Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ - ивици на високо исо?
Автор: Goth_Angel   
Дата:   11-11-07 04:50

От известно време ме мъчи въпросът дали апаратът ми (Canon EOS 40D) не е дефектен, защото ми се струва, че дава доста шум, който почва да се забелязва на 400 аса, а на 800 вече дава и ивици, които не се махат даже от NR филтри и програми [smilie2]. Особено почват да личат при изсветляване на кадъра.

Ето пример , не е в пълен размер, но ивиците се виждат на задния план. И то след като е минал през CS2 кадъра и е чистен шума (на RAW е сниман). Да нося ли апарата на сервиз (в гаранция е още)?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - ивици на високо исо?
Автор: borisyankov   
Дата:   11-11-07 05:45

Този кадър има твърде много цветен шум за да е минавал през чистене. Стандартните настройки на Camera Raw го махат много добре до 3200 ISO.

Имай в предвид и че 40Д е нова камера и ако нямаш последния Camera Raw 4.2 може това да ти е проблема.

Иначе наистина много шум има в това изображение за тази камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - ивици на високо исо?
Автор: Goth_Angel   
Дата:   11-11-07 05:50

Не, нямам 4.2, с 3.7.0.200 съм, защото нещо не мога да се оправя със лекуването на SC3 [smilie2] Дано само това да е проблема... Btw, примера е на 800 аса (1/160, f/1.8 на 85мм) [smilie8]



Публикацията е редактирана (11-11-07 05:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - ивици на високо исо?
Автор: alsash   
Дата:   11-11-07 08:58

при 400д няма такова нещо.........[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - ивици на високо исо?
Автор: nnenov   
Дата:   11-11-07 09:05

пробвай да ги обръщаш със софтуера на камерата, някои твърдят, че е по-добър и от ACR.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - ивици на високо исо?
Автор: джъмбо   
Дата:   11-11-07 10:22

канонски мъки [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - ивици на високо исо?
Автор: naskov   
Дата:   11-11-07 11:42

Абсолютно всички канони 10д, 20д, 30д, 40д, при изсветляване на кадъра дават шум на зеленикави парцали и ивици - бандинг. Всеки може да пробва с кадър заснет на 800исо на по-тъмно и изсветлен с 1-2 бленди. Никон и Пентакс при изсветляване дават по-монохромен и зърнист шум.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - ивици на високо исо?
Автор: tantris   
Дата:   11-11-07 11:57

Никон дава шум при ИСО 200, а на 800 няма дори смисъл да се снима. Имам и 40Д и Д200. 40Д без да има 1 милион копчета и настройки дава забележимо по-добра картина от никона. За високо ИСО да не говорим. Ограничавам си никона до ИСО 400 , а с канона си плякам на 3200 без проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - ивици на високо исо?
Автор: pmartinov   
Дата:   11-11-07 12:20

Пълното щастие се отлага за следващото прераждане...



Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - ивици на високо исо?
Автор: Sumuelll   
Дата:   11-11-07 18:38

tantris- RESPECT [smile]
преди да си купя Канон ми се наложи да снимам едно представление на 400-800исо с Никон Д40 относно резултатите... до голяма степен това наклони везните при избора ми на апарат. Сега често ми се налага да снимам на 800-1600исо с Канона, но не се притесняван ни най-малко за целите които го ползвам. Инак това 40Д на 400исо наистина изглежда странно. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - ивици на високо исо?
Автор: borisyankov   
Дата:   11-11-07 18:50

Добре че познавам и нормални хора които са Никонаджии, иначе тея постове тук съвсем щяха да
ми развалят мнението за тях [cool]

Нито на 400Д-то си нито на 400Д-то съм забелязвал ивици преди да се наложи да просветлявам снимка която вече е на максималното ИСО (1600/3200).

40D излезе преди месец. Camera Raw 4.2 само го поддържа официално. Кое тук е загадката?

Задължително си свали новия Camera Raw от сайта на Adobe, той е безплатен и трябва да бачка и с CS2. Или си свали Lightroom 1.2

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ - ивици на високо исо?
Автор: джъмбо   
Дата:   11-11-07 18:56

Задължително си свали новия Camera Raw от сайта на Adobe, той е безплатен и трябва да бачка и с CS2
цъ само за 3 е [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »