Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Capture на аналогово видео ?
Автор: AMD   
Дата:   23-10-07 16:20

Има ли тук някой с опит по прехвърляне на стари видео записи /VHS,V8/ към цифров формат? Питането е кое дава по-добро качество - Capture за PC или DVD recorder? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture на аналогово видео ?
Автор: stoyan_5   
Дата:   23-10-07 16:21

AMD - първо ми отговори, според теб в кое има по-мощен процесор в ПС или в ДВД!?

Отговори на това съобщение
 Re: Capture на аналогово видео ?
Автор: AMD   
Дата:   23-10-07 16:34

Проблемът е в това, че на мощен комп. пробвах capture на цена около 60лв - качеството бешe лошо. T.k. имам да прехвърлям доста касети търся процес, който да не изисква много време - най-добре е да пише директно на DVD. Ако погледна обаче кепчърите в по-високия ценови клас, питам се дали по добрата алтернатива не е това:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09021258

Отговори на това съобщение
 Re: Capture на аналогово видео ?
Автор: batdin   
Дата:   23-10-07 16:56

Pinnacle

Отговори на това съобщение
 Re: Capture на аналогово видео ?
Автор: zizu_zoui   
Дата:   23-10-07 17:01

Аз се занимавам основно с тази дейност.Прехърлянето с двд става в актуално време,а когато кепчвам през програма става бавно но там имаш възможност да преработиш материала и качеството естествено става по-добро,но ти трябва мощен компютър и програмка[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture на аналогово видео ?
Автор: stoyan_5   
Дата:   23-10-07 17:03

Аз го правя на ПС в реално време /за компресията в Мпег/.
После ако ще се гледа на по ново ДВД го пека директно така.
Ако ще се гледа на старо ДВД, което си иска разните там менюта, го минавам през още една програмка /ето тук е голямото време/.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture на аналогово видео ?
Автор: AMD   
Дата:   23-10-07 17:16

Аз бих предпочел варианта с комп. ми /P4 3MHz,1G ram, 500G HD/. Дайте препоръка за Capture /PCI или външен/, който да работи наистина добре? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture на аналогово видео ?
Автор: praetorian   
Дата:   23-10-07 17:18

Pinnacle Studio [smile] Дигиталната ми камера има аналогов вход и чрез нея си свалих старите аталогови hi8 касетки в некомпресиран avi формат. Това ти дава възможност да си редактираш филма, да добавиш меню, музика, снимки. Качеството е много по-добро от на ДВД рекордера. Проста алгоритмите на компресиране са много по-съвършенни, но и значително по бавни. Трябва ти доста мощна машина за да спестиш време. Естественно аналогово дигиталния конвертор трябва да е добър. С тази карта за 60 лв. предварително е било ясно, че качеството ще е трагично.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture на аналогово видео ?
Автор: stoyan_5   
Дата:   23-10-07 17:20

Всеки кепчър с процесор "Конексант" ще върши прекрасна работа.
Аз бих предпочел вътрешен ...

Отговори на това съобщение
 Re: Capture на аналогово видео ?
Автор: fotok   
Дата:   23-10-07 17:21

ето го твоето решение на нещата
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=156412&t=156412&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re: Capture на аналогово видео ?
Автор: dramli   
Дата:   23-10-07 17:30

С карта VIVO за около 200 $ и Pinnacle стават чудеса !!!!!!!! Е почти чудеса [smile]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture на аналогово видео ?
Автор: halva   
Дата:   23-10-07 17:52

Ако предпочиташ с компа, по-горе са ти дали решение.

Лично аз, за голямо количество архивиране на видео, използвам външен ДВД рекордер - Панасоник.
Пишеш в реално време, можеш някаква редакция да правиш/натискаш Пауза и прескачаш недобрите неща и т.н./
С една дума спестяваш много време![smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Capture на аналогово видео ?
Автор: pi4o   
Дата:   23-10-07 22:24

AMD, ще споделя моя опит с теб. Аз преди време имах видеокарта с цифров и аналогов вход като я ползвах основно за кепчване от старото видео и от телевизора. Компютъра беше с карта Г-форс МХ 5600 - 128 МВ, процесор АМД 2.8+, 1 ГБ РАМ, програмата с която кепчвам е Пауър директор настроена на ДВД качество и МПЕГ-2 компресия. Качеството е добро, но понеже РАМ-а беше малко и се усещаше леко насичане дори и на 29.9 фрейма.
Сега компютъра ми е АМД 3.8+, 2 ГБ кит, Асус ЕН8600ГТ 256 ДДР-3, програмата ми е същата, но кепчвам с ТВ-тунер Пикселвю. Качеството е много добро, няма насичане и резолюцията е 768 на 572. После записвам файловете на ДВД диск на скорост 4х или 2.4х (зависи на какво ДВД ще се гледат) като предварително съм ги направил по 1.4 ГБ, което е по около 30 мин.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Capture на аналогово видео ?
Автор: AMD   
Дата:   23-10-07 22:49

МНОГО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА ПОЛЕЗНАТА ИНФОРМАЦИЯ! [smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture на аналогово видео ?
Автор: chiphead   
Дата:   23-10-07 22:55

AMD, и аз да се изкажа. ако искаш читаво качество за аналогово видео - под 1200 лева за отделна кепчър-карта - няма да се разминеш ( понеже - ще кепчваш аналогово). всичко останало - кой ква видеокарта има, кой къв процесор и блутут клавиатура има, на кой му е удобно да пише във форума с другата ръка - е - като патката - лети, ходи и плува, ама - нито едно - като хората.

толкоз. ако те задоволява качеството на двд-р - взимай. ако не - отлиташ в цифрите.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture на аналогово видео ?
Автор: GoDY   
Дата:   24-10-07 11:46

мога да ти предложаhttp://us.creative.com/products/product.asp?category=1&subcategory=205&product=11226[/u... 300лв.Гарантирам безупречно качество.Кепчъра става в реално време в МПЕГ2 и за около 10 минути се записва на ДВД.
http://us.creative.com/products/product.asp?category=1&subcategory=205&product=11226




Публикацията е редактирана (24-10-07 11:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture на аналогово видео ?
Автор: meraklia_pz   
Дата:   02-11-07 18:11

Здравейте искам да питам друга аз и да не отварям нова тема ще пиша тука.
аз свалям с сони вегас 7,но сами се сещате 1 дв касетка от акмерата ми я прави около 13 гб
искам да попитам(аз до някъде се справям с това но...) ако може дирекно като свалям материала да го свалям с мпег2 в пал двд,така това го правя,но на мен ми трябва да се отделят отделните кличета от снимането,защото ми се налага допълнителна обработка(настройка на цветовете,ефекти и т.н)защото за сега се спрявам до там че го свалям в мпег2 но като цял файл,а не като отделни клипчета,моля да споделите опит и евентоално ако може да се направи нещо !!!

благодаря предварително :)

Отговори на това съобщение
 Re: Capture на аналогово видео ?
Автор: Блясък   
Дата:   02-11-07 18:19

Не знам такава програма. Иначе за директно сваляне в МПЕГ2 може да се ползва Улийд ДВД мууви фактори. Ами зареди МПЕГ-а в редактора и режи ръчно...

Отговори на това съобщение
 Re: Capture на аналогово видео ?
Автор: meraklia_pz   
Дата:   02-11-07 19:05

да режа ръчно....това определено не ме устройва защото незнам каде е прекаснато клипчето,така изобщо наистина не ме устройва,трябва ми да си ги сваля на отделни клипчета :(

Отговори на това съобщение
 Re: Capture на аналогово видео ?
Автор: ludokuche   
Дата:   02-11-07 19:46

batdin
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture на аналогово видео ?
Автор: chiphead   
Дата:   02-11-07 19:54

meraklia, kanopus + edius - she ti swurshi rabota ... ama, pusto, pak kinti trebwat [smilie18] [smilie18] [smilie18]

i az chakam softuer, det da mi prawi cvirka, dokat chata v neta, ama - maj she mi trebva i harduer ... [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Capture на аналогово видео ?
Автор: meraklia_pz   
Дата:   02-11-07 20:27

chiphead

аз тази програма я знам :):):) и имах проблеми преди време с нея и накрая се отказах защото системата ми е слаба за нея :) но сега ще я видя до къдя я бях докарал преди време с нея

и все пак си мисля че трябва да има такава програма,все пак..........оф незнам но ако се намери такова нещо,ще бъде супер
от работата ми дадаха да направя проект който е от 9 касети=на около 110 гб хардово пространство :(:(:( кофти е така
................. хора моля кажете иначе тази нощ няма да се спи :) трябва да има начин :)

и за какъв хардуер казваш че ще ти трябва,защото и аз почвам да мисля в тази насока :(

Отговори на това съобщение
 Re: Capture на аналогово видео ?
Автор: solo5   
Дата:   02-11-07 20:30

едно от комбинираните устройства VHS - DVD-RW ще ти свърши чудесна работа без да се моташ много във времето [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »