Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Vuescan/SilverFast SE/Epson scan
Автор: boco   
Дата:   24-11-07 23:11

Здравейте,

Тези дни се сдобих с нов скенер Epson V700 за сканиране на MF. Досега основно сканирах с vuescan 35mm филми. Със скенера идва и Silverfast SE и Epson scan utility. Реших да пробвам новите програми - основно как се работи с тях и какви резултати дават и не съм възхитен. Ако някой е използвал тези програми бих се радвал да сподели опита си. За сега май ще продължа да сканирам с vuescan.

Отговори на това съобщение
 Re: Vuescan/SilverFast SE/Epson scan
Автор: muu   
Дата:   24-11-07 23:16

еми аз ги поползвах,пък си платих едно копие на вюскан и мирясах... скенерите ми са епсън 4990 и минолта дуалскан 4...

Отговори на това съобщение
 Re: Vuescan/SilverFast SE/Epson scan
Автор: ecobo   
Дата:   24-11-07 23:56

за цветни негативи - като СилвърФаст
за всичко останало - ВюСкан

Отговори на това съобщение
 Re: Vuescan/SilverFast SE/Epson scan
Автор: muu   
Дата:   25-11-07 00:01

екобо,аз и цветният негатив с вюскана го сканвам като роу/dng/ и после го отварям в ACRа обръщам кривата и си му намествам всичко... малко повече практика и става чудно.а тази схема за диапозитивите е уникална като възможности... все едно си снимал с дигиталка...

Отговори на това съобщение
 Re: Vuescan/SilverFast SE/Epson scan
Автор: ecobo   
Дата:   25-11-07 00:03

трябва да пробвам...
ама СФ има една уникална функция - NegaFix, казваш му какъв точно е филма и цветовете са ОК [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Vuescan/SilverFast SE/Epson scan
Автор: muu   
Дата:   25-11-07 00:07

е,аз му давам неутрална сива точка и става същото и без да имам предварителни настройки...

Отговори на това съобщение
 Re: Vuescan/SilverFast SE/Epson scan
Автор: boco   
Дата:   25-11-07 01:17

Само диаз и чб снимам така че ще си седя с vuscan

Отговори на това съобщение
 Re: Vuescan/SilverFast SE/Epson scan
Автор: access   
Дата:   25-11-07 08:55

VueScan по метода на muu. SilverFast-a е за по-адванс потребители (нищо лично [smilie3]) - имал/ползвал съм го на HowTek 4500 за МАС: менюта, менюта, менюта и е бавен и тромав... А VueScan си е по-лесен, със същите екстри и бързак! Освен това SilverFast-a e по-скъп (100-ина евро) и с по-малко скенери (316), срещу 40$ и 750 скенера за VueScan. Ако някой го греят цените... Макар че, всички реват за крадени снимки :) :) :) :) :)


Отговори на това съобщение
 Re: Vuescan/SilverFast SE/Epson scan
Автор: boco   
Дата:   25-11-07 13:28

vuescan купих през 2002 и смятам че си струва цената - редовно мога да си изтегля нова версия и работи под Linux ))

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »