Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Молба за съвет за апарат
Автор: cerebellum   
Дата:   10-11-07 11:00

Здравейте
Бих искал да чуя няколко съвета за избор на апарат.
Търси се сравнително компактен апарат на цена до 800 лв. За снимане предимно в затворени помещения на аранжировки на цветя. Предполагам, че е нужен такъв, който снима добре на не добре осветени места с добър и бърз фокус, и добро цветопредаване.
Ще съм благодарен да чуя мнения.

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за съвет за апарат
Автор: ksuhorukov   
Дата:   10-11-07 11:13

Никон Д50 + 50/1.8Д

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за съвет за апарат
Автор: elefant   
Дата:   10-11-07 11:27

http://www.steves-digicams.com/2004_reviews/fz20.html
Виж това аз снимах с него а сега снимама с
30 има оферта виж я
http://www.dalavera.net/read.php?1275,129560

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за съвет за апарат
Автор: mitku   
Дата:   10-11-07 11:42

Много изключващи се условия си написал с това "добро цветопредаване", "компактен", "добър пърформънс на слабо осветление" (т.е. сравнително добра работа при ISO800 например), че и "800 лв. максимум".

Та ето ги вариантите:
1) ако се откажеш от изискването за "компактен" - някой DSLR на старо (вече зависи какви оферти има в момента из обявите), ще е най-доброто решение.
2) ако се откажеш от изискването за "добро цветопредаване" и "компактен" - Fuji S6500fd (нов);
3) ако се откажеш от "добър пърформънс на слабо осветление" и "компактен" - Panasonic FZ18 (нов);
4) ако се откажеш от "добър пърформънс на слабо осветление" - Panasonic TZ3 (нов);
5) ако се откажеш от "800 лв. максимум" - вече има повечко възможности за нови DSLR-и [smile]

Ако бях на твое място, щах да избера No5, но трябва сам да решиш кой компромис най- ще те устройва [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за съвет за апарат
Автор: denyo   
Дата:   10-11-07 14:27

Предполагам автора на темата не си бере парите от някое дърво в двора, така че аз ще гледам да се вместя в тия 800 лева които е посочил. С изискването за компактност също ще гледам да се съобразя, посочено е на първо място все пак.

Поне по това което съм чувал като отзиви, най-добрия избор в случая е:
Canon PowerShot A650 IS Промоционална цена: 809.00 лв. с ДДС
Аз поне не знам в момента друг апарат да отговаря на посочените изисквания. Само трябва да се внимава със серийния номер, в началото имаше някаква кофти серия.

Иначе ако се намерят от някъде добрите стари 31fd на Фуджи или A710 на Канон, също са вариант даже ще се слезе доста под тия 800 лева. Моя S6000fd също донякъде може да се ползва за целта, но определено не е компактен.

И един съвет, ако наистина се търси добро цветопредаване, по-добре е да се осигури колкото е възможно по-качествена светлина. Това е по-добрия път, а не да се търси апаратът-чудо, който би снимал добре без светлина. Методите понякога са съвсем достъпни, например може да се пусне вградената светкавица и с един бял лист A4 или А3, опрян на обектива под наклон да се разсее нейната светлина. Ако помещението е малко и с бял таван, може с малко огледалце да се насочи към тавана светлината от светкавичката. На някой може да му се видят смешни тия методи, но лично съм ги прилагал и вършат работа. Успех в избора!


Отговори на това съобщение
 Re: Молба за съвет за апарат
Автор: dimaldim   
Дата:   10-11-07 14:32

fuji f30
fuji s6000fd / s6500fd

Отговори на това съобщение
 Re: Молба за съвет за апарат
Автор: nikiii82   
Дата:   10-11-07 15:51

Дай още 199 лв. за Канон Г9 и ще ти отговаря на всичките условия.[smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »