Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Споделете мнение за Canon Powershot S5is..
Автор: dila   
Дата:   01-11-07 17:43

И много моля ви нека, който наистина го е пипал и е снимал с него да каже впечатления за картинката ......., защото параметрите си ги знам :П:П:П [smilie5] [smilie7] [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Споделете мнение за Canon Powershot S5is..
Автор: dila   
Дата:   01-11-07 18:09

аре бреееееееее верно ли никой :(:(:(

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете мнение за Canon Powershot S5is..
Автор: matasel   
Дата:   01-11-07 18:20

Аз сам снимал само с S1, ама да питам: От кога такъв интерес към сапунерките[smilie11]Иначе съм хващал и S5 - голям, въртящ се телевизор - не стои зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете мнение за Canon Powershot S5is..
Автор: dila   
Дата:   01-11-07 18:47

еми не знам многог многог многог искам да си го взема това - не може с голямата раница все като ида на почивка дори за викенда и все на гърба я нося дори до заведението :(:(:( малко искам да се разтоваря с малкото :)

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете мнение за Canon Powershot S5is..
Автор: matasel   
Дата:   01-11-07 19:07

Ами според мен е добро апаратче. Няма 18х зумът на Панасоника, но пък прави добър клип СЪС ЗУМ и стерео звук. За жалост изхвърлиха IR дистанционното[smilie23] , което S1 имаше и според мен беше полезно.
Аз така и не разбрах защо много от сапунерките "забраняват" зума по време на клипоснимане[smilie11] [smilie11] [smilie11] - според мен е много тъпо[smilie23] [smilie23] [smilie23] .... или може би искат да им купуват видеокамерите[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете мнение за Canon Powershot S5is..
Автор: kaic   
Дата:   01-11-07 19:37

Кажи сега какво те интересува за S5 is, пипал съм го, пипам го и сега и от началото на септември, но по конкретни въпроси ако може.

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете мнение за Canon Powershot S5is..
Автор: cooperworks   
Дата:   01-11-07 22:48

kaic написа:

> Кажи сега какво те интересува за S5 is, пипал съм го, пипам го
> и сега и от началото на септември, но по конкретни въпроси ако
> може.

Ммм... Ти S5 ли взе? Честито! Я кажи как се справя на фона на S3?

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете мнение за Canon Powershot S5is..
Автор: kaic   
Дата:   01-11-07 22:54

Здрасти "cooperworks" е това го бях писал в една от темите и сега само ще го копирам, но да не забравяме, че това са наистина първи впечатления:

Здравейте приятели,
От няколко дни съм с нова придобивка: Canon S5 IS и бих искал да споделя първи впечатления от апарата.
Много изчетох по форумите/наши и чужди/, сравнявах техническите нововъведения в петицата и реших да не се съобразявам с негативните мнения и да пробвам да сменя моята тройка с по новият и събрат.
И така накратко предимствата:
1. Фейс детекта – превъзходна екстра, справя се доста успешно дори и на отдалечени обекти при дългофокусно разстояние. Улавя до 5 лица /поне аз с толкова тествах/
2. Сменено е мястото на бутона за промяна на експонацията. Вече не се налага да се влиза в менюто а е изнесен в горната част на джойстика /едва сега осъзнавам колко често би могло да се използва тази опция/
3. 8-те мегапиксела си казват думата при кроп –напълно достатъчни са за кропване и прекадриране на кадъра.
4. Очаквах с тези 8 мп апарата да има повече шум, но явно новият процесор Digic III си върши добре работата и шума който се забелязва в тъмните части ако го има е напълно в очакванията ми. Смело мога да кажа че снимките ми харесват повече от предишните.
5. Дисплей – 2.5 те инча са повече от 2 определено си е доста по добър не само заради големината, а и заради двойно повечето цветове.
6. Хроматичните аберации сякаш са понамалели или поне аз неможах да постигна такива колкото и да изнасилвах апарата в ситуации при които в предния модел се появяваха.
7. При дигиталният зум има много приятни две функции 1.6 и 2.0 които позволяват известно навлизане в дигиталния зум което е на границата на допустимото и не разваля видимо кадъра. - полезно
8. Видеото вече има и LP режим с почти два пъти по голяма компресия позволяваща записването на по-дълъг видео клип. Компресията е видима, но с допустимо качество и аз лично бих я ползвал когато имам нужда от място на картата Само да спомена, че след мятане на TV приемник компресията е почти незабележима.
9. Във настройките на микрофона за запис има автодетект даващ най-добрата настройка за запис на звука.
10. Добавени са категоризиране на снимките и редакция на червени очи директно в апарата.
Минуси:
1.Доста по бързо ми източи батериите, може би доста си играх да тествам в режим дисплей и за това, но по обективен ще бъда след повече ползване и тестове.
2. В шорткът бутона няма възможност да се добави опция за резолюцията, а преди аз си я ползвах точно нея.
3. На ужасно неудобно място е поставена флаш картата – при батериите, незнам защо решиха да сменят толкова удобното капаче от предната серия и да затруднят потребителите/в случая визирам мен/

С две думи доволен съм поне за сега от това което предлага S5 и не съжалявам, че ъпгрейднах ако може така да се каже.


Отговори на това съобщение
 Re: Споделете мнение за Canon Powershot S5is..
Автор: cooperworks   
Дата:   02-11-07 00:29

Благодаря за изчерпателното мнение! Явно и наш'та Минка ще я сменим за Коледа... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете мнение за Canon Powershot S5is..
Автор: dila   
Дата:   02-11-07 13:31

kaic : мда и аз много благодаря за мнението!!! Много хубажи са му характеристиките, но аз исках да знам впе4атление от самата картинка - то4но цветовете, шума на колко АСА се появява и така ...... и как се справя белия баланс ?????Мерс предварително[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете мнение за Canon Powershot S5is..
Автор: kaic   
Дата:   02-11-07 20:56

"dila" няма нужда да благодариш, просто исках да бъда полезен ако мога. Сега на конкретните ти въпроси.
Относно цветовете погледни тука има няколко снимки правени ей така на шега както се казва, но от тях би могла да си извадиш изводи относно цветопредаването на апарата.
Относно шума: Погледнах профила ти и видях, че снимаш с 20D - е няма как да ти хареса S5 относно шума. Шум има подчертано е изразен в по тъмните участъци на снимките и при по-ниска осветеност, но не е дразнещ и ако няма да се отпечатва на повече от 20/30 не се забелязва. Използваемото му исо е някъде 400, нагоре вече към 800 започва да личи, но пак е приемлив, 1600 вече не го препоръчвам.На мен лично апарата ми харесва и трудно бих го сменил за друг апарат от неговият клас, изключително коректен в цветовете, прекрасен зум, достатъчно 8 мп., просто ме устройва за моите семейни снимки, а не забравям и ненадминатото му видео.
Това за сега ако искаш питай още.
Ако искаш някоя снимка за разчепкване, пиши коя и ще ти я пратя в пълен размер без компресия за да добиеш ясна представа.

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете мнение за Canon Powershot S5is..
Автор: ani_1   
Дата:   03-11-07 14:22

kaic респект за добрите снимки, това във Етъра ли е снимано?

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете мнение за Canon Powershot S5is..
Автор: matasel   
Дата:   03-11-07 14:26

kaic, не съм снимал с С5, но като гледам снимките на чичо Фил не само, че не липсват хроматични аерации, ами ги има и в изобилие, бих казал, а го казва и той.[smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете мнение за Canon Powershot S5is..
Автор: kaic   
Дата:   03-11-07 19:39

Виж сега, далеч съм от мисълта, че мога да бъда по обективен от чичо Фил, но това виждам аз - това казвам. Нали се искаше менение на пипал този апарат, ревютата на професионалните сайтове бяха вече четени. Естетсвенно трябва да се вземе под внимание и факта, че аз не съм професионалист фотограф и технически също не съм толкова грамотен за да ми се вярва на 100%. Единственното което мога да направя е ако някои иска да разгледа дадена снимка и да открива в нея невидимото за моите очи е да му я изпратя на Full size и да си вади изводи. Както казах и в предните си постове, колкото и да има недостатъци мен апарата ми харесва, ползвам си го с удоволствие. Може би над 70% от снимките си ги харесвам, всички знаем, че почти във всяка снимка могат да се намерят недостатъци, но е добре когато снимките са прилични и използваеми.
Според инфото "dila" е журналист и снима с много качествен апарат /20D/така, че ще е смешно да сравняваме двата апарата, но все пак S5 е един приличен апарат за така да го наречем "семейни снимки" или "запомни момента". За профи снимки си има профи клас.
"matasel" в горният си пост посочих линк към няколко снимки, избери си някоя и ще ти я пратя в пълен размер за да си направиш лична преценка. /няма начин от 400 снимки поне половината, да не казвам и повече ще са с дразнещи неща така, че ще има върху какво да тестваш/

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете мнение за Canon Powershot S5is..
Автор: matasel   
Дата:   04-11-07 11:01

kaic[beer]
Надявам се, че не си приел писанието ми като заяждане. Аз също харесвам Каноните и в частност тези от ИС серията - аз има S1 IS и досега продължавам да снимам с него, независимо, че имам и DSLR.
Така че [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете мнение за Canon Powershot S5is..
Автор: kaic   
Дата:   04-11-07 11:12

Не става въпрос за заяждане, просто отворилият темата искаше мнение на ползвал такъв апарат и аз се отзовах надявам се за добро. Идеята ми беше да дам обективно мнение на любител и ако може да бъда от полза, дали съм успял незнам.
Поздрави и [beer] , не се сърдя [smile] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Споделете мнение за Canon Powershot S5is..
Автор: matasel   
Дата:   04-11-07 11:19

Не се съмнявам в добронамереността ти[smile]
Просто изразих учудване[smilie11]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете мнение за Canon Powershot S5is..
Автор: dila   
Дата:   04-11-07 14:20

хм нещо не ми се отваря страни4ката със снимките , която по горе ми прати само тъмбовете се отварят, но погледнах профила ти тези поседните 2 снимки с кой апарат си ги правил и по-точно https://photo-forum.net/i/724035
тази ме интересува / кадъра е добър :)/ и отностно бързината как е искам да те питам :) Нищо не очаквам, но все пак може да е трагично бавен или не чак толкова бавен :):):) Благодаря ти за споделеното мнение , защото съм се влюбила в таз играчка и много искам да я взема като апарат4е за всякакви др случаи освен работния ми ден , защото сериозно не може да влача тези кила непрекъснато и в почивните ми дни :):):) а и много бих искала да видя снимките с този линк , който ми даде по-горе ама неще нещото да се отвори не знам дали не е тука проблема :)

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете мнение за Canon Powershot S5is..
Автор: dila   
Дата:   04-11-07 14:32

Каик, ха погледнах снимките ти с С5 и С3 в профила мда доволна оставам :):):)[smilie19] [smilie19] [smilie19] в интерес на истината нищо не разбирам от сапунерки особено от последните и се доверих хората в магазина когато купувах едно апарат4е за майка ми - отвратително се оказа ужасна картинка за любителски снимки говоря за маса , за купон - та така за туй исках подробно да разпитам :П

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете мнение за Canon Powershot S5is..
Автор: kaic   
Дата:   04-11-07 16:48

dila, пробвай пак от тук: http://mazalat.com/ansambal_etyra.htm
снимките са доста и има при различни които биха ти били от полза. Да последните седем снимки са правени с петицата, а предишните с S3is.
За бавен, не смея да кажа, че е много бърз - изисква време да фокусира, но всичко е въпрос на свикване. Иначе апарата поддържа скорост от 1/3200 което си е доста добре според мен. Считай, че трудно би снимала спортно събитие, защото има известно забавяне при стартиране на апарата, после при самото фокусиране малко, което би те дразнило лично тебе която со свикнала с по висок клас апарат. Наистина ако отвориш горния линк би видяла как съм снимал някъде по средата на галерията снимки една след друга в продължение на 10 - сетина кадъра като се има в предвид, че снимах на 8 мп /все пак си е проблем за бувера да ги поеме/, а и автофокуса се справи блестящо за това мрачно време. В заключение за да не те объркам, апарата е достатъчно бърз за да не изтървеш момента, и смятам, че няма да се разочароваш от така наречената сапунерка и би правила страхотни снимки с него. Мен лично си ме кефи и устройва напълно. Сега за да разсмея част от аудиторията тука искам да споделя, че преди дни ми се отдаде възможност да тествам ей така на прима-виста един Canon 350 D с китовият обектив и моят Canon S5 IS. Щтраках снимка с моят и подобна с 350-ката. Дали щото съм пристрастен, но с моят успях да постигна кадри с нищо не отстъпващи/не смея да кажа по-добри че ще ме изядат тука/ на 350-ката. Вярно с китака не може да се очаква много, но аз си мислех, че би имало забележителна разлика която не открих. Показвах снимките и на мои приятели, кропих на 100%, гледах за аберации - все тая, дори китовият май е доста по тъмен като обектив, а да не говорим за предимствата които има S5, като 12 пъти зум /използваем/ и въртящ дисплей /страшно удобен, свикнах с него и ми е страшно трудно с апарат без такъв/
А едиснтвенно много би се разочароваала от визьора на S5 - страшно некачествен е, мен лично много ме дразни /много се виждат растерите и дразни/.
Последен съвет - апаратчето си струва и ще ти върши работа, просто отиди до магазина и го вземи в ръка, пробвай го там, ако ти легне на раъка и сърце - вземай го, за това дали прави добри снимки- бъди спокойна.
Хаиде да ти е честит - много го рекламирах и от канон току ми пратили награда като рекламно лице.[smile]
Виж и тука за още снимки, но са все компресирани и смалени и надали ще ти свършат работа. http://hijarai.atspace.com/

а ето тука в галериите по надолу са снимани с петицата и тройката: http://chitalishterazvitie.atspace.com/tancov.htm



Отговори на това съобщение
 Re: Споделете мнение за Canon Powershot S5is..
Автор: ToshoPenev   
Дата:   14-11-07 00:25

Здравейте! Моят въпрос е следния: Има ли S5 реално работещ ръчен фокус и как се работи с него? И понеже съм си новобранец си позволявам още един: Какво означава понятието 5/7/8 или повече точков автофокус?
Благодаря на всички предварително![shtrak] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Споделете мнение за Canon Powershot S5is..
Автор: kaic   
Дата:   14-11-07 00:37

Да има реално работещ ръчен фокус, но не е много удобен за работа, дори мога да кажа почти трудно използваем. Ако е да се ползва за предмети в покой и от статив - става, но за екстремни ситуации според мен не. Освен това излиза на дисплеят в едно малко квадратче с размери може би 1/1 см, в което не може да се види много прецизно за какво става въпрос. С две думи не му е силата на тази апарат в ръчното фокусиране.
А на въпроса: "Какво означава понятието 5/7/8 или повече точков автофокус?" - това са точките които апарата произволно фокусира където намери за добре или може би там където намери най-ясна точка за фокусиране. При този модел я няма тази опция за многоточково фокусиране, а тя е заместена отчасти от фейс детекта, който според мен си е чиста проба 9 точково фокусиране, но само на лица.

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете мнение за Canon Powershot S5is..
Автор: ToshoPenev   
Дата:   24-11-07 18:25

Интересно ми е как се справя Canon S5 IS при нощни снимки, примерно в града нощем /не е пълен мрак, има светлини/? DSLR съм виждал, при тях няма проблеми, а този как е? Ако някой е пробвал да ме "светне"[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете мнение за Canon Powershot S5is..
Автор: kaic   
Дата:   25-11-07 16:46

Айде пак аз ще съм тестовата машина[smile]
Сега, ще започна с предисловие:
Току що се връщам от планината и снощи около 21ч. /подчертавам 21ч./ правих опит да заснема светлините на вр.Ботев от х. Плевен. Оказа се, че резултата ме впечатли поне мен. Очаквах да не се получи никаква снимка, а то си стана почти като посред бял ден, а навън си беще тъмно. Ето два линка да погледнете, като снимките не са бутани с нищо и екзифа е на тях за достоверноста на часът на снимане. За сравнение може да излезете на терасата довечера в девет и да погледнете как се вижда перез обектива небето. [smile] Казвам го защото много се хули по адрес на малките матрици в суперзумовете и в частност Canon Powershot S5/S5is, но аз смятам, че това което могат да правят е на сравнително задоволително ниво и би удоволетворило всеки любител.
http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE&ALBUM_ID=11808

http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE&ALBUM_ID=11808

а ето тук снимка и от града: http://photo-zona.net/index.php?APP_ACTION=DISPLAY_IMAGE&ALBUM_ID=11808

Да упомена: Снимките са без никаква художествена стойност и служат за онагледяване на възможностите на апарата.
Поздрави!
Нещо се омотах с линковете, но все ще се оправите



Публикацията е редактирана (25-11-07 16:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете мнение за Canon Powershot S5is..
Автор: cooperworks   
Дата:   25-11-07 17:54

Ебаси! Хванал си и звезди в небето! [smilie5]

Да се похваля - миналата седмица и аз смених S3 с S5, но още не съм имал време да го разгледам и пощракам по-подробно. Скъпата обаче остана много доволна, че не й се налага да учи нови неща и вече е напълнила почти 4 ГБ

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »