Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Olympus E-3 photo safari Istanbul
Автор: Azzy   
Дата:   11-11-07 23:44

....на 8.11.2007 имах уникалната възможност да съм на тренинга на Olympus „Olympus City Safari”в Истанбул .От Olympus се постараха да прeкараме няколко незабравими дни .
От летището до Истанбул разстоянието хич не е малко....взеха ни с бусче и докато пътувахме ни дадоха по един пресен „класически ”туски геврек придружен с бутилка минерална вода за да не скучаем докато стигнем до хотела. Уви тъкмо ликвидирах геврека и стигнахме до престижния хотел Maramara Pera....като че ли го бяха изчислили :)Едва приключил с геврека още в лобито ни посрещнаха и ни дадоха да изпием освежаващ фреш от портокал. Нстанихме се в хотела...към 20 часа ни поканиха на прекрасна вечеря придружена с чаша ароматно червено вино ;)... след това се поразходихме по Istikal Avenue. Нямах търпение дойде сутриннта за да сграбча новото бебче на Olympus . Това онова и то станло сутрин. Скокнах от леглото бърз душ и т.н ....закусчица като за шампиони иииии сетне дойде мига на срещата ми с съвършеността. Към 9 часа вече пиехме кафенце на покрива на хотела от където се откриваше невероятна гледка към града….9.30 h започна кратка презантация за новото професионално тяло на Olympus E-3.

Веднага след това ни връчиха чанта Olympus E-3 в комбинация с новия SWD обектив 12-60 мм1: 2.8-4.0 (екв. 24-120 мм) + 1 GB памет....веднага го извадих от чантата ... оооо миг поспри ... съвършенна изработка на корпуса до най малкия детайл..грипа му изключително удобен ..лепна идеално в ръката ми ... всяко бутонче е добре „вкопано” в корпуса за да се избегне случайното му натискане.. има два гумирани контролни скрола за смяна на бленда,скорост, експозиция AF зони и т.н. ....визьора истинско слънчице- гоялям ярък ..гумата около визьора е мека и силно издадена ....механизма за въртене на дисплея е изключително стабилен...дисплея може да се обърне с лицето навътре ако ще се използва само оптичния визьор ..по този начин се избягва всякаква възможност да бъде надран или счупен..освен това веднага щом се затвори дисплея долния ред с бутони става неактивен по разбираеми причини...забелязах липсата на PASM диск ..това решение ме изненада ...по късно ми светна съдейки по „вкопаните ”бутони, лисата на PASM диск, превключвател за AF режим ме наведе на мисълта , че това е направено с цел избягване на нволна промяна на стойностите ,функциите и приоритетните програми... но стига толкова за корпуса нека да висим как работи ?!?
След като направих няколко кадри с удоволствие забелязах
че, спусъка е изключително”нервен”..AF система е светкавично бърза дори и при слаба светлина..точно както я бяха обявили до -2EV... 11-те кръстосани зони работят еднакво прецизно и бързо.Режимите на работа с АF зони са няколко: 1-ви всички зони, 2-ри избор на една от 11-те, 3-ти избор на динамична група от зони .
Втората проба беше на тема как „шуми ” матрицата и как е динамичния обхват ...тук обещанието също е изпълнено...установих,че динамиката е голяма а що се отнася до цифровия шум... смятам че, спокойно може да се използва до 1600 ISO включително... загубата на детайл е минимална.
Относно Live View работи доста по- бързо..яркостта на дисплея се контролира автоматично от вградения сензор (на по – тъмно по-слабо a на по-светло по ярко)..стабилизацията работи отлично (1/30сек при 600мм) с обектив 70-300мм (екв.140-600мм)...щях да забравя вградения wireless контрол работи безупречно ... доста прецизно може да се определя интензитета и куп други екстри на дистанционните светкавици FL-50R и FL-36 R…за да няма препокриване разполагаме с 4-ри канала.
Звукът издаван от него при серя от кадти с 5 к/с е песен за моите уши (изключително тих и ритмичен без никакво колебание доакто се запълни буфера при RAW) Серията при JPEG е до запълване на паметта.
Фотоапарата разполага още с куп безценни екстри ... възможност за най – детайлна настройка и песонализация които ще спомена при по подробно тестване и на фотоапарата.

Та да доразкажа за „Olympus City Safari” ....след като го получихме в ръчичките и го „поразцъкахме” ,ахкахме и т.н. ни разделиха на няколко групи .. всяка група беше съпроводена от гид и професионален фотограф.. то не бе Капалъ Чарши....Света София...разходка из Босфора с корабче и снимки на моделка на брега...
Що се отная до хапването и пииването на обяд хапнахме в традиционн турска „кръчма ” а след снимките .. ни организираха гала вечеря в панорамния ресторант "360 градуса".... беше страхотно .
Olympus се представиха като прекрасен домакин на събитието „Olympus City Safari”

Относно виновника за това събитие Olympus E-3 спокойно мога да кажа че е професионалн инстумент на който може да се разчита на 100%..[thankyou]
Лично Аз смятам да се сдобия с ткаъв възможно най скоро

Отговори на това съобщение
 Re: Olymus E-3 photo safari Istanbul
Автор: japanese   
Дата:   12-11-07 00:03

lajesh

Отговори на това съобщение
 Re: Olymus E-3 photo safari Istanbul
Автор: DPV_Editor   
Дата:   12-11-07 00:06

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Хич не лъже... Изпадаше в екстаз и докато не снимаше, си галеше непрекъснато... апарата... [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Olymus E-3 photo safari Istanbul
Автор: GM   
Дата:   12-11-07 09:12

[smilie24].Впечатления от 70-300?

Отговори на това съобщение
 Re: Olymus E-3 photo safari Istanbul
Автор: sauron69   
Дата:   12-11-07 09:34

и ако може да си оправи заглавието най добре, щот този Olymus не ми е известен [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Olymus E-3 photo safari Istanbul
Автор: GM   
Дата:   12-11-07 10:11

как така, не си чувавал за Олимус [smilie11] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Olymus E-3 photo safari Istanbul
Автор: cicomanco   
Дата:   12-11-07 10:22

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Olymus E-3 photo safari Istanbul
Автор: overjoyed   
Дата:   12-11-07 10:22

ех...[smilie8]
[smilie24] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Olymus E-3 photo safari Istanbul
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   12-11-07 10:29

Успях да стигна само до геврека, мин.вода и шрека [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Olymus E-3 photo safari Istanbul
Автор: matasel   
Дата:   12-11-07 10:59

Аз пък не разбрах какъв е този "ЦИФРОВ" шум[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Olymus E-3 photo safari Istanbul
Автор: d256h   
Дата:   12-11-07 11:27

Ми цифров шум е туй, не е оптична аберация! Особеност на всяка матрица имаща светочувствителни елементи. Понеже са милиони все някой ще разчете попадналата светлина върху него различно от останалите олколо него, особено когато е набримчен да работи в граничен режим за светоприемане...нещо като колата ти, когато набримчиш мотора на 7000 оборота при изпреварване - работи ама си е стряскащо, пред разпадане и с лошо качество..



Публикацията е редактирана (12-11-07 11:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-3 photo safari Istanbul
Автор: matasel   
Дата:   12-11-07 11:30

d256h, сравнението с колата е ЯКО.
Ама аз бих искал да чуя отговор от автора на темата, ако е възможно разбира се и ако с това няма да му прекъсна яденето на геврека[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Olymus E-3 photo safari Istanbul
Автор: d256h   
Дата:   12-11-07 11:48

ОК, но темата ще отплесне в друга посока, което не бива да става....
Иначе теория за фотосензорите има в мрежата обилно. За спорта, погледни статии за 'модата' в преноса на данни по оптични влакна, където почнаха да модулират отделните модове на лазерния лъч за паралелен трансфер на данни, Ултра яко и много Базово. Ако се питаш каква е връзката с темата тук - рано или късно в про-телата ще започнат да изпращат снимките по оптични кабели до дейта банки на кръста, и тогава ще правят по 50 кадъра в серия, в РОУ режим....
..ама сигурно Олимпус пак последни ще го 'внедрят' в камерите си според традицията -> 'Мъчително изготвяне на ново про-тяло"
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-3 photo safari Istanbul
Автор: Azzy   
Дата:   12-11-07 11:50

....все още хапвам..нямаш идея какво е или просто си чешеш езика?


Отговори на това съобщение
 Re: Olymus E-3 photo safari Istanbul
Автор: Azzy   
Дата:   12-11-07 11:52

..бавно но качествено [smilie7]



Публикацията е редактирана (12-11-07 11:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Olymus E-3 photo safari Istanbul
Автор: haaho   
Дата:   12-11-07 11:56

d256h написа:


> ..ама сигурно Олимпус пак последни ще го 'внедрят' в камерите
> си според традицията -> 'Мъчително изготвяне на ново про-тяло"
> [smilie5]


Някои неща Олимпус първи ги внедриха [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-3 photo safari Istanbul
Автор: d256h   
Дата:   12-11-07 12:03

haaho, така е, но миналия век, преди 20-30 години!
Това, че имат отлична ОМ серия за филмови медии, не значи, че такова ще бъде и положението в цифровия свят!

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-3 photo safari Istanbul
Автор: d256h   
Дата:   12-11-07 12:05

Аз дори си мечтая за ОМ камера с цифров гръб! Ще бъде силно маняшка работа!

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-3 photo safari Istanbul
Автор: Azzy   
Дата:   12-11-07 12:05

haaho
"Някои неща Олимпус първи ги внедриха"

определено е така..като например функцията Live View... функцията се хареса и внедри от Канон и Никон и вече я използват ...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-3 photo safari Istanbul
Автор: d256h   
Дата:   12-11-07 12:22

Много по-голямо значение за фотографията имаше разработката за мерене и 'говорене' със светкавицата, но това беше през далечните 1974-1985г. Прецизността на експониране на филма, тогава се беше превърнала в мания за Олимпус и тогавашните и най-големи конкуренити Никон и Пентакс му 'дишаха праха'. Но сега е 2007г.... мдааа

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-3 photo safari Istanbul
Автор: matasel   
Дата:   12-11-07 12:23

Azzy, не си чеша езика, защото не ме сърби, а и гледам да не ползвам общо чесало за език - щото толкова много форумци го ползват, че ша взема да лепна некоя зараза.
ТА ДА СИ ДОЙДЕМ НА ДУМАТА: ЩО Е ТО ЦИФРОВ ШУМ?

А ако трябва да се заяждам (не, че не го умея) бих попитал: В това изречение: "Втората проба беше на тема как „шуми ” матрицата и как е динамичния обхват ...тук обещанието също е изпълнено...установих,че динамиката е голяма а що се отнася до цифровия шум... смятам че, спокойно може да се използва до 1600 ISO включително... загубата на детайл е минимална."
Доколкото разбирам български от това изречение следва че цифровият шум спокойно може да се използва до 1600 ISO
Откъдето и да го погледна си е бисер, но спирам[beer].
Но въросът за цифровия шум си остава сериозно и с подвъпрос - как можем да го различим от аналоговия?

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-3 photo safari Istanbul
Автор: d256h   
Дата:   12-11-07 12:26

Ееее, не бива да издребняваме, всеки прави грешки в бързината, като пише, важното е че разбираме какво е написал Ази!

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-3 photo safari Istanbul
Автор: Mobby_Dick   
Дата:   12-11-07 12:31

Сега прочетох какво е написал Ази.

Ами напънал се е да напише нещо преочарователно, дето да прилича на рекламна брошурка.

Да, ма тука не е разностранна клиентела, а уж трябва да сме все фотографи [smilie3]

Мен лично това:
"....веднага го извадих от чантата ... оооо миг поспри ... съвършенна изработка на корпуса до най малкия детайл..грипа му изключително удобен ..лепна идеално в ръката ми ... всяко бутонче е добре „вкопано” в корпуса за да се избегне случайното му натискане.. има два гумирани контролни скрола за смяна на "
....определено ми идва в повече, при все че ми е достатъчно да проуча дизаина и ергономичността само по снимка [smilie3]
а-ла- ФЗ 20-30 [smilie21]
а пръстите брутеееее ? [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-3 photo safari Istanbul
Автор: GM   
Дата:   12-11-07 12:45

matasel написа:

> Azzy, не си чеша езика, защото не ме сърби, а и гледам да не
> ползвам общо чесало за език - щото толкова много форумци го
> ползват, че ша взема да лепна некоя зараза.
> ТА ДА СИ ДОЙДЕМ НА ДУМАТА: ЩО Е ТО ЦИФРОВ ШУМ?
>
> А ако трябва да се заяждам (не, че не го умея) бих попитал: В
> това изречение: "Втората проба беше на тема как „шуми ”
> матрицата и как е динамичния обхват ...тук обещанието също е
> изпълнено...установих,че динамиката е голяма а що се отнася
> до цифровия шум... смятам че, спокойно може да се използва до
> 1600 ISO включително...
загубата на детайл е минимална."
> Доколкото разбирам български от това изречение следва че
> цифровият шум спокойно може да се използва до 1600 ISO
> Откъдето и да го погледна си е бисер, но спирам[beer].

Още един ИНЖ.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus E-3 photo safari Istanbul
Автор: matasel   
Дата:   12-11-07 12:49

Благодаря за цитата, GM, но не е в списание, та не мога да си го броя.
Сега да не е модерно да се горят инженерите на кладата ли, що ли[smilie11]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »