Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 СТУДИО - помощ
Автор: heliossve   
Дата:   08-11-07 09:55

Здравейте колеги,
Имам намерение да направя едно хубаво студио в нашия скапан град (Търговище)и имам нужда от помощ, съвети.
Интересува ме какво може да се сложе в/у фона за да не се апа и да се получава отражение? Знам че по принцип е плексиглас, но проверих на 2-3 места и се оказа че е доста скъп, за това търся алтернативи. Имам намерение да има 2-3 детски къта, кът за сватбени снимки и отделно фонова с-ма с 4 фона от които имам само сив за сега. Благодарен ще съм на всякаква информация,(може и снимки за примери) благодаря предварително. [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: СТУДИО - помощ
Автор: Brummaker   
Дата:   08-11-07 09:59

алтернативата на плексигласа е .... фотошоп [smile]
иначе ,Васкони е твоята фирма, ако решиш да взимаш все пак [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: СТУДИО - помощ
Автор: n1x0n   
Дата:   08-11-07 12:24

Алтернатива на плексигласа - на практика няма.

С фотошопа не е проблем да се направят отраженията, както казва Брума, но фотошопа не може да ти спаси хартията от мърляне, дупки от токчета и т.н. Плексигласа има предимството, че оставя видим цвета на фона под него, за разлика от разните бели, черни и т.н. плоскости.

Като идея само: в големите комерсиални студиа в чужбина често заоблят ъгъла между стената и пода и после боядисват и двете с боя на акрилна основа, която хем е много износоустойчива, хем е леко матова и не лъщи.
върши чудесна работа в зона, в която снимаш само на бял фон, примерно.

Колкото до цялостния замисъл - не съм убеден, че в град като Търговище е разумно да правиш повече от 2 снимачни зони в едно студио. Расте квадратурата, отоплението и прочие - не е особено практично.


Отговори на това съобщение
 Re: СТУДИО - помощ
Автор: GenaDP   
Дата:   08-11-07 12:35

Знам че по принцип е плексиглас, но проверих на 2-3 места и се оказа че е доста скъп, за това търся алтернативи.

А ти имаш ли идея колко ще струва цялото начинание? Че като гледам как цената на плексигласа те стряска...

Отговори на това съобщение
 Re: СТУДИО - помощ
Автор: kadar   
Дата:   08-11-07 12:45

Светославе , обади ми се за идеи ....!

Отговори на това съобщение
 Re: СТУДИО - помощ
Автор: dimmby   
Дата:   08-11-07 12:49

[smilie24] Браво градски! Принципно много се радвам за тази твоя идея! Желая ти най-искренно успех в начинанието! Преди време имах същата идея, но живота ме завъртя тук в София. Плаши ме само малкия пазар в града, надявам се че си направил някакво проучване.
Радвам се за ентусиазма, в града има доста добри фотографи и това би трябвало да зарадва и тях! Успех още веднъж!

Отговори на това съобщение
 Re: СТУДИО - помощ
Автор: Gruyu   
Дата:   08-11-07 13:09

От Васкони купих 1 лист 2,5м/1,25м/1,5мм за 64лв.Направи и едно фото в Омуртаг, чух че нямало.

Отговори на това съобщение
 Re: СТУДИО - помощ
Автор: джъмбо   
Дата:   08-11-07 13:16

фона ясно
а ламбите?

Отговори на това съобщение
 Re: СТУДИО - помощ
Автор: kadar   
Дата:   08-11-07 15:49

Иване и ламби има ! Само че пари искат и там да му се невиди [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: СТУДИО - помощ
Автор: heliossve   
Дата:   08-11-07 17:03

Благодаря на всички до тук.
Гена имам представа колко ще ми трябват долу горе. А някой може ли да каже каква дебилина ще е достатъчна, и някакви контакти с тая фирма (Васкони).
Диммби, прав си че пазара е свит, но нали и на тия хора които живеят тук някой трябва да им предложи нещо? Неможе всички да се пренесем в Сф, искам да направя нещо за този град. Ще пробвам пък каквото сабя покаже.
Даваите идеи за интериора, че той ме мъчи най-много [beer]
Помещението за снимане е приблизително 8/8 м[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: СТУДИО - помощ
Автор: ecobo   
Дата:   08-11-07 17:08

на 8х8 не виждам как ще правиш зонално разпределение, ама пробвай

Отговори на това съобщение
 Re: СТУДИО - помощ
Автор: heliossve   
Дата:   08-11-07 20:20

екобо, помещението е малко разчупено, има и две колони вътре, които мисля също да използвам за интериор, но както и да е ще се опитам пък каквото стане.

Моля ви кажете каква дебелина на плексигласа ще е достатъчна[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: СТУДИО - помощ
Автор: asahi   
Дата:   08-11-07 20:43

Класическият плексиглас е крехко нещо. В рекламата (Васкони, Антекс, Геко) се използват по-пластични прозрачни материали. каквото и да е ще се надраска, така че от сега свиквай.
Адреси, телефони - в Гугъл.

Отговори на това съобщение
 Re: СТУДИО - помощ
Автор: heliossve   
Дата:   08-11-07 20:53

добре де Асахи, щом плексигласа не става кажи нещо по конкретно като име на материала ако може и дебелина все пак. Благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: СТУДИО - помощ
Автор: asahi   
Дата:   08-11-07 21:04

Не казвам, че не става, а че е крехък. Пука се лесно с метални токчета.

Различните вносители имат различни търговски имена на материалите. Вералит, например.

Отговори на това съобщение
 Re: СТУДИО - помощ
Автор: n1x0n   
Дата:   08-11-07 21:06

5мм и нагоре. Няма опасност да се почупи, ако замазката ти е равна отдолу.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »