апарата на врата и си щракам изеднъж забелязвам че 'лостчето' което превключва стабилилизацията се е оркъртило, като най вероятно е станало като се е закачило някъде по дрехите ми, много тъпо... сега нема стбилизация вече, внимавайте[smilie2]



Публикацията е редактирана (25-11-07 13:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Търсят се собственици на Пентакс К10Д
Автор: BotsRevenge   
Дата:   25-11-07 13:43

За преходниците мога да споделя идея:
1. Купуваш си по един преходник за всеки М42 обектив, който си вземеш.
Взимаш примерно на Bower, защото са евтини.

2. Махаш от преходниците пластинката, която задържа преходника да не се върти в байонета.

Препоръчах Bower, защото основната разлика спрямо оригиналните пентакски преходници е в пластинката, която при Bower се разваля бързо и преходникът започва да превърта в байонета. Без налична пластинка няма значение дали си с оригинален преходник за 30лв или Bower за 15.

3. Завиваш здраво преходниците върху обективите.

4. Евентуално правиш с бормашина 1мм дълбока дупчица в задната част на обектива. Така обективът ще се заключва на мястото си, когато бъде закачен за байонета.

По този начин всеки един от М42 обективите ти ще може да се закача и сваля от апарата толкова бързо, колкото и обектив за К байонет. Аз така съм направил и не съжалявам. Нерядко сменям обективи и нямам нерви да въртя 10тина секунди докато отвъртя обектива от преходника, после да човъркам да махна и преходника и накрая да сложа друг обектив.



Публикацията е редактирана (25-11-07 13:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Търсят се собственици на Пентакс К10Д
Автор: Cristinel   
Дата:   25-11-07 14:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсят се собственици на Пентакс К10Д
Автор: bebop   
Дата:   25-11-07 15:00

Казвай с квото може да помагаме.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсят се собственици на Пентакс К10Д
Автор: netizen   
Дата:   25-11-07 17:12

мда, най-добре задавай въпроси

Отговори на това съобщение
 Re: Търсят се собственици на Пентакс К10Д
Автор: doca   
Дата:   25-11-07 17:41

Да, на обектива M42, който видях в един колега преди 2-3 дни, имаше не дупка а фрезенк, който съвпада със заключващия механизъм на Пентакса.
Между другото, това важи и за K100D.



Публикацията е редактирана (25-11-07 17:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Търсят се собственици на Пентакс К10Д
Автор: BotsRevenge   
Дата:   25-11-07 18:24

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Търсят се собственици на Пентакс К10Д
Автор: XaMLeT   
Дата:   25-11-07 19:02

Аз си ползвам обективи на К байонет и нямам никакви грижи ;о). М42 още неми е притрябвал. има доста голям избор за К байонетите

Отговори на това съобщение
 Re: Търсят се собственици на Пентакс К10Д
Автор: exo99   
Дата:   25-11-07 19:28

Ето и първия ми въпрос - защо като сложа един обектив М42 с преходник , не мога да натисна спусъка, а във визьора долу на дисплея непрекъснато ми мига едно искане за фокусно разстояние.
Това става и като изключа от настройките автоматичното фокусно разстояние.
Същото става и като се опитам да използувам проксарни лещи - без тях апаратът фокусира точно, същото е и като завия леща от 1 диоптър, за следващите пак ми иска непрекъсното фокус, това е и като изключа автоматичния фокус.
Тъй като съм лаик, моля обяснете ми защо става така и в какво бъркам.
Най-вероятно не правя нещата както трябва, с двата китака към апарата няма проблеми, но поради финансови ограничения се налага да използувам и обективи на М 42.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търсят се собственици на Пентакс К10Д
Автор: exo99   
Дата:   25-11-07 21:04

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Търсят се собственици на Пентакс К10Д
Автор: zeal   
Дата:   25-11-07 21:40

При пускане на апарата с М42 обективи или с М обективи на пентакс, трябва да избереш колко милиметра е обектива, за да знае стабилизацията как да работи. Няма връзка с автофокуса. Същото е и при к100д.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсят се собственици на Пентакс К10Д
Автор: bebop   
Дата:   25-11-07 21:52

Дай го на мануал фокус и няма да мига.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »