Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Питане за Canon обективи и екстендер
Автор: long-go   
Дата:   09-11-07 22:20

Здравейте съфорумци,

Тъй като имам едно канонче 350 дизел съм хвърлил око на Tamron AF 17-50mm F/2.8 XR Di II LD [IF] за Canon и Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM.Единият да сменя китовия а втория за смяна на сигмата 70-300.Сега за да не пиша повече глупости и конкретно за молбата ми:
Ако има колега който снима със същият апарат и някой от двата обектива,би ли ми пратил на мейла : kovachev.svetoslav@gmail.com някой непипван RAW файл.(може и линк към подобен).Не ме вълнува съдържанието на снимката,просто бих желал да позяпам малко в реални условия как представят заобикалящият ни свят така да се каже.
Като второ въпросче : мисля си и за един екстендер Canon EF 2.0X. но не знам заслужава ли си комбинирането му с тези обективи заради загубата на няколко стопа и острота причинени от него ?
И последна злоупотреба с търпението ви : има ли алтернатива на последното,която щю годе да е прилична като качество и на по-разумна цена,което може да се закупи от БГ или USA.

Благодаря ви предварително! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon обективи и екстендер
Автор: sauron69   
Дата:   09-11-07 22:54

имай в предвид че работи само с тези обективи-
This tele extender can be used with fixed focal length lenses 135mm and longer (except the 135mm f/2.8 Softfocus lens), and the EF 70-200 f/2.8L, 70-200 f/2.8L IS, 70-200 f/4.0L, 70-200 f/4.0L IS USM, and 100-400 f/4.5-5.6L IS zoom lenses.

Мисля че си заслужава 1,4х варианта, а не двойката. Аз имам Canon EF 70-200mm f/4.0 L и го ползвам с Extender EF 1.4x II и съм доволен. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon обективи и екстендер
Автор: Mori13   
Дата:   09-11-07 22:58

Ами да се намеся и аз в канонската тема - аз пък съм с никон, ама също си мислех за един 17-50 тамрон, та ще се радвам ако има собственици на този обектив, които да споделят впечатления.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon обективи и екстендер
Автор: borisyankov   
Дата:   10-11-07 01:00

Не са лоши двата обектива към които си се ориентирал. Потърси из нета - има достатъчно тестове и на двата.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon обективи и екстендер
Автор: long-go   
Дата:   10-11-07 10:25

Ами позяпах и тестове и мнения из нета както и мнения на купили такава техника. Само на едно място http://www.photozone.de/8Reviews/index.html
намерих снимки правени с тях и същият апарат като моя , но там имаше JPG формат снимки.Иска ми се някой RAW файл,може и на някава абсолютна глупост [smilie25].Също така ме вълнува дали екстендери от сорта на http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=17&cat=64&product=1152&show=additional#slides-pane-0 тази сигма са в пъти по ужасни от канонският.
Всяко мнение е добре дошло.Благодаря отново на отзовалите се.



Публикацията е редактирана (10-11-07 10:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon обективи и екстендер
Автор: sauron69   
Дата:   10-11-07 10:56

ами ако излизам днеска, може да ти снимам нещо с и без екстендер (1,4х) с моя 70-200 f/4.0L на raw ,че нямам снимки на row.
П.С. И двата обектива не са съвместими с какнонските екстендери обаче, както съм ти пуснал един цитат по горе. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon обективи и екстендер
Автор: ZENTEX   
Дата:   10-11-07 21:48

2X екстендъра се ползва само в много екстремални условия,за предпочитане е 1.4.Тамрона не е лош,ексендъра ако забелязваш е с бял цвят,сам можеш да се досетиш за кои обективи е проектиран за да има ефект,макар че се държи добре и с другите.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon обективи и екстендер
Автор: Стоев   
Дата:   11-11-07 00:37

Екстендерите физически не може да се закачат на всеки зумлив обектив - съществува опасност да се набият в задната му леща, като врътнеш зума.
Друг е въпроса дали ще има АФ или стабилизация след монтажа..


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon обективи и екстендер
Автор: long-go   
Дата:   11-11-07 09:27

Аз се интересувам само от възможността дали ще станат екстендерите на тези два обектива.
Благодаря на ZENTEX.Не се бях замислил за това с цвета.Предполагах,че ще станат и на 70-300 а не само на белите Л-ки.Жалко.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon обективи и екстендер
Автор: nik1   
Дата:   11-11-07 11:31

long-go, имам ги и двата на 350Д и 1.4х Тамрон. В София съм. Винаги можеш да ги пробваш. По-добре, отколкото да разчиташ на моите простотии



Публикацията е редактирана (11-11-07 11:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon обективи и екстендер
Автор: long-go   
Дата:   11-11-07 14:00

Здрасти nik1.Благодаря,но за съжаление аз не съм от Сф. и нямам идея кога ще дойда.Ще се радвам да споделиш как ти се струват в комбинация с това тяло.Ако не бих те затруднил метни няколко кадъра в RAW на посочената в началото поща.Абсолютно няма значение какво е изобразено.Просто по сайтовете които намерих са все снимки обърнати в JPG,па макар и в тази комбинация тяло обективи.
----------------
По късна редакция
----------------
Вече се сдобих с желаната информация за Канонската техника.Надявам се някой да сподели и за тамарона.[smile]



Публикацията е редактирана (11-11-07 20:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon обективи и екстендер
Автор: goro_d   
Дата:   12-11-07 09:58

Моля за отговор НИК1 на въпроса:1.4х Тамрон
става ли за 17-50/ф 2.8 Тамрон,защото за китовия 18-55 ЕФ_С не става(пробвахме) и затова в събота не го купих от съфорумец.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon обективи и екстендер
Автор: nik1   
Дата:   12-11-07 10:31

goro_d Доколкото ми е известно Тамрон 1.4Х има два модела. Моят е C-AF1 MC4 и нямам проблем, а на 70х300 ИС, ако е по-тъмно се "чуди" малко

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon обективи и екстендер
Автор: goro_d   
Дата:   12-11-07 10:41

Благодаря,НИК1!

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon обективи и екстендер
Автор: dobria_starec   
Дата:   12-11-07 10:46

Сигмата и тамрона 70-300 при облачно време почват да се чудят къде ли с екстендър, не се занимавайте с глупости

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon обективи и екстендер
Автор: nik1   
Дата:   12-11-07 11:26

long-go изпратих 4 файла - на 17 и на 50 мм , с и без екстендер

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon обективи и екстендер
Автор: nik1   
Дата:   12-11-07 11:27

dobria_starec , става дума за Канон 70х300 ИС УСМ

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за Canon обективи и екстендер
Автор: long-go   
Дата:   12-11-07 11:40

Благодаря на отзовалите се за коментарите,както и за CR файловете.[beer].
Определено ми баха от голяма полза.Сега с малко търпение и доза късмет се надявам да се сдобия с нарочените стъкла.Мисля си че за един любител са повече от прилични!
Успех на всички,а който има желание може да понашпише по нещо още като идеи и впечатления!
[shtrak]
---
И една редакция с дата та посочена от по долният маркер.Изводите си ги направете сами:
1)Промоции : http://www.amazon.com/s/ref=sr_pg_2/105-7837093-1654805?ie=UTF8&rs=493720&rh=n%3A493720&page=2

2)Canon 70-200mm, F/4 Zoom EF USM Lens - 520$(!!)
http://dcresource.pricegrabber.com/search_getprod.php/masterid=588199

Айде дано и на нашата улица изгрее слънцето на нормалните цени и на промоциите.
Разгледайте и сами за себе си преценете колко сме прецакани [smilie2]
[shtrak]



Публикацията е редактирана (13-11-07 00:17)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »