Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Какво и е на тази снимка?
Автор: IvoM   
Дата:   08-11-07 17:04


http://212.36.3.59/site_pics/184/o_1194373712_IMG_7310.jpg



Снимката е от профила ми, спряна е от гласуване защото смятам че това трябва да се направи преди да се пусне такава тема но през няколкото дни през които можеше да се гласува събра 8/8 точки и два коментара (за които благодаря). Моля кажете какво не и е наред, всякакви коментари ще са от полза, искам да видя къде бъркам.
Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Какво и е на тази снимка?
Автор: marchello   
Дата:   08-11-07 17:20

Ми сигурно защото няма сиси.

Моля, мнението ми да не бъде взимано на сериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво и е на тази снимка?
Автор: джъмбо   
Дата:   08-11-07 17:21

очите минават през средата на кадъра

Отговори на това съобщение
 Re: Какво и е на тази снимка?
Автор: ecobo   
Дата:   08-11-07 17:24

като отрязана е главата....

Отговори на това съобщение
 Re: Какво и е на тази снимка?
Автор: tonevjr   
Дата:   08-11-07 17:25

Снимката ти не е идеално лоша,но на мен лично(преполагам и на други)портрети,които са отрязани точно под главата не ми харесват!Ако е така,лицето трябва да изпълва целият кадър или лицето да саема 1/5;1/6 или нещо подобно!
Успех![smile] [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво и е на тази снимка?
Автор: mrge.org   
Дата:   08-11-07 17:36

А и погледа, макар и да има някакво настроение, има и малко отегчение, и си личи позирането или поне знаенето че я снимат.

Тоналността на снимката, в частност предаването на лицето не подчертава неговата нежност.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво и е на тази снимка?
Автор: behemoth   
Дата:   08-11-07 17:40

мен не ми харесва дрехата как се е надигнала към лицето и по този начин закрива шията освен кадрирането де [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво и е на тази снимка?
Автор: chukov   
Дата:   08-11-07 17:48

А ти какво особено виждаш в нея

Аз виждам момиче, което си помолил да ти застане за снимка и нищо повече

Кадрирането и то дразни
Тежка дясна половина - в лявата няма какво да балансира
Очите - на средата на кадъра

Главата отрязана

Колко точки трябва да има снимката.
Всъщност какви достойнства би трябвало да има

Ако погледът й не беше в обектива ти, ако я беше прекадрирал можеше да се получи нещо

Защо е черно-бяла? Защото ч/б-то у форума е на почит и уважение ли?

Не бива да се стремим да си настройваме вкуса към масовия вкус във форума и тъй да живеем с усещането, че вървим по верен път

Отговори на това съобщение
 Re: Какво и е на тази снимка?
Автор: ibex   
Дата:   08-11-07 17:59

май е черно-бяла?! [smilie21] (сори за спама)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво и е на тази снимка?
Автор: IvoM   
Дата:   08-11-07 20:02

Благодаря на всички за отговорите, относно това че е черно-бяла не е такава защото тук това е на почит просто така ми харесва повече, цвета не допринасяше с нищо (макар че като гледам е нямало към кой знае какво да допринесе) Ще си взема бележка от коментарите и ще се опитам пак, нали за това е форума [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво и е на тази снимка?
Автор: magnifico   
Дата:   08-11-07 20:13

Не съм чел горните мнения, но ето го и моето...лицето е твърде тъмно спрямо фона...особено областта около очите. Композицията е лоша, защото момичето е доста в края на кадъра, което ме кара да си мисля, че в тази снимка си заложил главно на бокето.
Снимката е просто небалансирана откъм светлина, а композицията изглежда така, все еднво ти си си снимал разни бокета и момичето неочаквано е влязло в кадъра ти [smilie11]
Хеххе, пък и това заглавие хич не ми се връзва със снимката...
Успех ти желая и не се връзвай много на рейтинг...ше дойде един момент, когато ще ти е все едно!
Бъди си сам критик и сам искай повече от себе си. Ще има моменти в които въпреки, че си харесваш дадена снимка, другите няма да им допада...тогава не се отчайвай, ами продължавай напред, пък по-натам сам ще разбереш защо е станало така...по-добър коректив от самия себе си, НЯМАШ!!!
[shtrak]



Публикацията е редактирана (08-11-07 20:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво и е на тази снимка?
Автор: tonevjr   
Дата:   08-11-07 20:15

Чак да не повярва човек,колко смислени мнения получи.Имаш късмет,рядко се случва![smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво и е на тази снимка?
Автор: magnifico   
Дата:   08-11-07 20:22

Тонев...чакай, те протата още не са се върнали от сбирка [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво и е на тази снимка?
Автор: IvoM   
Дата:   08-11-07 20:27

TonevJr макар да съм сравнително нов в фотографията следя форума от доста време и очаквах сериозен бъзик но вечерта едва започва [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво и е на тази снимка?
Автор: ksietta   
Дата:   08-11-07 20:34

:) Като оставим кадрирането, писаха ти за него... Питаш защо не си получил точки - точки и качество не винаги са пропорционални. Момичето е симпатично, но не е нито някоя актриса която да привлече внимание с играта си пред фотоапарата, нито някоя която да привлече внимание с невероятната си красота. Има го и този елемент. Така че, ако преснимаш кадъра и поправиш грешките, поне по мое скромно мнение не може да очакваш нещо кой-знае какво.


Отговори на това съобщение
 Re: Какво и е на тази снимка?
Автор: asahi   
Дата:   08-11-07 20:38

И аз няма да се бъзикам.

Общото впечатление е една доста тъмна снимка. Усмихнатото момиче не разведрява впечатлението.
Не намирам логика и смисъл в такова криво кадриране. Не е баш в центъра, но само толкова. Нямаше да е зле малко рамо да се виждаше поне.
Светлината в/у лицето като че ли идва отдолу отляво. Косата отляво също допълнително подсилва това усещане. Това е една нелогична светлинна схема, към която непредубеденият наблюдател не е свикнал.
Може би девойката има някакви недостатъци по кожата, но при такова осветление те по-скоро се засилват.

Не се оправдавай, че тя така си гледа, апарата така си мери, светлината е естествена и само си десатурирал цветовете. Полученият резултат може да се третира само като учебен експеримент, при това неуспешен.

Има чар в момичето - използвай го.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво и е на тази снимка?
Автор: tnt   
Дата:   08-11-07 20:38

...демек като първия коментар [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво и е на тази снимка?
Автор: IvoM   
Дата:   08-11-07 20:40

Не съм тръгнал да гоня точки, просто нали целта им е да отразят по някакъв начин колко успешна е снимката, затова ги споменах. А за момичето, не съм съгласен че не може да се направи много - страшно чаровна е просто не съм успял да го уловя този чар в снимката.. този път

Отговори на това съобщение
 Re: Какво и е на тази снимка?
Автор: IvoM   
Дата:   08-11-07 20:45

Това че момичето не е ухилено до ушите както и тъмните тонове на снимката не са защото "така стана", така исках да са, настроението не е ведро и не е целено да бъде но не съм успял да постигна внушението което си бях наумил



Публикацията е редактирана (08-11-07 20:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво и е на тази снимка?
Автор: tonevjr   
Дата:   08-11-07 21:11

И според мен нещо не си случил на светлина!Като гледам оптиката ти не зле,просто следващият път не се завирай в момичето и пробвай с по-жизнерадостни кадри[smilie5]

То вЕрно днес за (с)БИРАка!Добър тактически ход на автора![smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »