Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 бие на зелено
Автор: мара   
Дата:   14-11-07 11:00

бе що кат си кача снимките у форума леко почват да ми бият на зелено?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: бие на зелено
Автор: dDiMo   
Дата:   14-11-07 11:01

щото форума е екологичен[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: бие на зелено
Автор: n1x0n   
Дата:   14-11-07 11:09

Много малко вероятно е да се дължи на форума този проблем.

Къде ги гледаш преди това?

Отговори на това съобщение
 Re: бие на зелено
Автор: Reshovski   
Дата:   14-11-07 11:16

Ако не са ти в sRGB е възможно.

Отговори на това съобщение
 Re: бие на зелено
Автор: PolarBear   
Дата:   14-11-07 11:32

Маре, да не ги обработваш в някакво друго цветово пространство и после със save for web да ги записваш преди ъплоуд? Щото тази команда си знае само sRGB и си ги прави така без да те бита. И настъпват малки изненади, естествено.

Отговори на това съобщение
 Re: бие на зелено
Автор: djogata   
Дата:   14-11-07 11:34

Даваш му от Шопата опцията: convert to profile и си избираш sRGB и готово, цветовете няма да бягат (надявам се) [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: бие на зелено
Автор: didesignbg   
Дата:   14-11-07 12:25

конвертирането в сРГБ е само половината от истината.
Фотошоп вижда цветовете различно от уиндоус (разбирай и браузърите и всички други програми използващи уиндоуското управление на цвета). ако искаш да знаеш как ще изглежда една снимка гледана извън фотошоп докато работиш по нея, включваш опцията View-->Proof setup-->MonitorRGB
Ако ти се чете и искаш да стигнеш до дъното на въпроса http://www.computer-darkroom.com/ps10_colour/ps10_1.htm

Отговори на това съобщение
 Re: бие на зелено
Автор: мара   
Дата:   14-11-07 13:57

начи всичко правя по закон божи...май didesignbg ми дава вариант. не съм гледала през вю-то. ей ся ще пробвам [smilie5] . много благодаря на всички![thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: бие на зелено
Автор: asahi   
Дата:   14-11-07 19:57

didesignbg, пообаркал си се нещо.
Ей това е нужният абзац:
"As I've already mentioned, Photoshop then uses the monitor profile to automatically optimise the display of documents. It does so by carrying out an on-the-fly conversion between your document profile (e.g. ProPhoto RGB, Adobe RGB, sRGB, ColorMatch) and your monitor profile. This conversion does not alter the actual document in any way; just its appearance on the monitor."

С Proof color (след setup) можеш да видиш как ще изглежда картинката през друго устройство с неговото цветно пространство.
Например работиш в AdobeRGB, но искаш да видиш как ще изглежда в Euroscale Coated.
Или как ще се вижда на проектора (накакъв негов си RGB).
Или как ще изглежда на някакъв екзотичен принтер, за който някой се е напънал да му построи профила.

Забележи! Това го правиш без да изменяш текущото работно пространство (AdobeRGB в горния пример).

Мара, настрой всичко в sRGB и си калибрирай монитора. Ще си осигуриш щастливо творческо дълголетие.

Отговори на това съобщение
 Re: бие на зелено
Автор: baddimo   
Дата:   14-11-07 20:35

...Виж ся много е индивидуално...Пиеш ли мента???

Отговори на това съобщение
 Re: бие на зелено
Автор: мара   
Дата:   14-11-07 20:35

асахи, уж е направено...[smilie11] кат си ги сейфна у дукиментите, пак си е 6. кат кача у фф-лек зелено-болен оттенък. при тва не всякога. требе да разгледам и да видя има ли няква закономерност. уж сичко е как требе у настройките...[smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: бие на зелено
Автор: baddimo   
Дата:   14-11-07 20:37

...уж

Отговори на това съобщение
 Re: бие на зелено
Автор: asahi   
Дата:   14-11-07 20:44

Прати ми един джепег на мейла асахи,кльомба,дир,точка,бг да видя какви ги твориш.

Отговори на това съобщение
 Re: бие на зелено
Автор: asahi   
Дата:   14-11-07 20:46

И кажи това:


http://asahi.cult.bg/BW.jpg



в какъв отенък го виждаш в различните програми.?

Отговори на това съобщение
 Re: бие на зелено
Автор: DStefanov   
Дата:   14-11-07 21:11

Реших и аз да опитам да го отворя с различни програми и се оказа, че и при мен с фотошоп го виждам в зелен отенък. Досега не съм и подозирал, че това е възможно. Мислех си че снимките които отварям в шопа са с реалните си цветове, а то не било така. С Ирфан Вю то всичко е наред. Откъде може да се промени това???
Благодаря asahi, ти ми отвори очите [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: бие на зелено
Автор: navy   
Дата:   14-11-07 21:20

Сложи си леко розови очила [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: бие на зелено
Автор: DStefanov   
Дата:   14-11-07 21:30

Сложих, ама започна да бие на сурусинкяво.....[smilie7] navy, сериозно питам, неочаквах такъв проблем

Отговори на това съобщение
 Re: бие на зелено
Автор: SLR   
Дата:   14-11-07 21:30

А най-добре е чичко Асахи да ви калибрира монитора[smilie24]

...като гледам, то и моя има сериозна нужда от калибрация, ама засега ще се въздържа[smilie2]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: бие на зелено
Автор: Synthy   
Дата:   14-11-07 21:32

пък при мен тоя файл си е както трябва [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: бие на зелено
Автор: DStefanov   
Дата:   14-11-07 21:33

SLR, защо пък да има нужда от калибрация????? Ако имаше нужда от калибриране, то всички програми с които отварям картинката щяха да бият в зелено!!! Така мисля поне. При мен само фотошопа отива в зелено.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: бие на зелено
Автор: asahi   
Дата:   14-11-07 21:34

Файлът доказано си е ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: бие на зелено
Автор: DStefanov   
Дата:   14-11-07 21:35

Вероятно проблемът е в някоя настройка на цветовете в Фотошопа!!! знам ли???

Отговори на това съобщение
 Re: бие на зелено
Автор: SLR   
Дата:   14-11-07 21:37

DStefanov, не разбирам много от тия неща, ама на Асахи файла го виждам наполовина, което не говори добре за старото ми мониторче[smilie8]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: бие на зелено
Автор: мара   
Дата:   14-11-07 21:41

асахи, пратила съм фаилове[smilie7] сега че гледам тестера на различни програми...[smilie7]
така...гледах. май през виндоса мааалко, ма много малко зеленей. през фш, през фотоедитор на мс, през имидж рейди е ок.



Публикацията е редактирана (14-11-07 21:47)

Отговори на това съобщение
 Re: бие на зелено
Автор: asahi   
Дата:   14-11-07 21:45

Фърляйте ги тези монитори!

Сега да отворим фотошопа. Моят е ЦС2, но и на 3-ката нещата са същите. Натиснете Control+Shift+K. Нагласете настройките така:


http://asahi.cult.bg/Color_Setings.jpg



В лентата (бара) на прозореца с картинката трябва да пише само file_name@100%(RGB/8). Е, името и процентите може да са други. Ако има нещо след (RGB/8) се изключва с Control+Y.

Споделете резултатът.
Марче, какво става с твоето зеленикавото?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »