Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon PIXMA iX4000
Автор: jordan82   
Дата:   25-10-07 09:51

Здравейте,

Обмислям да си купя А3+ принтер. Ще печатам снимчици на него. Засега съм се спрял на Canon PIXMA iX4000. Не се предвижда голямо натоварване на принтера, така че не е нужно принтера да е от по-висок клас. Моля някой ако има впечатления от този модел, да ги сподели. Приветствам и информация за други модели и марки, стига бюджета да не е много по-нагоре. За инфо - този струва малко над 260 евро без ДДС.

Предварително благодаря на отзовалите се.

P.S. Разходът на мастило в случая не е проблем, така че това не е фактор [smilie3] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PIXMA iX4000
Автор: jordan82   
Дата:   25-10-07 10:03

Има и едно моделче Canon PIXMA iX5000, до колкото виждам единствената разлика е в по-бързия печат в draft режим, което хич не ме вълнува. При фото режим печата със същата скорост - 97 сек за А4 и незнам-си-колко за А3.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PIXMA iX4000
Автор: access   
Дата:   25-10-07 10:28

Сметни консуматива колко ще ти е за А3, и колко струват мастилниците и фотохартията, за колко време отиват, защото там е "брадвата" при мастилено-струйните принтери. Принтер за 260 евро и мастилници за по 20-ина евро, начесто сменяни, развалят цялата работа. А и сметката на производителя за колко стигат мастилата в 99% от случаите се прави на база 5% покритие на листа демек рехав текст, а не снимка. Като се сметнат необходимото мастило + точната хартия и става една, че май излиза да се вадят във фото е по-добре...


Отговори на това съобщение
 Re: Canon PIXMA iX4000
Автор: jordan82   
Дата:   25-10-07 10:35

access,
Благодаря за коментара ти. Абсолютно си прав за консумативите. Според мен с тези мастилници трябва да се радвам ако изкарам 50 страници А3. Вероятно обаче ще са 30-тина. Това не ме притеснява, защото ще презареждам патроните. 6-7 пъти като ги презаредя и ще си избия машината. После може да си купя новия модел [smilie19]
Иначе някой да сподели някакви проблеми дали има с такова принтерче? Или пък нещо похвално? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PIXMA iX4000
Автор: access   
Дата:   25-10-07 10:46

А не-не-не! От презареждане има голям шанс да се скапе самия принтер - запушват се дюзи и подобни гадости... Имам личен опит с малко по-стар модел на Canon - седи си на гардероба след презареждане на мастилниците... С така наречените "3rd party" (неоригинални) мастилници е същата "брадва". Пък и при копие 20х30 за 2 лева не си струва дори - принтера излиза 1000 (хиляда) снимки А4 или 500 (петстотин) А3...


Отговори на това съобщение
 Re: Canon PIXMA iX4000
Автор: jordan82   
Дата:   25-10-07 10:56

access,
До някъде си прав, но ние сме доста "advanced" в презареждането. От доста години се занимаваме с това и досега не сме скапали нито един принтер. Вярвам, че и сега ще е така. Гаф, разбира се винаги може да стане, но риска си заслужава. Има и още нещо - за 2 лева на копие трябва да се ходи до съответното място където ги печатат (в София движението вече е отвратително), ще има разлика в калибрацията на различните принтери, ще става бавно, все ще се намери някой да ти скъса нервите и т.н. Ако всичко върви наред, ще си избием парите за принтера много бързо.
В общия случай си абсолютно прав - човек, който не разбира, по-добре да не се захваща или да си има идейка за риска. [beer] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PIXMA iX4000
Автор: access   
Дата:   25-10-07 11:01

Така да бъде :) Но вече доста места предлагат да си пуснеш снимката/ките и да ти я донесат на посочен адрес на другия ден, без да те товарят с цени... И цялото "да се ходи до съответното място където ги печатат (в София движението вече е отвратително), ще има разлика в калибрацията на различните принтери, ще става бавно, все ще се намери някой да ти скъса нервите и т.н." става неверно :P


Отговори на това съобщение
 Re: Canon PIXMA iX4000
Автор: jordan82   
Дата:   25-10-07 11:17

Имаш право [beer]

Все пак някой, който е ползвал такъв принтер няма ли да се включи? [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PIXMA iX4000
Автор: jordan82   
Дата:   25-10-07 14:54

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PIXMA iX4000
Автор: landstar   
Дата:   25-10-07 19:57

джордане, бъркаш! слушай хората - мастилено-струйните са боклук и скъпотия - 5ХП-та съм изхвърлил. Тия принтери са за издатели - ей тъй, на първо четене да видят кво ще излезе.
Аз ползвам един ксерокс 8550ДП - доста прилично и икономично. Не е А3, ама за какво ти е? Да опнеш А3 снимка трябва да си голям професор по фотото и в тоя случай пак отиваш на профи машина за качество. Та, вади си на кварталното фото-мексико снимките и си свиркай. Вчера тука имаше оферта: до операта вадят 20Х30 за 1.50 на Фуджи хартия!
с тая пиксма ще ти струва 15.50!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PIXMA iX4000
Автор: jordan82   
Дата:   25-10-07 20:36

landstar,
Благодаря ти за мнението. Може би не се изразих правилно като казах, че ще печатам снимки. По-скоро ми трябва принтер за разпечатка на плакати А3 с фото качество. На плакатите ще има някаква снимка + текстове, лога и т.н. Плакатите ще се пускат в много малък тираж (10-100 броя). В момента си печатам такива в една печатница, която ми дава много добри цени (няма да ги обявявам, щото ще стане скандал), но трябва да пусна 200 броя, което нито за мен е изгодно, нито за печатницата. на мен са ми много, на тях са им малко. Пък у неудобството да си чакаш реда, един път да отидеш да дадеш файла и да се разберете за цветовете, пък после втори път да отидеш да си ги вземе - много време се губи, а това са си парички, както и да го погледнеш. Нямам проблем с финансовата страна на нещата и не ме притесняват разходите за мастило (както и казах по-горе). Интересува ме дали машинката е добра, качеството дали е добре, дали има някакви проблеми при експлоатацията.
Благодаря отново за мненията.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PIXMA iX4000
Автор: GOSPODIN   
Дата:   25-10-07 23:14

jordan82, с моя лаишки опит , но и с много четене по форумите трябва да ти кажа, че на практика е изключително трудно да излъжеш подобен принтер с нефирмени мастила. Има чип на всяка мастилница, а ментетата го нямат и принтера си дава пак, че няма мастило , а след още 1-2 копия спира да печта, въпреки пълните мастилници. Имам 4300 , който е много подобен с 4000 (разликата е във формата-А4/А3). Иначе е страхотен принтер с изключително качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PIXMA iX4000
Автор: jordan82   
Дата:   25-10-07 23:35

GOSPODIN,
Благодаря за коментара. И аз така дочух, че е много близък с 4300, но предполагам все пак има някаква разлика (освен А3-то). Иначе самите патрони са ми познати много добре[smilie3]. Няма никакъв проблем да се използват и да се излъжат, за да не правят проблеми. Предполагам, че много скоро ще се появят и чипове за тях. Засега се използват оригиналните чипове и се маха отметка за следене нивото на мастилото. Знам няколко различни "места" където се разработват такива чипове, надявам се скоро да има и резултат [beer]
А иначе - Canon Pixma IP4300 е страхотен принтер! За информация само, вече е спрян от производство и се продава наследника му - 4500. Не съм работил с него, но предполагам, че разликата е много малка и то към по-добро.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon PIXMA iX4000
Автор: landstar   
Дата:   26-10-07 18:55

джордане тогава ти препоръчвм пак на ксерокс солид инк принтер А3 - най-икономичен и - парадокс - с най високото качество спрямо мастилените и лазерните принтери!

СЕрия Фейзър!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »