Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Някой имал ли е такъв проблем с компютър?
Автор: Svsvet   
Дата:   15-11-07 18:28

Днес мой роднина си купи лаптоп и понеже беше съвсем голичък, без програми, трябваше да му сложим windows xp, но след като зареди от CD-то и стигне до Start Installing Windows XP ми дава, че не може да открие харддиск или харддискът не е свързан???!!! Обаче харддиска си е там и разни програми като Partition Magic Pro и всички от Hiren's CD си го разпознават, форматират и разделят на дялове!!! Тъй като не ми се беше случвало подобно нещо, ще се радвам ако някой може да помогне[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой имал ли е такъв проблем с компютър?
Автор: asahi   
Дата:   15-11-07 18:35

Провери как са форматирани дяловете на харддиска.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой имал ли е такъв проблем с компютър?
Автор: Svsvet   
Дата:   15-11-07 18:41

Ами пробвах и с NTFS и с FAT32, пак не ще, почвам да си мисля, че или е от несъвместимост с точно моя XP или иска VISTA[smilie23] [smilie23] [smilie23]
Възможно ли е например да изисква XP Portable! Моят е Professional

Отговори на това съобщение
 Re: Някой имал ли е такъв проблем с компютър?
Автор: zaiko   
Дата:   15-11-07 18:43

Харда SATA ли е, или ATA?


Отговори на това съобщение
 Re: Някой имал ли е такъв проблем с компютър?
Автор: asahi   
Дата:   15-11-07 18:44

Не мисля. Колкото е по-пиратски Уиндоуса, толкова по-безпроблемно тръгва. На моят лаптоп съм с Про.

Пробвай да разкараш всички дялове. Може и с Ф-диск. Като буутне ЦД-то с Уина ще ти предложи да нацепи и форматира диска. Тогава му кажи какво искаш и ще ти го направи. Не че съм против другите методи, но при тях вероятността от грешка е по-голяма.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой имал ли е такъв проблем с компютър?
Автор: Svsvet   
Дата:   15-11-07 18:45

SATA

Отговори на това съобщение
 Re: Някой имал ли е такъв проблем с компютър?
Автор: nnenov   
Дата:   15-11-07 18:46

лаптопа е твърде нов и ХР-то няма драйвери или за дъното, или за IDE-то или за харда.

вариантите са 3:

1. отиваш на сайта на производителя и търсиш драйвери за този лаптоп.

в инсталацията на ХП си има място където те пита дали искаш да заредиш драйвери за дискови устройства преди да продължиш - там действаш.

2. най-вероятно да няма такъв драйвър, тогава инсталираш Виста.

Например повечето нови Сонита изобщо не бачкат с ХР и изобщо не се предвижда да се поддържа някога ХР - няма да правят драйвери и не им работи половината периферия - звук, камери, уайърлеси и т.н.

3. Лаптопа е изпускан от високо :)

Успех.



Публикацията е редактирана (15-11-07 19:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой имал ли е такъв проблем с компютър?
Автор: bobo21   
Дата:   15-11-07 18:51

При инсталацията някои нови хардуери (вкл. SATA контролери) се поддържат само ot Vista.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой имал ли е такъв проблем с компютър?
Автор: Svsvet   
Дата:   15-11-07 18:52

nnenov мерси много! И аз си мисля за 1 и 2, без 3[smilie18] [smilie19]
Разбира се може и да няма из нета драйвери за ХП изобщо, тъй като лаптопа е нов! А това, че са решили да не пускат никакви драйвери вече[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой имал ли е такъв проблем с компютър?
Автор: asahi   
Дата:   15-11-07 18:55

Значи Hiren's CD си познава всичко? Май са по-напред с драйверите.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой имал ли е такъв проблем с компютър?
Автор: mcujovani   
Дата:   15-11-07 19:01

значи решението е следното, влизаш в БИОС и изключваш САТА подръжката след това си инсталираш ХП-то и ако искаш си я включвай след това ако неискаш недей, твоя работа :)Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой имал ли е такъв проблем с компютър?
Автор: Svsvet   
Дата:   15-11-07 19:01

МДААААААА На луд го прави Харддиска, а чичко Гейтс си е скрил драйверите в гащите[ezik] [ezik] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой имал ли е такъв проблем с компютър?
Автор: Svsvet   
Дата:   15-11-07 19:12

Приятели, това е положението! Vistata върви като пушка, за XP - да забравим! Идиоти[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] Може на всички да стане ясно в каква "пазарна" икономика и "справедлив" свят живеем, щом "ГОЛЕЕЕЕМИТЕ" корпорации убиват най-читавото, което са направили, за да дадат място на един БОКЛУК[shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой имал ли е такъв проблем с компютър?
Автор: ken   
Дата:   15-11-07 19:12

я му турни едно лайв дискче с линукс да видим дали ще тръгне. И ако да инсталирай ....

Отговори на това съобщение
 Re: Някой имал ли е такъв проблем с компютър?
Автор: asahi   
Дата:   15-11-07 19:15

Някои позволяваха даунгрейд до ХР.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой имал ли е такъв проблем с компютър?
Автор: Svsvet   
Дата:   15-11-07 19:20

mcujovani То хубаво, ама смяташ ли, че от Toshiba са оставили някакъв шанс за се бутне тази опция в BIOS-a? НЯЯЯЯЯЯЯма такова нещо!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой имал ли е такъв проблем с компютър?
Автор: mixmike   
Дата:   15-11-07 19:24

XP със service pack 2 има 100% драйвери за Sata. Намери си такова и няма да имаш проблем. Инак в самата инсталация на WIN (без SP2) си има място където ти иска драйвери за SATA, но до това място се стига като натиснеш F6 в определен момент докато ти инспектира хардуера.
Ако не го направиш - няма да ти поиска и няма да намери харда ти. Ако все пак стигнеш да ти иска драйвер за Sata, варианта е само през флопито - на дискета. Едва ли имаш флопи на лаптопа, затова си изтегли директно дистрибуция със Service Pack 2 и си готов!

Виста на лаптоп е голяма чикия. Едно че ще трябва да имаш двойно количество РАМ за да ти върви леко колкото XP, и второ - освен едни ефекти - друго нищо няма. Да не говорим колко проблеми можеш да си създадеш, ако някой компонент на лаптопа няма драйвери за Виста. Просто угасваш.
Тва е, успех[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой имал ли е такъв проблем с компютър?
Автор: mcujovani   
Дата:   15-11-07 19:28

Svsvet ми аз скоро го праих тоя номер на едно НР а след това и на един Дел и заработиха и двата без проблеми след това...поразгледай биос-а хубаво, иначе с хиренс боот и други от тоя сорт и да го мъчиш няма да запее, от опит ти го казвам

Отговори на това съобщение
 Re: Някой имал ли е такъв проблем с компютър?
Автор: Svsvet   
Дата:   15-11-07 19:30

Мixmike, и на теб мерси, обаче CD то ми е със SP2 и в момента е инсталирано на голямата машина, която е със SATA II хард диск и работи безотказно! Това с F6 го правих, но като няма откъде да му вкарам драйвери и няма как да стане, щото никой не се е сетил да ги произведе, да не говорим че на сайта на Toshiba половината от моделите лаптопи в БГ ги няма изобщо[smilie10] [smilie10] [smilie5] Има нещо сбъркано във всичко...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой имал ли е такъв проблем с компютър?
Автор: mcujovani   
Дата:   15-11-07 19:32

пробвай и каквото казва mixmike, щото аз и двата лаптопа ги мъчих в щатите и непомня дали ХП-то ми беше със сървис пак 2 или не. Иначе виста на лаптоп е ташак пълен, и не само на лаптоп, аз именно заради това ги метнах и двата лаптопа на ХП, може ли на машина с 2ГБ рам и 512 видео да зацикля през 5 мин това не е човешко от страна на майкрософт. Аз лично бих минал на виста като излезе поне СП1 не по рано.

......... малко ми позакъсня поста ама айде



Публикацията е редактирана (15-11-07 19:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой имал ли е такъв проблем с компютър?
Автор: mixmike   
Дата:   15-11-07 19:33

ако говориш за драйвер за Сата - той е еднакъв за ВСИЧКИ Сата хардове. Демек - има го, едно малко файлче е.
Незнам тогава защо не ти върви, в SP2 го има 100%

EDIT: той драйвера не е за диска всъщност[smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (15-11-07 19:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой имал ли е такъв проблем с компютър?
Автор: Svsvet   
Дата:   15-11-07 19:59

Приятели! Има надежда!

http://www.ubcd4win.com/forum/lofiversion/index.php/t3791.html


Кликнете на линка, който е вътре във форума!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой имал ли е такъв проблем с компютър?
Автор: Svsvet   
Дата:   15-11-07 20:00

SATA иска FDD
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой имал ли е такъв проблем с компютър?
Автор: riddick   
Дата:   15-11-07 20:08

Преди малко се занимавах точно с такъв проблем. Със Hiren CD влизам и оправям един цял диск (празен) и си го разделям и всичко е точно. Като сложиш обаче ХР SP2 диска и там ти разправя че нямало къде да се инсталира. Лаптопа е АСЕR и преди покупката е бил с някакъв Linux. В BIOS-а имаше една настройка за SATA-та и след като се сложи на АТА и тръгна[smilie11]
На лаптопа имало ли е инсталиран Linux преди покупката? Може да има нещо общо[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой имал ли е такъв проблем с компютър?
Автор: Svsvet   
Дата:   15-11-07 20:09

Сега ако ми кажете и как да го излъжа, че има флопи[smilie2] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »