Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Mac или Windows за фотографи?
Автор: muter   
Дата:   19-11-07 18:43

Какво мислите вие. И какво ползвате вие.

Отговори на това съобщение
 Re: Mac или Windows за фотографи?
Автор: crimson_glory   
Дата:   19-11-07 18:49

Досега съм ползвал Уиндоус, но съм пробвал и Мак. Мисля да мина на Мак - много по-стабилна е, особено ако работиш с много приложения наведнъж. Някои тестове показват, че Фотошопът бил по-бърз на Уин, тъй като при Мак минавал през Розета емулация, но на практика май няма такова нещо...А и новите продукти на Адоби май вече са "нейтив" за Мак???


Отговори на това съобщение
 Re: Mac или Windows за фотографи?
Автор: thor   
Дата:   19-11-07 18:52

аз лично с Mac[smilie24]

никога не съм преинсталирвал Mac OS

никога не съм имал вирус

един или два пъти на година ми се налага да изключвам компа най-много, когато няма да ме има за по дълъг период , освен изключването след ъпдейтването на програмите ,за тези за които има нужда .

и т.н. .. и т.н. ....

лично аз предпочитам Mac .

Отговори на това съобщение
 Re: Mac или Windows за фотографи?
Автор: emax   
Дата:   19-11-07 18:54

Mac[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Mac или Windows за фотографи?
Автор: svetalcho   
Дата:   19-11-07 18:57

Mac[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Mac или Windows за фотографи?
Автор: asahi   
Дата:   19-11-07 18:58

В щатите МАК е по-разпространен, отколкото в Бг. Едва ли Бг-проучване ще ти даде приемлив резултат. За мен истината е, че разумният ползвател нама да има проблеми и с двете системи. Аз съм с Уин, нямам вируси, не преинсталирам, но и пазя съответната хигиена. С МАК ОС това също е възможно, но и тя се сбъгясва при неправилно ползване.

Хващай една с-ма, разучи я и я ползвай внимателската - няма да имаш проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Mac или Windows за фотографи?
Автор: IChertov   
Дата:   19-11-07 19:02

аз имам намерението да се сдобия от сащЪ с МакБук Про в бъдещето.. след продаване на компютъра ми :)

Отговори на това съобщение
 Re: Mac или Windows за фотографи?
Автор: vga   
Дата:   19-11-07 19:06

оо само Мак. системата е удивителна и не спира да ме изненадва приятно всеки ден. никога не бих погледнал пак уиндоус, мисля че и всеки друг който някога се е сблъсквал с Мак. прекрасни са и скоростта е убийствена [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Mac или Windows за фотографи?
Автор: special_k   
Дата:   19-11-07 19:07

абе тия макове са много прехвалени ... аз също работя на мак, и кво? :) само монитора дето е жесток, иначе детска работа - точно като за малоумни американци е правен. Хубава машинка като цяло, но за парите които струва ще си спретна мноооого по-яко РС

Отговори на това съобщение
 Re: Mac или Windows за фотографи?
Автор: volokin   
Дата:   19-11-07 19:10

Мина времето когато двете системи се различаваха хардуерно, сега всичко е едно и също в компа, коя система ще сложиш е въпрос на избор, няма по-добра/по-лоша.
Дълги години карах на Линукс, но от ивестно време съм на ХП, стабилна и нямам проблеми, освен ако нещо не сгафя сам. Примерно преди няколко седмици от дънната платка ми изпаднал някакъв радиатор на чипсета, изпадайки паднал върху график картата. Ефектът беше, че понякога не иска да стартира компютъра, след няколко чука си тръгва нормално. Отворих го и като видях какво е станало си ударих на мен един чук https://photo-forum.net/joro/emoticons/1087.gif
[smilie18] Та работи и работи, няма отказ, ако трябва и с чукове. ХП се оказа стабилна система.

Ако си свикнала на Виндоус, няма причина да минаваш на ОС. Особено ако всичко което си имала досега е вървяло на Виндоус. Ако не, и ти се занимава да, но определено няма да видиш чудеса.

Асахи го е казал най-точно.

Отговори на това съобщение
 Re: Mac или Windows за фотографи?
Автор: emax   
Дата:   19-11-07 19:10

Прав asahi, oбаче Microsoft са гадни плагиати [smilie23], Mac най- малкото са иноватори, така, че ако ще се дават пари, то за тях(Mac)

Отговори на това съобщение
 Re: Mac или Windows за фотографи?
Автор: ALBIREO   
Дата:   19-11-07 19:10

Работя с PC и смятам да си остана на PC.
Работил съм за кратко и с MAC, но не изпитвам нужда да сменям OS.

Win XP [smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Mac или Windows за фотографи?
Автор: vga   
Дата:   19-11-07 19:11

дам, и няма да пуснеш мноооого по-якия Мак ОС.... освен това аналогична маркова конфигурация, делл, HP струва дори повече. а Мака е маркова конфигурация и трябва да се сравнява с другите маркови конфигурации.

Отговори на това съобщение
 Re: Mac или Windows за фотографи?
Автор: Grandpa   
Дата:   19-11-07 19:12

Щом питаш и на така поставения въпрос - отговорът е твърдо Мак.

Аз съм с Уиндоус. Работя с и за Уиндоус вече 15-ина години. Проблеми с Уиндоус (че е Уиндоус а не Мак или Линукс не съм имал). Ама на мен това ми е работата. От типично потребителска гледна точка и за работа с ограничен брой приложения (и особено фото/видео) - по-"затворена" система като Мак е за предпочитане.

Отговори на това съобщение
 Re: Mac или Windows за фотографи?
Автор: goro13   
Дата:   19-11-07 19:15

взимаи мак и не се занимаваи с друго за снимкообработка са наи добрите.

Отговори на това съобщение
 Re: Mac или Windows за фотографи?
Автор: special_k   
Дата:   19-11-07 19:18

защо всички си мислят че МАК са по-добри за ОБРАБОТКА НА СНИМКИ ???

глу-пос-ти [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Mac или Windows за фотографи?
Автор: джъмбо   
Дата:   19-11-07 19:20

за парите които струва ще си спретна мноооого по-яко РС

да жълто РС

ако е марково струва колкото мак....

а ако е лаптоп.... то гледайки дисплеи си тррябва скъпо сони или тушиба а мака си е с хубав дисплей и пак струва колкото тушина или сони

Отговори на това съобщение
 Re: Mac или Windows за фотографи?
Автор: praetorian   
Дата:   19-11-07 19:20

Windows, с парите за Мак ще спретнеш РС, каквото от Мак не могат да ти предложат [smile]
За бърздействие при висок клас системи Мак издиша отвсякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Mac или Windows за фотографи?
Автор: volokin   
Дата:   19-11-07 19:21

още не ми се е случило да ме попитат за някоя снимка с коя система я обработвам...МАй никой не го интересува. Фотошопа си е фотошоп и за мак и за виндоус, не виждам никакви предимства на едната пред другата.

Отговори на това съобщение
 Re: Mac или Windows за фотографи?
Автор: special_k   
Дата:   19-11-07 19:22

джъмбо , за мен цвета е без значение [smile] иначе маковските нотбуци наистина ме кефят повече...

Отговори на това съобщение
 Re: Mac или Windows за фотографи?
Автор: ALBIREO   
Дата:   19-11-07 19:23

Добре де, какво му е лошото на Windows-а?
Вируси нямам от две години. Преинсталирам веднъж в годината, ей така да не забравя как се прави [smilie18], всичко върви на 6. Нищо не ми липсва като софтуер... Какъв е проблемът?

Според мен е въпрос на "удобство и навик". Ако ти е по-удобно с Линукс или пък си свикнал с Free BSD или някаква друга OS - ми работи с нея [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Mac или Windows за фотографи?
Автор: IChertov   
Дата:   19-11-07 19:23

абе да ви кажа честно има далавера да си вземеш мака само от ЮСА и то ако някой ти го донесе...
щото иначе 4 бона и половина за макбук про е безумие
за 4 бона и половина ще си взема доста по-добър лаптоп да не говоря пък за ПЦ

плюс това тея 4 бона и половина са за 15 инча :) [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Mac или Windows за фотографи?
Автор: asahi   
Дата:   19-11-07 19:23

"Microsoft са гадни плагиати" [smilie5]
Прозорците не са измислени дори от Еппъл. Разработени са в Ксерокс, както и мишката, и основите на постскрипта. Там е и първообраза на фотошопата. Друг е въпросът, че Ксерокс сами са позволили това да "изтече" безнаказано.


Отговори на това съобщение
 Re: Mac или Windows за фотографи?
Автор: emax   
Дата:   19-11-07 19:26

Windows[smilie23]

Гадни, плагиати[smilie23, само ако ще ти е без пари, както системата така и машината....

Да не говорим, че дизайна им, макар и краден е под всякаква критика[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Mac или Windows за фотографи?
Автор: muter   
Дата:   19-11-07 19:27

ами и аз не мога да загрея толкова големите разлики :)
миналата седмица бях на едно събиране на фото журналистки във Вашингтон и си изкарах Inspiron-a нещо да покажа и едната от тях от Wash.Post ахна :) "Wow! You're using Windows? :)"
Че затова се размислих напоследък толкова ли съм демоде [smilie5]
A сега говорих с шефа ми на работа и той казва: "Ами снобарщина е повече Мac :) и двойно по-скъпо и за по lazy minds:)"


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »