Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Да защитим авторското право!
Автор: Elessar   
Дата:   23-10-07 17:31

Пореди ред причини реших да пусна тази тема, защото мисля, че е крайно време и в нашата държава да започне да се действа по европейски, а именно: Да защитаваме авторското право на творците. В тази тема давайте идеи какво можем да направим, за да се случи това. Когато държавата не си върши работата, да си я свършим ние!

Отговори на това съобщение
 Re: Да защитим авторското право!
Автор: _OmegaTransFer_   
Дата:   23-10-07 17:34

Юрист съм, акъл давам във форума без пари. Не се занимавам с авторско право и представителство по ЗАвПСП, но с каквото мога-ще помагам.

Отговори на това съобщение
 Re: Да защитим авторското право!
Автор: ALBIREO   
Дата:   23-10-07 17:36

Адвокатите го защитават [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Да защитим авторското право!
Автор: tonevjr   
Дата:   23-10-07 17:47

Крайно време е за воден знак на сайт-а[smilie8][smilie24] И да не забравя[smile] Някъде админа беше казал,че ще има възможност да си подреждаме снимките в профила като собствена страница и искам да попитам дали се работи по въпроса или няма да стане скоро[smilie24] [smile] [smilie11] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Да защитим авторското право!
Автор: Elessar   
Дата:   23-10-07 17:54

Ех спам...

Отговори на това съобщение
 Re: Да защитим авторското право!
Автор: Avi   
Дата:   23-10-07 18:04

Elessar написа:

> а именно: Да защитаваме авторското право на
> творците.

ами ако почнем да ЗАЧИТАМЕ авторското право на филмите, програмите, музиката и т.н. ще дойде ред и на творците...

няма как творците да крадат програми примерно, а да очакват на тях винаги да им се плащат роялти. няма как програмистите да крадат музика и да очакват всеки да купува софтуер... то е до манталитет. е, разбира се и до контрол, ама нали тая тема изключва държавата уж :)

Отговори на това съобщение
 Re: Да защитим авторското право!
Автор: landstar   
Дата:   23-10-07 18:14

Делото по сапсяване на давещите се - дело на самите давещи се!

Другари, дайте да дадем!

Отговори на това съобщение
 Re: Да защитим авторското право!
Автор: ken   
Дата:   23-10-07 19:40

Аз съм против авторското право в настоящия си вид. То защитава единствено големите фирми ...

Отговори на това съобщение
 Re: Да защитим авторското право!
Автор: n1x0n   
Дата:   23-10-07 19:49

Другари, дайте да дадем!

[smilie18] Доста на място казано.

Има си закони в тази държава, има си адвокати. Ако смяташ, че са ти нарушени правата - завеждаш дело и т.н. и т.н.

Подобни дела се печелят, дори срещу големи нарушители /като ВАЦ примерно/, има предостатъчно прецеденти. Така че просто всеки трябва да си прецени дали му се занимава със съдилища и да действа!

Като спечелиш първото - просто го пращаш по факса на следващата жертва. Като видят сумата за съдебни разходи, която се изплаща от изгубилия и най-често превишава спорния хонорар за кадър - омекват значително.


Отговори на това съобщение
 Re: Да защитим авторското право!
Автор: slivenski   
Дата:   23-10-07 20:01

По повод авторското право... [smilie21]

Тъкмо слушам, или по-точно гледам по Нова телевизия пускат реклама на предаването "Островът на изкушенията", или както там се казва... Та чувам звучи музиката от филма "Гладиатор" и се питам дали Ханс Зимър и Лиса Джерард са си дали съгласието и са си получили парите заради това... Съмнението ми още повече се засилва от факта, че музика от същия филм звучи и в другото предаване на Нова - "Пълна промяна"... В две различни предавания - музика от един и същи филм... [smilie8] [smilie11]

Някой дали има познати там или информация...


Отговори на това съобщение
 Re: Да защитим авторското право!
Автор: elrisha   
Дата:   23-10-07 20:09

Никсън, явни ми се в Кюто за малко,плийз[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Да защитим авторското право!
Автор: asenr   
Дата:   24-10-07 13:34

ken [smilie24]

ето една алтернатива за който иска естествено.

Отговори на това съобщение
 Re: Да защитим авторското право!
Автор: elrisha   
Дата:   24-10-07 13:43

по въпроса за авторското право ...

изписаха се много приказки по другата тема и доста хора казаха,че ме подкрепят, затова - надявам се СИЛНО,че в момента , в който поема инициативата да отстоявам не само моите,но и ВАШИТЕ права - да не се скатаете , а да застанете зад мен.
Ще помисля какво точно може да се направи и ако се наложи - ще трябва да застанете с името и подписа си.

както каза един съфорумец :

" Подкрепи Елришка -
не бъди сива мишка!" [smile] (много ме изкефи честно!)

Отговори на това съобщение
 Re: Да защитим авторското право!
Автор: vladomatev   
Дата:   24-10-07 13:49

Скъпи професионалисти, я си направете една организация да ви защитава и да видите как се оправя работата ...ама лошото е че толкова се ядете и си завиждате че не можете да се обедините дори и когато имате общ интерес....жалко наистина

Отговори на това съобщение
 Re: Да защитим авторското право!
Автор: n1x0n   
Дата:   24-10-07 14:03

...ама лошото е че толкова се ядете и си завиждате че не можете да се обедините дори и когато имате общ интерес....жалко наистина

Абе като почнете с тия драматизации...

Какво точно искате? Всички да сме на един акъл?
Ми ЕСТЕСТВЕНО, че това което е добро за един, може да е неприемливо за друг - за каквото и да става въпрос - профсъюзи, защита на авторски права - все тая.

Всяко едно професионално обединение, имам предвид ВСЯКО, носи повече полза на едни хора, отколкото на други. ВСЯКО едно професионално обединение рано или късно попада в ръцете на кариеристи, защото само те имат свободното време и мотивацията да се занимават с него.

Затова е нормално на никой да не му се занимава с обединения, затова е нормално да се подиграваме със "занаятчиите" и т.н.

В конкретната ситуация - винаги бих застанал с името си зад Деси при една обмислена единична акция, но не бих се ангажирал в поредната организация.

Отговори на това съобщение
 Re: Да защитим авторското право!
Автор: blackcorsair   
Дата:   24-10-07 14:10

...сладко нещо е авторското право!
Аз самия, освен на снимки, съм автор и на музика.
Да ,Добре е да си търсим правата,но хайде и да си признаем,колко от Mp3 файловете,филмите и програмките на харда ни са Легални ?!
Темата е болна,но толкова различни интереси засяга,че едва ли докато сме живи,ще се намери решение и това решение ще намери приложение в нашата пълна с Абсурди Държавичка...
Единствения път,който би бил правилния е "масата","Народа", "средната класа" да стане богата и да купува - ама едва ли...

Отговори на това съобщение
 Re: Да защитим авторското право!
Автор: vladomatev   
Дата:   24-10-07 14:12

Е не знам дали драматизирам ама съм сигурен че една добра организация би решила проблема, никога не съм казавал че трява да сте на един акъл, а че трябва да ПРИЕМЕТЕ че някой ше "намаже" повече
(айййдеее пак си гледаме в паниците,май), нормално ако вложи повече усилия, време и кинти и да го направите за да ви служи като инструмент да всички. А и да уточня, не говоря за синдикати ....говоря за ПРОФЕСИОНАЛИСТИ на които плащате за да ви пазят ...простичко е



Публикацията е редактирана (24-10-07 14:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Да защитим авторското право!
Автор: elrisha   
Дата:   24-10-07 14:12

ок,съгласна съм с теб, обаче ако трябва да разгледаме проблема в детайли - едно е да си свалиш МР3-ка и да си я слушаш вкъщи , и съвсем друго - да източиш албум,да го драснеш на диск и да го шитнеш на пазара.

Същото е и със снимките - едно е да си я свалиш мъничка на компа и да й се радваш, друго е да я ползваш за да правиш кинти!

Отговори на това съобщение
 Re: Да защитим авторското право!
Автор: n1x0n   
Дата:   24-10-07 14:20

говоря за ПРОФЕСИОНАЛИСТИ на които плащате за да ви пазят ...простичко е

Простичко е на думи, ама ако знаеш всъщност колко врътня е - ум ще ти зайде.

Особено в частта "плащате"...


Отговори на това съобщение
 Re: Да защитим авторското право!
Автор: BotsRevenge   
Дата:   24-10-07 14:36

Подкрепям защитаването на авторските права и съм съгласен с това, че сравнението между теглените мп3ки и крадените снимки е неуместно.

Нека обаче си припомнят хората, които изкарват пари от продажба на снимки дали Photoshop-ът и останалите им програми за обработка на изображения са легални. Тук сравнението между ползване на крадени снимки с цел печалба и ползването на краден софтуер със същата цел вече е съвсем на място.

Аз не продавам снимките си и за това бих застанал зад борещия се за авторското си право. Започна ли да продавам, не бих имал очи да го направя докато не си купя легален фотошоп.



Публикацията е редактирана (24-10-07 14:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Да защитим авторското право!
Автор: J0R0   
Дата:   24-10-07 14:37

Един е начина да се защити авторското право - и той е в съда.

За съжаление обаче, делата се точат с години.
Съда няма представа какво е това снимка, как се получава и кой и в какви случаи се брои за автор.
Поради тая пирчина съда ползва услугите на експерти.
Експертите, обаче имат различни мнения по въпроса.

Ето, аз например, водя едно подобно дело вече година и половина.
Като ищец трябва да докажа пред съда, че снимките използвани в една рекламна брошура са мои.
Пратил съм негативи, ама нали се сещате, че съдията няма да дигне негативите срещу светлината и да ги сравнява с крайните изображения.
Експерт (известен форумец) ги е гледал, копирал, сравнявал и е направил писмено заключение, че изображенията от негативите 100% съвпадат с тия от брошурата.

Обаче защитата възразява срещу компетентността на експерта и назначава тройна експертиза.
Единия от експертите, от страна на защитата (друг известен форумец) пък дал пред съда мнение, че снимките нямало значение дали били мои или не - щом са в интернет и не са достатъчно добре защитени - значи няма лошо да се ползат.
Третият експерт - не се явява на заседанието на съда и делото се отлага с още няколко месеца...

Отговори на това съобщение
 Re: Да защитим авторското право!
Автор: asahi   
Дата:   24-10-07 14:45

Експерт 2 да го шибат калинките.[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Да защитим авторското право!
Автор: Avi   
Дата:   24-10-07 14:46

J0R0 написа:

> Единия от експертите, от страна на защитата (друг известен
> форумец) пък дал пред съда мнение, че снимките нямало значение
> дали били мои или не - щом са в интернет и не са достатъчно
> добре защитени - значи няма лошо да се ползат.


а, виж тва вече е интересно... :)
може ли да разберем кой е той, че да знаем чии снимки можем да ползваме безплатно от интернет в работата си?

Отговори на това съобщение
 Re: Да защитим авторското право!
Автор: elrisha   
Дата:   24-10-07 14:50

аз като казвам,че простаците са навсякъде...[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Да защитим авторското право!
Автор: e-mil   
Дата:   24-10-07 14:52

slivenski
"Та чувам звучи музиката от филма "Гладиатор" и се питам дали Ханс Зимър и Лиса Джерард са си дали съгласието и са си получили парите заради това..."

Не са получили пари, но най-вероятно ще получат. Но естествено не са си дали съгласието. Ако всеки музикант трябва да си дава съгласието за всяко излъчване ще трябва да поддържа отделен офис с 4-5 служители само за кореспонденцията с медиите по цял свят. Съответно ще печели по-малко, защото много често сроковете в електронните медии не позволяват да се губи време в кореспонденция.

Малко си закъснял със съмненията. Вече десетина години всички електронни медии в БГ (айде почти всички) се отчитат един път годишно на "Мюзикаутор" - изпълнители, автори на текстове и музика, аранжимент и т.н. Там смятат парите и казват коя медия колко ще плати. Сметката е малко кръчмарска (надве-натри), но нито "Мюзикаутор" може да засече всички мелодии във всички електронни медии, нито медиите могат да сметнат дребните центове за всеки изпълнител и да му ги пратят, нито музикантите могат да контактуват с десетките хиляди медии във всяка държава.

Обаче никой не се оплаква, защото с "Профон" е още по-зле. Те пък идват в твоята кръчма или магазин, оглеждат те колко можеш да платиш и ти казват една сума взета от въздуха без да обясняват как са я сметнали. Затова хем "Профон" са легитимни, хем АББРО от години се бори с тях.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »