Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Интерполация на видеоклип от Г7?
Автор: kirilp   
Дата:   30-10-07 17:11

Направих няколко клипчета с това нещо,ей така,за проба.И останах удивен,да ,много удивен!Клиповете са по-добри от видеокамерата ми мини дв Самсунг дв105.Или аз съм бастун и не мога да работя с нея или съм си взел най-големия боклук.
Г7 може да прави два вида поносими клипове-640/480 на 30 пози/сек и 1024/768 на 15 пози/сек.
Понеже на 15 пози леко насича,има ли някаква програма,която да ги обработва подобно на Фотошоп-да поизсветля,или затъмня,да вдигна леко резолюция,или да интерполирам до 30пози/сек да не насича толкова очевадно?

Отговори на това съобщение
 Re: Интерполация на видеоклип от Г7?
Автор: Блясък   
Дата:   30-10-07 17:13

Адоуб премиер...

Отговори на това съобщение
 Re: Интерполация на видеоклип от Г7?
Автор: kirilp   
Дата:   30-10-07 17:22

Той отваря ли такива компресирани клипове?

Отговори на това съобщение
 Re: Интерполация на видеоклип от Г7?
Автор: Стефан   
Дата:   30-10-07 17:58

Компресирани ли? Да не би Канон да са си сложили най-после някаква компресия на видеоклипчетата?

Отговори на това съобщение
 Re: Интерполация на видеоклип от Г7?
Автор: kirilp   
Дата:   30-10-07 18:42

Ами,да не прозвуча некомпетентно,но има ли некомпресирани? Макар,че само за няколко минутки хапва 1гб карта.

Отговори на това съобщение
 Re: Интерполация на видеоклип от Г7?
Автор: Блясък   
Дата:   30-10-07 18:53

щом го гледаш на компютъра, значи имаш подходяща компресия; Премиера требва значи да го отвори

Отговори на това съобщение
 Re: Интерполация на видеоклип от Г7?
Автор: Стефан   
Дата:   30-10-07 18:53

Ами значи са некомпресирани.
Може да видиш и безплатната VirtualDub. Ако не друго можеш да ги запишеш в някакъв компресиран вариант, за да не ти заемат гигабайти за броени минути.

Отговори на това съобщение
 Re: Интерполация на видеоклип от Г7?
Автор: djeki_al   
Дата:   30-10-07 19:15

САМСУНГ е най отвратителното подобие на видеокамера [smilie23] [smilie23] Дори най старата М7 на PANASONIC e по добра [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Интерполация на видеоклип от Г7?
Автор: kirilp   
Дата:   30-10-07 19:17

Да,ама късно се сетих, уви.
То Г7 е хайтек видеокамера в сравнение с тоя кош!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Интерполация на видеоклип от Г7?
Автор: e-mil   
Дата:   31-10-07 08:56

....да вдигна леко резолюция,или да интерполирам до 30пози/сек да не насича толкова очевадно?

1. Помисли дали ти трябват 30 кадъра/сек. Ако ще ползваш клипа за гледане на телевизор в БГ, ти трябват най-много 25 к/сек. Дори и за Интернет няма смисъл. 30 к/сек ти трябват ако си в държава с NTSC
2. Няма да има голяма разлика в насичането като качиш от 15 на 30. Все едно имаш книга в която всяка четна страница е празна и караш компютъра да познае липсващия текст. Възможна е известна интерполация, но разликата ще е много малка.
3. Вдигането на резолюция при видеото не е като при снимките. Ако ползваш клиповете за Интернет е възможно малко увеличение. Но пък за Интернет или за компютър са ти напълно достатъчни 640х480. За гледане на телевизор, обаче трудна работа. Най-подходящата компресия за обмяна и съхранение е DV, обаче при никоя от системите пикселите не са квадратни а продълговати - 1:1,6... 0,9... 1,33 и т.н. Наклонените линии в кадъра ще се назъбят очевадно и никакъв antialias няма да ги оправи.
Така че миниДВ Самсунга, може и да е дърво, но ти дава по-добра картинка за екран, от фотоапарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Интерполация на видеоклип от Г7?
Автор: kirilp   
Дата:   31-10-07 12:33

Добре.Аз съм направил повечето клипове в резолюция 1024х768 на 15кадъра.Искам да ги направя на ФуллХД като ги поразпъна и оправя кадрите до 25 например.И да ги запиша например на ДВД в този новия формат АВЦХД. Това има ли как да стане и да получа прилично за любителски цели качество?

Отговори на това съобщение
 Re: Интерполация на видеоклип от Г7?
Автор: e-mil   
Дата:   31-10-07 13:18

Вероятно имаш предвид AVCHD и вероятно имаш някаква специална причина да конвертираш в него, въпреки че аз не виждам такава.
Засега единствената полза от AVCHD е, че заема по-малко място. Качеството на картината е същото като на MPEG-2. За качването от 15 на 25 кадъра вече писах по-горе.

По-горе ти казах, че има голямо значение за какво ще ползваш видеото - за домашно, за презентация, за телевизия... Като уточнявам, че не ясно дали имаш предвид ДВД видео диск или ДВД-РОМ диск. "Любителски цели" може да означава много неща. Утре ще отидеш на интервю някъде и ще ти поискат любителските кадри за излъчване.

1. За вкъщи можеш да правиш каквото си искаш. Ако твоят ДВД плеър поддържа AVCHD - добре.
2. При компютърните презентации неудобството е, че зависиш много от това колко е мощен и какви кодеци има компютърът на който ще ги свирят. Обикновено не се знае - казват ти: "Дай ми видео!", ама с какви размери, каква компресия... "Абе, дай нещо там." В тези случаи е добре да ги даваш в разпространена компресия - MPEG, WMV, DV...
3. За телевизията е още по-сложно, но поне има стандарт. PAL, 720x576, 8 mbps, upper fields. MPEG-2 с тези изисквания е напълно достатъчен, по простата причина, че телевизията и да иска не може да излъчи по-голям битрейт. Тоест може, но през сателита няма да мине.

Освен това ще си много зависим от софтуера. Не всички програми поддържат AVCHD. Ще се случи да занесеш видеото на друг компютър за обработка и ще хлъцнеш, защото човекът няма да иска да си слага допълнителен софтуер.

По мое мнение, като за вкъщи ще става. Но 15 кадъра/сек те ограничават дори и за любителски цели.

Отговори на това съобщение
 Re: Интерполация на видеоклип от Г7?
Автор: kirilp   
Дата:   31-10-07 13:37

Значи сега остана въпроса за кдрите в секунда.Може ли от 15 да ги направя на 25,за да няма неприятното насичане? И Премиер про2 може ли го това?

Отговори на това съобщение
 Re: Интерполация на видеоклип от Г7?
Автор: magnifico   
Дата:   31-10-07 13:58

Хммм, странно ми е, като си записал клип с 15к/сек, какъв трябва да е този софт, дето ще ги добави тези екстра 15к/сек, за да стане 30к/сек...от къде ще си я измисли тази иформация???
Просто питам, защото не разбирам, но ми се струва технически невъзможно...все пак ти си заснел примерно 2секунди и разполагаш с 30кадъра /в режим на 15к/сек/... с рисуване ли се появяват тези допълнителни 30кадъра, при евентуално "интерполиране"[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Интерполация на видеоклип от Г7?
Автор: trace74   
Дата:   31-10-07 18:36

Ей сега си направих един експеримент с уеб камерата. Направих едно клипче на 15к/с и във
Virtual Dub го направих на 30к/с (от "Video" -> "Frame rate" -> "Change to"
Стана много забързан, като старите филми.
Беше без звук, но би ми било интересно, как ще стане синхронизацията със звука ако е записан и говор например.
Все пак съм далече от видеообработване, някой по-компетентен да се изкаже [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Интерполация на видеоклип от Г7?
Автор: Блясък   
Дата:   31-10-07 20:37

Кадрите ще ги направиш с ВиртуалнияДъб, ама друг път. Нещо по-сериозно ти треябва, като Премиер или ВидеоСтудио ти трябва. Дъба само ще забърза кадрите (както се е получило). А проблема с аудиото... приказка....

Обаче насичането ще ти е проблем при всяка програма.. няма как да се интерполират движенията в липсващите кадри.

По отношение на полетата... А , Б, няма значение, фотоапарата снима нонинтерлийсид; т.е няма полета, каквото му сложиш, все му е тая.
Успех от мене!

Отговори на това съобщение
 Re: Интерполация на видеоклип от Г7?
Автор: flancer   
Дата:   02-11-07 19:15

Интерполацията на видеото не е невъзможна всъщност , има силно специализирани филтри за постигане интерполация на видеото , звука може да се вземе от старото видео , въпросът е , въпреки че изчетох подробно описанието на действието , с разните му картинки , с разните му математики , отникъде не успях да намеря самият филтър да видя как се справя , много , ама много ми е интересен :) , инначе по принцип е леко свързано с меодите за компресия на мпег да кажем - определят се подвижните точки /вектори , бла бла/ и се сравняват примерно 10-на кадъра последователни от бавният стрийм, прави се бърз, слагат се междинни , бла бла , матрици , блабла , бла , и опа , имаш 30кад./сек. , после сваляш , оразмерява и чудо :) , е , аз не бих дал 1300$ за подобно чудо де, ама е интересно , и теоретично и практически възможно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Интерполация на видеоклип от Г7?
Автор: e-mil   
Дата:   02-11-07 19:26

Няма механизъм за интерполация, който да ти даде същото качество, както заснетото на 30 кадъра. Ако в кадъра имаш бързо движещи се обекти, може и да замажеш положението, но при всички останали случаи, ще си личи.

По принцип е възможно от 22 KHz звук да ресемплираш в 96KHz, но от това звукът не става по-качествен.

Хитлер преди да влезе в Русия, от 10 танкови дивизии направил 21. Ама не увеличил броя на танковете, ами добавил пехота. [smile]

Та така и с алгоритмите.

Отговори на това съобщение
 Re: Интерполация на видеоклип от Г7?
Автор: flancer   
Дата:   02-11-07 21:09

ахм , точно при бързоподвижните ще има по-голям проблем , статистически бавноподвижните ще са по верни , но като качество даже и да е близо все ще е нелошо постижение за нормално ПЦ :) , е тука има едно сравнение набързо , баш филтър с такъв алгоритеъм търсих , ама нъц , пазят си го :) , http://research.graphicon.ru/video-filtering/video-frame-rate-n-times-up-conversion.html

Отговори на това съобщение
 Re: Интерполация на видеоклип от Г7?
Автор: e-mil   
Дата:   03-11-07 00:49

Дръпни трите картинки на девойката с телефона, и ги разгледай внимателно една след друга. Виж как се накъсва косата в интерполирания кадър, виж как се размазва фона вляво от ръката...

На 320х240 изглежда... някак си. Ама го пусни на голямо видео, както иска kirilp и ще видиш, че въпросният плъгин е все още просто добра идея. Като видя качествено 720х576, качено от 15 на 30 само с този плъгин, без допълнителна обработка, може и да повярвам.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »