Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Букурещ
Автор: vanilla   
Дата:   26-10-07 14:56

Тъй като ми придсои пътуване до там уикенда, моля дайте съвети за местата, които си заслужава да се посетят и снимат /разбира се[smilie5] /. Имам спомен, че преди време форумци ходиха до там, но не откривам темата.
Също ще са полезни съвети относно минаване на граница, такси, полиция и т.н.
Предварително мерсаж на всички отзовали се[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Букурещ
Автор: liyana   
Дата:   27-10-07 03:07

В центъра на Букурещ ще видиш един ултра огромен фонтан. Освен ако не си в хеликоптер, няма начин да го видиш целия накуп. Стига да е пуснат, е страхотен за снимане. Вътре е пресечен от мраморни пътечки и когато част от струите спрат, можеш да притичаш, за да снимаш отвътре.
В самия център (като "Хилтън" ти остане зад гърба) ще намериш цяла поредица официални сгради, които са много красиви. Навсякъде можеш да пресичаш спокойно - шофьорите винаги спират на пешеходна пътека.
За границата и останалите неща не мога да ти помогна, защото съм ходила до там само със самолет.
Много зависи какво обичаш да снимаш, но като цяло градът е достатъчно красив, че само въртейки се из центъра да намериш достатъчно обекти за щракане.
Ако ще ползваш такси, внимавай точно като у нас - главорезите сами тичат и ти отварят вратата на таксито. Най-добре е първо да попиташ кои номера са сигурни и търси само тях.
Цените са по-високи от България, а някои неща са направо кретенски по-скъпи. Смайващо е количеството на магазините, магазинчетата и щандовете за продажба на злато. Повече от златарските са само булченските магазини. Все едно румънците или се трупат с накити или се женят.
В хубавите им ресторанти е порядъчно скъпо, но обслужването е великолепно, а храната превъзходна. Почти навсякъде можеш да се оправиш на английски.
И преди да тръгнеш просто надникни в гуглето, което ще ти даде пълен списък на официалните места за разглеждане. Аз случих и страхотна експозиция в националната им галерия, но често това е въпрос и на късмет.
Весело прекарване!

Отговори на това съобщение
 Re: Букурещ
Автор: ogimag   
Дата:   27-10-07 06:52

За минаванета на границата нямаш никакви грижи. Аз минавах преди 2-3 месеца през Калафат. Такса 3 евро за човек и лична карта. Нищо друго. Няма дори и митничари. Ако си с кола или бус таксата е по-висока съответно.
Весело прекарване и от мен!

Отговори на това съобщение
 Re: Букурещ
Автор: doca   
Дата:   27-10-07 07:21

liyana и ogimag много полезна информация.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Букурещ
Автор: slivenski   
Дата:   27-10-07 13:02

Таксата през Дунав мост е 6 евро на кола. Без значение колко души са вътре. На връщане пак толкова.

Пътят до Букурещ е перфектен и прав. Просто няма как да се объркаш. Само на едно място има отклонение /не помня за кой град/ с кръгово движение, на което си БЕЗ ПРЕДИМСТВО. Марко не си личи, защото идваш засилен и... [smilie21]

Иначе на Букурещ казват Малкия Париж. Сещаш се защо. Архитектурата му и много красива. Поне в центъра. Градът е доста по-голям от София и на територия и като население. Трафикът обаче е същия, като тук - задръстен. С тази разлика, че хората карат почти само нови коли, а не 10-20 годишни таратайки като в БГ.

Има много места за снимане. Просто е трудно да се изброят.

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Букурещ
Автор: MarJ   
Дата:   27-10-07 14:09

Ходих в Букурещ преди двайсетина дни със сестра ми. Близо до центъра е тяхната катедрала - може да се разходиш до там. Повечето интересни обекти са в центъра на пешеходно разстояние. Ползвахме метрото, за да стигнем до т. нар. "Музей на румънското село", който е интересен - заслужава си да се види. Представлява къщи от различни краища на Румъния, построени в реален размер - като в етнографски музей е показан битът. Намира се в парка Херастрау, близо до Триумфалната арка.

Отговори на това съобщение
 Re: Букурещ
Автор: MarJ   
Дата:   27-10-07 14:15

Това е интерактивна карта на Букурещ. На румънски е, но дава ориентация :)

http://harta-bucuresti.bucharest-guide.ro/

Отговори на това съобщение
 Re: Букурещ
Автор: panchosex   
Дата:   27-10-07 17:15

И "двореца на Чаушеску" е добра дестинация за снимане/разглеждане. Все пак е втората по големина сграда в света след Пентагона. Мисля, че сега се използва за Парламент. Друга особеност, е че каквато е височината на сградата над земята (а тя е огромна, повярвайте ми [smilie10] ), толкова е и под земята.
Според румънския ми колега, интерсен им бил и музея (ама какъв точно музей беше...) май природо-научен, та там имало члена на някакъв бандюга, който в нормално състояние бил 30 см. [smilie5] [smilie5] . Абе има какво да се види из Букурещи ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Букурещ
Автор: 3DFEN   
Дата:   27-10-07 17:58

Природонаучния Музей
Музея на селото
Политехническия музей
Архитектурните паметници и сгради.
Не случайно е наречен Малкия Париж,
Университетите, Та доври и гарата в която организацията е отлична.
Магазините....

Отговори на това съобщение
 Re: Букурещ
Автор: bobihot   
Дата:   28-10-07 16:31

По-добре снимай твоето си нещо, на което ще попаднеш, отколкото дето всеки го е снимал [smilie10] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »