Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Канон 70-200 2.8 ИС питане....
Автор: rlk   
Дата:   11-11-07 03:17

За притежателите на обектива имам питане относно работата на стабилизатора. Не съм имал до сега стабилизиран обектив и когато сега го ползвам чувам и усещам работата му. Имам предвид физическо усещане, като леко жужене и трептене в обектива вътре. Това нормално ли е? Питам понеже не очаквах да е толкова "шумен" когато работи. Това ми е основното питане а иначе да попитам дали ви прави проблеми при ниска осветеност да неможе да фокусира ако леко не му помогна? Благодаря предварително, че се притеснявам да не е дефектен и да го сменям. А и още нещо...гривната на зума е малко твърда и сякаш не гладко подвижна!? Това защото е още нов и не е разработен (раздвижен) достатъчно в смисъл така ли си е по принцип?


Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70-200 2.8 ИС питане....
Автор: tonevjr   
Дата:   11-11-07 03:50

Жуженто е признак,че работи.Ако е наистина силно може и да има проблем.Не съм сигурен,защото моят 24-105 е адски тих.Ако на тъмно се бави,също не е проблем,но ако е префокусира по 10 пъти докъто фокусира,може и наистина да има нещо.Най-големият проблем на всички Л-ки е,че няма две еднакви бройки[smilie2] ,но случиш ли веднъж...[smilie7]



Публикацията е редактирана (11-11-07 03:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70-200 2.8 ИС питане....
Автор: джъмбо   
Дата:   11-11-07 10:26

Най-големият проблем на всички Л-ки е,че няма две еднакви бройки,но случиш ли веднъж...

ЗЛАТОООООООООООООООООООООООООООО

прехвалените елки нямат постоянно качество

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70-200 2.8 ИС питане....
Автор: ogimag   
Дата:   11-11-07 10:50

Това е нормално. Но все пак моя съвет е- виж се с форумец със същия обектив и сравни! Маааааани ги никонци- те завиждат! [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70-200 2.8 ИС питане....
Автор: tantris   
Дата:   11-11-07 11:10

Когато стабилизатора е включен се осеща трептене по корпуса на обектива. Това нормално. Ина4е не се чува нищо. Само блендата прищраква и фокуса приплъзва с лек шум.
Прасенцето е прекрасно но не е леко за носене.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70-200 2.8 ИС питане....
Автор: джъмбо   
Дата:   11-11-07 11:15

да бе съдрахме се от завист [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70-200 2.8 ИС питане....
Автор: ogimag   
Дата:   11-11-07 11:38

Добре де! Не е завист, а неосъзнат копнеж [smilie8] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70-200 2.8 ИС питане....
Автор: zariio   
Дата:   11-11-07 14:46

TonevJr написа:

> Жуженто е признак,че работи.Ако е наистина силно може и да има
> проблем.Не съм сигурен,защото моят 24-105 е адски тих.Ако на
> тъмно се бави,също не е проблем,но ако е префокусира по 10 пъти
> докъто фокусира,може и наистина да има нещо.Най-големият
> проблем на всички Л-ки е,че няма две еднакви бройки[smilie2]
> ,но случиш ли веднъж...[smilie7]
>

>
> Публикацията е редактирана (11-11-07 03:52)
Ако говориш за 17-40 съм съгласен с теб[smile]
Ако обаче твърдението ти се отнася за Л-серията като цяло много хора ще ти се смеят на изказването[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70-200 2.8 ИС питане....
Автор: Orlin   
Дата:   11-11-07 15:22

...Най-големият
> проблем на всички Л-ки е,че няма две еднакви бройки[smilie2]...


Чел съм в статия посветена на Канон обективите, че единствено Л-ките можеш да поръчваш по каталог без да ги изпробваш и да си сигурен, че всичко е наред.

Явно обективите в момента са на границата на технологията и постигането на перфектно качество и максимално удовлетворение за професионалните фотографи е почти непосилна задача. Затова и има отклонения между отделните бройки.
Постигането на еднаквост и максимални показатели изисква твърде много средства и е икономически неоправдано за по-евтините обективи.


Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70-200 2.8 ИС питане....
Автор: tonevjr   
Дата:   11-11-07 16:54

Това като БМВ.От новите им коли илизали само по 2 еднакви бройки,но това не означава,че са гадни.Просто няма начин как да се направят абсолютно еднакви бройки.Все някоя ще е дефктна,или ще има нещо с лещите или електрниката.И логично когата произвеждая голямо количество,тези бройки ще са повече,няма шариянт вез тях.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70-200 2.8 ИС питане....
Автор: ivodam   
Дата:   13-11-07 14:29

На 300/2.8 стабилизаторът работи като мелница, споко...

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70-200 2.8 ИС питане....
Автор: navy   
Дата:   13-11-07 14:31

Е да, но гадни Л-ки има, и то е факт.
Не е да не сме виждали [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70-200 2.8 ИС питане....
Автор: hash   
Дата:   13-11-07 15:36

рлк дай някоя снимка да се порадваме [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Канон 70-200 2.8 ИС питане....
Автор: cycich   
Дата:   13-11-07 17:54

Не се притеснявай и при мен го има лекото жужене и трептене но проблеми със снимки или стабилизацията до сега не съм имал. :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »