Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Цифрово копиране на размер до към метър в София?
Автор: krist   
Дата:   03-11-07 00:08

Къде в София мога да разпечатам цифрова фотка с размери приблизително 90х25 см. Някакви ориентировъчни цени? А дали някъде може да се намери/направи клип за подобен формат?

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрово копиране на размер до към метър в София?
Автор: Rumi_7   
Дата:   03-11-07 01:02

на Витошка (май Кодак). изчислиха ми, че 30х40 би излязло около 5 лв., смятай нагоре - на квадратен метър.

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрово копиране на размер до към метър в София?
Автор: Leitz   
Дата:   03-11-07 08:42

При Dekov на "Иван Асен II"34
25см.Х 180см. около 30,00лв.ми излезе, перфектна панорамка,а такъв монитор за клипче не съм виждал.[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Цифрово копиране на размер до към метър в София?
Автор: muu   
Дата:   03-11-07 08:50

vranos - на фотохартия с ширина 70 см до 4 м мисля...
http://www.vranos.com/print.html

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрово копиране на размер до към метър в София?
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   03-11-07 10:25

В Мания в Студентски град можеш, но дано ти се падне компетентно момиче, че има много "таланти" там.

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрово копиране на размер до към метър в София?
Автор: vladod   
Дата:   03-11-07 10:39

Да не пропуснем да споменем и Билбордпринт в НДК!!![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрово копиране на размер до към метър в София?
Автор: asahi   
Дата:   03-11-07 10:43

Ако имаш предвид принтиране насочи се към рекламните агенции с широкоформатни принтери. Много са, и медиите са много, и машините са най-разнообразни. Очаквай цени от 20 до 50 лв/кв.м.

В центъра - Ная, на Дондуков и Париж.
До НДК - Билбордпринт
Мотописта (зад Била) - ПринтЦентър
7-ми километър - Редпоинтс
На Г.М.Димитров - Атия
На Паренсов - Постер
...


... много са.

Помисли на какво ще го окачаш, лепиш, рамкираш това произведение, при какви условия и каква трайност очакваш. Може да те питат.

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрово копиране на размер до към метър в София?
Автор: krist   
Дата:   03-11-07 11:00

Благодаря на всички!

@asahi: мисля го, но приемам всякакви предложения също[smile] иначе "произведението" е една панорамка, която просто искам да си окача у дома за "лично ползване" така да се каже[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрово копиране на размер до към метър в София?
Автор: asahi   
Дата:   03-11-07 11:03

Или ще трябва да го кашираш (залепиш) на твърда подложка, или в рамка. За вътрешна употреба мастилата на водна основа са много добри - имат отлично цветопредаване.

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрово копиране на размер до към метър в София?
Автор: krist   
Дата:   03-11-07 11:07

Благодаря още веднъж! Най-вероятно ще го каширам щото не искам да го затварям в рамки..

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрово копиране на размер до към метър в София?
Автор: krist   
Дата:   07-01-08 11:59

Ходих веднъж във Вранос и съм доволен, но ми е малко неудобно ходенето до там.. Някой да знае дали има широкоформатен печат някъде в Бизнес-Парка в Младост 4?

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрово копиране на размер до към метър в София?
Автор: volokin   
Дата:   07-01-08 12:03

Асахи, като говорим за каширане, я дай някакъв акъл, на каква плоскост и с какво лепило, двойно залепващо тиксо става ли? Трикове и т.н.

Примерно алуминия е скъп, а дървото ме плаши да не се изкриви, стиропора и той ме плаши дали ще издържи под напъните на твърдия картон на баритната фотографийка[smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрово копиране на размер до към метър в София?
Автор: n1x0n   
Дата:   07-01-08 18:32

Двойно залепващо тиксо се ползва само в случай че е специално - без химикали, които да не избият през хартията.

Иначе основните варианти за залепване са 2 - плътно каширане и подлепване от една страна.
При плътното каширане се олепилява цялата площ на снимката и се притиска към картона със преса.

При подлепването от една страна - се подлепя само горната част със специално тиксо и снимката се оставя да виси. Така се избягва огъването на фотохартията от разликите във влажността и температурата.

За плоскостите - има куп видове пенокартон и обемни картони, които стават за целта. За предпочитане са acid free материали, но това не е задължително, освен ако не се вманиачаваш твърде сериозно.
Важното е да не се обезцветяват бързо или пък да се огъват от влага.

Отговори на това съобщение
 Re: Цифрово копиране на размер до към метър в София?
Автор: asahi   
Дата:   07-01-08 19:17

Волокин, то зависи какво точно ще кашираш. Фотохартията с полимерен гръб например не се залепя много здраво за двойнолепящите материали.

Общият масов подход е следният:
На широкоформатен ламинатор към гърба на отпечатъка се залепва двойнозалепващо фолио върху пълния размер. После пак на ламинатор това нещо се кашира на плоскостта. Най-накрая се обрязва до предвидения размер.

Някои съществуващи особености, с които трябва да се съобразиш:
Картинката трябва да е гладка, да няма бабунки.
Понеже има риск (5-50%) - предварително трябва да прежалиш отпечатъка.
Има вероятност някое лепило да проникне през някой отпечатък (Никсъна е засегнал проблема).
При промяна на околната температура и влажност сандвичът се огъва напред-назад според зависи.
Това е общо взето. В рекламните агенции ще те консултират подробно. Пази се от наперени младоци.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »