Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 байонетен въпрос
Автор: delchev   
Дата:   17-11-07 14:49

от какво към какво може да се направят преходници?
Знам, че на Оли могат да се закачат Nikon F mount, Pentax K, Exacta, M42, но не може да се сложи обектив с EOS байонет, тъй като EOS-ът е по-голям и дебелината на двойния пръстен е толкова голяма, че се губи безкрайността...
та въпросът ми е - от какво към Nikon F може да се направи преходник, но без оптичен елемент
и същия въпрос - за Canon EOS байонета.
Питам заради един приятел, който има доста стари обективи и много силно се колебае между двете системи - и моля да не го обръщаме на Canon/Nikon e по-хубаво - съображенията за глухарчета и мерения са ясни...

Отговори на това съобщение
 Re: байонетен въпрос
Автор: TPECHAT   
Дата:   17-11-07 15:04

canon естествено

Отговори на това съобщение
 Re: байонетен въпрос
Автор: dau   
Дата:   17-11-07 15:23

На Канон се закачат най-много работи

Отговори на това съобщение
 Re: байонетен въпрос
Автор: didesignbg   
Дата:   17-11-07 15:41

а как стой въпроса със скачащата диафрагма?

Отговори на това съобщение
 Re: байонетен въпрос
Автор: slav61   
Дата:   17-11-07 16:00

за Канон
http://www.cameraquest.com/frames/4saleReos.htm

Отговори на това съобщение
 Re: байонетен въпрос
Автор: next_time   
Дата:   17-11-07 17:40

Всичко старо което си струва да се сложи на ДСЛР няма проблем с Канон, Мисля и с Олимпус но там матричката обезмисля старите обективи.Пентакс също са избор но за контаксовите обективи има малко подробностти.
А най-добре Слав да му ги натъмани.

Отговори на това съобщение
 Re: байонетен въпрос
Автор: delchev   
Дата:   17-11-07 19:12

като се има предвид, че човекът снима доста портрети - аз го навивам да си вземе едно Оли и да му е мирна главата - аз например си имам едно 55/1.2 - за 200лв кога ще придобие човек обектив 110/1.2 [thankyou] - иначе - за съжаление Никоните са по-малко толерантни към ненативни обективи [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: байонетен въпа рос
Автор: P_A_D_D_G   
Дата:   17-11-07 19:15

110/1.2 ама с преспективата на 50мм.... Туй 50 на 1.2 на каква порода е ??

Отговори на това съобщение
 Re: байонетен въпрос
Автор: delchev   
Дата:   17-11-07 19:24

Revuenon

ред. ей това е снимано с него

http://212.36.3.59/site_pics/173/l_1182771784_Alice_Alice.JPG



ама докато не си сложа делящото матово стъкло е трудно използваем (вся нямам време да ида до Зентекс [smilie2] )



Публикацията е редактирана (17-11-07 19:27)

Отговори на това съобщение
 Re: байонетен въпрос
Автор: thor   
Дата:   17-11-07 19:50

Автор: TPECHAT
Дата: 17-11-07 15:04

canon естествено [smilie24] [smilie24] [smilie24]


и трите са правени с обектив Canon FD 85mm f1.2L закачен на EOS 10D
снимани на диафрагма f1.2



http://212.36.3.59/site_pics/157/3_1163799911.jpg





http://img229.imageshack.us/img229/4780/f121ye0.jpg






http://img520.imageshack.us/img520/8089/eeeeisru1.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: байонетен въпрос
Автор: next_time   
Дата:   17-11-07 23:51

Делчев
Като имаш предвид че матрицата е по-малка 2 пъти ще снимаш и на два пъти по-голямо разстояние, та плиткия доф ти отиде на кино.

Отговори на това съобщение
 Re: байонетен въпрос
Автор: delchev   
Дата:   18-11-07 00:57

next_time, така е, но в случая става въпрос за възможност за ползване на 10тина стари (някои от тях легендарни) обектива, а не за купуване на нови - това с купуването на нови - и то ще се случи, въпросът е да се почне от някъде - човекът беше решил почти твърдо за Никон, но проблемите със закачането на ненативен обектив явно са по-тежки от очакваното...
(аз за мен си имам решение - ще си цъкам с Олито още известно време - нещата които ми дава за момента ми стигат напълно)

Отговори на това съобщение
 Re: байонетен въпа рос
Автор: митник   
Дата:   18-11-07 10:04

"P_A_D_D_G
Дата: 17-11-07 19:15

110/1.2 ама с преспективата на 50мм...."

Тук има някакво недоразумение!
Става дума за приравнени 110 мм при формат "лайка" и за 50 мм при формата на "4/3".
Перспективата си е почти една и съща, разликата е съвсем малка, а не почти два пъти!
Положението е същото като при подобните триъгълници, за които сме учили в училище - два пъти по-малка страна на триъгълника, два пъти по-малка височина към тази страна, но ъгълът срещу тази страна си остава същия.
Този ъгъл определя дали имаме примерно широкоъгълен или нормален обектив, а в дадения случай - портретен.

Отговори на това съобщение
 Re: байонетен въпрос
Автор: next_time   
Дата:   18-11-07 10:35

Ами кажи какви са легендите за да се знае какво става и какво не.На ЕОС със сигурност стаат Лайка Р, Контакс/Йашика, м42, Никон, Олимпус ОМ, Ролаи.Такоива преходници поне имам аз и си ползувам същите обективи безпроблемно.За никон - само хиконските легенди и то в зависимост от тялото понякога и без мерене.Пентакс мисля е варянта за стари обективи, но да казват пентаксоидите.

Отговори на това съобщение
 Re: байонетен въпрос
Автор: navy   
Дата:   18-11-07 11:03

Тва яко [smilie18]


http://www.pbase.com/image/88933142/original.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: байонетен въпрос
Автор: thor   
Дата:   18-11-07 11:05

Canon...[smilie24] [smilie24] [smilie24]

евтини и най разнообразни преходници + лесно преработваеми задници на обективи -> Slav61 ....[smilie24]


възможност за най евтиния фулфрейм EOS 5D = 2200US$ и по евтино в бъдеще или на старо ....[smilie24]

5D + Zeiss +Leica R +Oly просто не съществува по евтина и по добра комбинация на пазара за сега ....[smilie24] [smilie24]

всичко останало е компромис ....[smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »