Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Монопод или Трипод ? Дилема ?
Автор: VeNoMkiLLeR   
Дата:   02-11-07 17:45

Здравейте!!! първо
Чуда се кое би ми свършило по добра работа монопод или трипод при снимане в пресечена местност тоест гори, реки и така нататака. Обектива който използвам Никкор 70-300VR главно ще преследвам всякакви гадинки и животинки (птици, заици, катерици) и искъм остри снимки а не разфокосирани.
Искам да ми хелпнете и питам хора който имат опит в това а не ми трябват статистики и чешене на езиците кое е по добро.
Дилемата ми е кое да предпочита повече и да ми свърши макс работа. [smilie11] [smilie8] [smilie11] [smilie8] [smilie11] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод или Трипод ? Дилема ?
Автор: navy   
Дата:   02-11-07 17:47

Обектива не е тежък, никак дори, монопод или ски щека ще ти свърши перфектна работа!

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод или Трипод ? Дилема ?
Автор: vladomatev   
Дата:   02-11-07 18:02

"Дилемата ми е кое да предпочита повече и да ми свърши макс работа. "[smilie25] [smilie18] Да придпочита повече!

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод или Трипод ? Дилема ?
Автор: loveforever   
Дата:   02-11-07 18:12

Това с монопода и статива и аз съм го пробвала, в резултат на което си снимам от ръка.
Обичам да снимам пилета и тем подобни и понеже са доста плашливи и не ме допускат близо до себе си трябва да снимам с 500мм обектив, а той тежи килограм и половина. Въпреки това поне при мен се оказа, че използването на подпора не ми помага, а само ми пречи. Ако ще ползваш укритие - става, но за динамично преследване според мен е неудачно.

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод или Трипод ? Дилема ?
Автор: ogimag   
Дата:   02-11-07 18:25

Ако трябва да реагираш бързо нямаш време за трипод. Монопода- по-бързо. Мисля, че сам ще си прецениш най-добре. Характера на месността не ти пречи на използването на трипод.

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод или Трипод ? Дилема ?
Автор: kalah   
Дата:   02-11-07 18:27

от ръка :)да мъкнеш статив из горите тц тц

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод или Трипод ? Дилема ?
Автор: ksuhorukov   
Дата:   02-11-07 18:32

Из горите статив забрави. Снимаш само от ръка. Ако ползваш укритие или организираш изкуствен сбор на животинки там вече статива ще ти помогне, но пак трябва да ползваш укритие. Но да се разхождаш по баирите и да го влачиш....ти докато разпънеш и той заека ще е забравил, че те е видял.

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод или Трипод ? Дилема ?
Автор: navy   
Дата:   02-11-07 18:34

Ама вие не знаете колко удобен е сгъвания монопод [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод или Трипод ? Дилема ?
Автор: BotsRevenge   
Дата:   02-11-07 18:40

[smilie24] За монопода.
Аз си взех един почти на шега, но го ползвам сравнително често, особено когато ще ползвам дългофокусен обектив.

ПС
Добре е обаче моноподът да има ябълковидна глава. Моят нямаше и му купих една, защото иначе трябва да се клатиш като дърво.



Публикацията е редактирана (02-11-07 18:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод или Трипод ? Дилема ?
Автор: Prakticar   
Дата:   02-11-07 20:35

И трите ноги , дядо попе, трите ноги.

П.П. като гледам добрите фотографи на диви животни, дето се врат и по гори и по скали и по блата във вода до кръста все триножници ползват. сигурно щото не знаят колко блага работа е монопода.

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод или Трипод ? Дилема ?
Автор: джъмбо   
Дата:   02-11-07 20:53

айпод

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод или Трипод ? Дилема ?
Автор: asahi   
Дата:   02-11-07 21:06

Моноподът е по-лек и имам по-малко оправдания да не го взимам/разпъвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод или Трипод ? Дилема ?
Автор: BotsRevenge   
Дата:   02-11-07 22:32

Praktikar, да, но VeNoMkiLLeR не е казал, че е се е профилирал в снимане на диви животни. Ако няма да клечи продължително в скривалище, за него стативът няма да е толкова удобен.



Публикацията е редактирана (03-11-07 00:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод или Трипод ? Дилема ?
Автор: VeNoMkiLLeR   
Дата:   03-11-07 13:12

Мерси на хората дето писаха явно ще трябва да помисля сериозно над дилемата повече ми се ще монопода защото барзо се тича с него и барзо се снима но пък се лакати при снимане; хоризонта трудно може да го стабилезираш май ще зема перво да пукам от ръка както каза колешката със 500мм и ksuhorukov; а ако не става копувам и двете и ги слагам на гарбо и ставам овчарчето калитко това в кръга на шегата.
Незнам практиката май ще покаже, липсва ми практика [smilie8] айде отивам да практикувам после ще кажа какво съм свършил. [shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Монопод или Трипод ? Дилема ?
Автор: Naci4a   
Дата:   03-11-07 14:20

Аз имам Трипод. Доволен съм. По-скоро бях много доволен докото не ми падна апарата заедно със статива и то върху оптиката. Снимам с Панасоник ФЗ7 . Монопода има един сериозен недостатък в поите очи нищо че не съм ползвам такъв. Недостатъка е че неможеш да оставиш апарата да си стои сам и да се снимате цялата група приятели например. Ако си с монопод трябва да го държиш - не се е научил да стои сам [smilie5] [smilie5] [smilie5] Кофти работа !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод или Трипод ? Дилема ?
Автор: nice   
Дата:   03-11-07 14:26

триножника става на монопод ама монопода не става на триножник [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод или Трипод ? Дилема ?
Автор: 3DFEN   
Дата:   03-11-07 14:50

Аз ги имам и двете и карам според случая.
И двете вършат работа. Ако имаш малко излишни средства - вземи и двете.

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод или Трипод ? Дилема ?
Автор: falcon   
Дата:   04-11-07 08:36

Да,хубаво е да имаш и двете и да ги позваш според различните ситуации[smilie24]



Публикацията е редактирана (04-11-07 08:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод или Трипод ? Дилема ?
Автор: nishtiya   
Дата:   04-11-07 14:59

А най добре е да се научи първо да се пише правилно, и след това да се създава изкуство.Защото да хелпнеш не е като да помогнеш, и да фокосираш не си е като да е на ФокУс.

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод или Трипод ? Дилема ?
Автор: diaprim   
Дата:   04-11-07 15:46

На първо време граматиката след това другото....ще го стабилезираш[beer] [shtrak].

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод или Трипод ? Дилема ?
Автор: Davidoff   
Дата:   04-11-07 15:48

Е да, ама да стабИлЕзираш, да тичаш бАрзо и да слушаш колеШката си е друго - не е като да кОпуваш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод или Трипод ? Дилема ?
Автор: VeNoMkiLLeR   
Дата:   04-11-07 15:57

Вече взехте да си правите гаргара с мен що не вземете да правите нещо по важно от колкото да си чешите езиците с мен или спама ви кефи ...... [smilie19] това е за хора който не са коректни към темата! [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод или Трипод ? Дилема ?
Автор: diaprim   
Дата:   04-11-07 16:03

"По важно" се пише с тире.[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод или Трипод ? Дилема ?
Автор: джъмбо   
Дата:   04-11-07 16:15

триножника става на монопод ама монопода не става на триножник

море не става
кат го забиеш до средата става не ами хоро играе


и тия от форум грамататика я къш [ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Монопод или Трипод ? Дилема ?
Автор: BotsRevenge   
Дата:   04-11-07 17:21

Доводът, че не можеш да се снимаш с приятели, ако ползваш монопод, е несериозен. Моноподът е за съвсем различна цел. Той не е за дълги експонации, макар, че ако се подпре на нещо стабилно, може да се използва като статив.

Баш моноподът е по-добрият избор, ако с 500 милиметров трябва да снимаш на 1/100" движещи се обекти.



Публикацията е редактирана (04-11-07 17:25)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »