Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ с Канон
Автор: Toi-e   
Дата:   26-10-07 00:53

Здравейте, тук ми се стори че имам най-голям шанс за адекватни мнения, занимавам се индиректно с фотография, графичен дизайн за печатни продукти и реклами, уеб понякога... и ми трябва апарат с който най-накрая да спра да се чудя как от нищо да направя нещо, но не съм навътре със спецификациите нито имам приятели фотографи:(
Снимах с Канон 400д на скоро и съм много доволен, препоръчвате ли го или някой друг апарат до тези пари на които е канона? Много ще съм благодарен на малко помощ:)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с Канон
Автор: boni   
Дата:   26-10-07 00:56

400Д е подходящ за много цели. Разбира се, за да са добри резултатите, трябва да се окомплектова с добра оптика, а също и човекът, който работи с него да е фотографски грамотен.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с Канон
Автор: asahi   
Дата:   26-10-07 01:04

Според мен запиши и изкарай курс по фотография. Там ще научиш какво ти трябва и ка да си служиш с него. Ще спестиш време и пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с Канон
Автор: Toi-e   
Дата:   26-10-07 01:10

И до там ще стигнем но така се навързаха нещата че апарата ще е преди курса. Какво имате предвид под добра оптика? Сега прегледах и това е което ми попадна Canon EOS 400D Kit w/ EF-S 18-55mm Lens. Отделно ли трябва да се пазарува нещо?
Да го кажем така, имате парите, какво бихте си купили?:)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с Канон
Автор: Sailor   
Дата:   26-10-07 01:17

Асахи е прав. Изкарай курса, пък после сам ще решиш.


Ако все пак (междувременно) си решил какво, как и за какво ще снимаш.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с Канон
Автор: Toi-e   
Дата:   26-10-07 01:22

Хора дипломирам се и работя та главата ми пуши, изпада ми оферта да взема апарат като ми поемат огромна част от разхода. По впечатления бих взел канон 400д, но понеже всички ми го хвалят колко е добър, а аз винаги се съмнявам в масовките също като прехваления алхимик, ви питам според вас струва ли си или има и по-добър вариант за същите пари примерно. Не след месец да съжалявам за нещо просто защото не е имало кой да ме светне. Мерси все пак за отговорите[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с Канон
Автор: darksorrow   
Дата:   26-10-07 01:25

канон 400д е пластмасово дърво, което не прелага абсолютно нищо повече от конкуренцията си в класа, но за сметка на това има впечатляваща цена.

системата им е супер, обаче, а това е по-важното.

тоя обектив, дето го гледаш, е най-скапаният от всички възможни китови обективи на която и да била фирма.

по-добре помисли за по-евтино тяло (дори и секънд хенд, ако не ти пречи), но с по-читаво стъкло отпред.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с Канон
Автор: borisyankov   
Дата:   26-10-07 01:26

Няма да сбъркаш с Канона. Няма да сбъркаш и с други марки. Няма какво толкова да го мислиш. Всеки ДСЛР снима снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с Канон
Автор: Grandpa   
Дата:   26-10-07 01:32

Много зависи за какво ти трябва.

В 80% от случаите, за хората които питат подобен въпрос е много по-пдоходящо да се ориентират към хубав фотоапарат с хубава несменяема оптика отколкото към фотоапарат със сменяема оптика...при положение, че ще го вземат със скапан обектив и без намерение за други (обективи)...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с Канон
Автор: ALBIREO   
Дата:   26-10-07 01:33

Тяло Canon 20D/30D/40D.
Обективи - какво ще снимаш? Отдели си минимум 500-600 лева за един обектив, който да ти дава достатъчно качествен образ.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с Канон
Автор: asahi   
Дата:   26-10-07 01:35

Апарата е само един компонент от всичкото, което ще ти трябва. Какво ще снимаш най-често?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с Канон
Автор: Toi-e   
Дата:   26-10-07 01:49

Малей... Главно снимам за такива неща
http://www.sava-decor.com/pictureforyou.jpg


Иначе се налага някакви детайлчета по някога, плакати които също са подобни на това горе, туристически обекти или продукти за уеб, текстури... Но най-вече хора. Какво му е на обектива? Толко ли нищо няма да излезе с него? Че още 600лв вече не ми отговарят на ламерската работа да дам и за обективи от горе...

пс: като стана въпрос за плакати... въпросният канон с който работих изкарва снимките на 72dpi пък печатарите като видят 72 и лошо им става, едни каталози ми ги бавиха цяла седмица само заради това. не че с това качество на картината не мога да си го конвертирам и да ги излъжа но последния път ме хванаха някак си че не е реално 300dpi и за малко да ми провалят рекламно фолио в едно списание, щях да откача. някаква идея и по този въпрос? по-голямата част от нещата които ще се снимат отиват за печат



Публикацията е редактирана (26-10-07 02:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с Канон
Автор: ALBIREO   
Дата:   26-10-07 02:18

Канон 20Д + Канон 50 1,4 - около 1600 лева комплектът.
20Д само втора ръка, нови вече не се продават.

Относно dpi - това не го прави фотоапаратът, а обработващият софтуер.
Размерът на снимката ти се характеризира с брой пиксели по X и по Y.
Колко пиксела ще сложиш на един инч зависи от разпечатката, която искаш да получиш и от софтуерната обработка.
300 dpi ми изглеждат съвсем прилични за 30х20 при 400Д (дори 10Мп дават повече точки на инч от 300 при този размер).

Пример:
Имаш 3000 точки по хоризонтала.
При 300 точки на инч това са 10 инча или приблизително 25,5 сантиметра.



Публикацията е редактирана (26-10-07 02:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с Канон
Автор: asahi   
Дата:   26-10-07 09:04

Пич, лъхаш на посредственост и професионална неграмотност. Не ти се учи, имаш сериозни пропуски в подготовката за основното си занимание. 1000 лева за техника няма да те преместят в развитието ти.

Прочети това за начало, "Официално ръководство на Адобе за диазайн, предпечат и печат" на Брайън Лолър и си свери си часовника. Ако ще изкарваш пари от това не оценяй дейността си като ламерска.

За забавление може да се насочиш към т.нар. сапунерки - фотоапарати с несменяема оптика. Ще ти стои в джоба в готовност да ти направи удоволствие.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с Канон
Автор: mgi   
Дата:   26-10-07 09:06

Много си зле с теориите, трябва много още да се учиш, естествино, че ще ти се смеят печатарите с тия 72dpi, нормално е да са поне 266dpi, а по-добре 300, ама вземай книгите и чети, това не се обяснява с няколко изречения, остава и пасери да не си сложил, че и такива съм виждал [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с Канон
Автор: didesignbg   
Дата:   26-10-07 09:33

да бе ами те пасерите са половината проект...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с Канон
Автор: asahi   
Дата:   26-10-07 09:36

За такива снимки ли става въпрос?


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с Канон
Автор: Toi-e   
Дата:   26-10-07 10:50

Тия последните снимки не съм ги правил аз той човека сам си ги снима. Не съм дошъл да ме оценявате а да ми дадете акъл за апарат. Не ми говорете за посредственост и непросветеност, не казах че 72 е супер прочети пак, 6 години вече се занимавам с предпечати и простотии не ми давай акъл за такива неща, попитах за добра техника която да ми помогне в мойте си неща, няма да ставам професионален фотограф нито се натискам, да не говорим че не ми знаеш нито финансите нито графика та да ми казваш че ме мързи. От всичките глупусти дето написахте едно адекватно мнение по темата имаше и то е че обектива е скапан, само дето никой не предложи друг. Това за dpi до някъде е така както го казваш, и това идва от устата на всеки фотограф отворил google, но пък всеки който се е занимавал сериозно с предпечат знае че на практика е маааалко по-различно и че всички печатари са гадове. Няма значение вече, мерси все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с Канон
Автор: nik1   
Дата:   26-10-07 11:02

Toi-e : всички печатари са гадове

Братчед, ти сера в устата!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с Канон
Автор: mgi   
Дата:   26-10-07 11:04

Печатарите не са гадове, просто всеки си има "тертип" на работа и винаги преди да започнеш проект се договаряш с печатаря за изискванията му, поне при първо печатане при него, а хубаво е и при всяко следващо.
А за апарат си вземи някаква турбосапунера и нямаш грижа. Иначе отиваш на 4-5000лв. за добра система. Погледни G9 на Канон или подобни на други марки.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с Канон
Автор: Avi   
Дата:   26-10-07 11:05

Toi-e написа:

>> пс: като стана въпрос за плакати... въпросният канон с който
> работих изкарва снимките на 72dpi пък печатарите като видят 72
> и лошо им става, едни каталози ми ги бавиха цяла седмица само
> заради това. не че с това качество на картината не мога да си
> го конвертирам и да ги излъжа но последния път ме хванаха някак
> си че не е реално 300dpi и за малко да ми провалят рекламно
> фолио в едно списание, щях да откача.

и ти казваш, че се занимаваш с предпечат??????

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с Канон
Автор: Avi   
Дата:   26-10-07 11:07

Toi-e написа:

> Тия последните снимки не съм ги правил аз той човека сам си ги
> снима. Не съм дошъл да ме оценявате а да ми дадете акъл за
> апарат. Не ми говорете за посредственост и непросветеност, не
> казах че 72 е супер прочети пак, 6 години вече се занимавам с
> предпечати и простотии не ми давай акъл за такива неща, попитах
> за добра техника която да ми помогне в мойте си неща, няма да
> ставам професионален фотограф нито се натискам, да не говорим
> че не ми знаеш нито финансите нито графика та да ми казваш че
> ме мързи. От всичките глупусти дето написахте едно адекватно
> мнение по темата имаше и то е че обектива е скапан, само дето
> никой не предложи друг. Това за dpi до някъде е така както го
> казваш, и това идва от устата на всеки фотограф отворил google,
> но пък всеки който се е занимавал сериозно с предпечат знае че
> на практика е маааалко по-различно и че всички печатари са
> гадове. Няма значение вече, мерси все пак.


wow!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с Канон
Автор: didesignbg   
Дата:   26-10-07 11:10

всички печатари са гадове, аз от тях съм чувал че всички дизайнери са гадове върви разбери...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с Канон
Автор: colorit   
Дата:   26-10-07 11:11

сега ще разбереш и фотографите ,какви гадове са [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ с Канон
Автор: mgi   
Дата:   26-10-07 11:14

Toi-e, щом за 6 години не си научил основни неща, сменяй професията [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »