Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на сапунерка - Samsung S85, Nikon L-12 - мнения и личен опит?
Автор: titon   
Дата:   23-10-07 14:08

Здравейте,
трябва да купя сапунерка, която да има минимум ръчни настройки, да е нещо просто и да е подходяща за човек, които нищо не разбира от фотография и главната му цел е да щрака за спомен за семейния албум.

Засега съм се спряла на следните модели:
- Samsung S85 (+ 5х оптично варио; - слаба светкавица)
- Nikon L-12 (+ стабилизация, + по-добра от другите светкавица; - само 3х оптично варио)
- Samsung S830 (+ матрица 1/1.8"; - слаба светкавица)
- Panasonic LS60 (- по-малък дисплей)

Бях харесала F20 от Павилиона, но засега са свършили и нямам възможност да чакам. Четох темата на Бони за Samsung S850, но пък този модел има прекалено много опции :(

Някой да сподели опит и лични впечатления от някои от тези апаратчета? Снимки с тях? [shtrak] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка - Samsung S85, Nikon L-12 - мнения и личен опит?
Автор: ZENTEX   
Дата:   23-10-07 14:15

Никона[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка - Samsung S85, Nikon L-12 - мнения и личен опит?
Автор: vladihg   
Дата:   23-10-07 21:34

За семейния албум стават всички, а Самсунг предлагат най-много глезотии за парите сиhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/juggle.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка - Samsung S85, Nikon L-12 - мнения и личен опит?
Автор: titon   
Дата:   23-10-07 21:47

@vladihg - да, всички стават :) но някои от тях дават малко по-добри резултати, или аз се заблуждавам?

Днес набързо пробвах S85 и L12 и ми направи впечатление "стабилизацията" на L12. Единствено в по-високо ISO (1600) и много много много шум ли се изразява въпросната оптична стаблизация [smilie11] [smilie11] [smilie11] Уж снимах на AUTO с L12, но сега като разглеждам снимките от Техномаркета не виждам ISO под 280 :( Това нормално ли е?

Някой друг мнения за посочените по-горе апаратчета? Снимки [shtrak] [shtrak] [shtrak]?


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка - Samsung S85, Nikon L-12 - мнения и личен опит?
Автор: vladihg   
Дата:   23-10-07 22:03

На тия апарати ИСОто трябва да се ограничи в ръчен режим до 200 за да имаш добри резултати. Липсата на достатъчно светлина води до неговото автоматично вдигане. А Самсунга е определено най-добър(универсален) като цена-качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка - Samsung S85, Nikon L-12 - мнения и личен опит?
Автор: titon   
Дата:   24-10-07 00:22

побут [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка - Samsung S85, Nikon L-12 - мнения и личен опит?
Автор: titon   
Дата:   24-10-07 01:10

а струва ли си да изчакам Fuji F20 до 2-3 седмици? Спрямо Nikon L12 и Samsung S85 [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка - Samsung S85, Nikon L-12 - мнения и личен опит?
Автор: bouncer   
Дата:   24-10-07 04:25

Fuji F20 6te struva ve4e 289lv s DDS[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка - Samsung S85, Nikon L-12 - мнения и личен опит?
Автор: aleksi_alev   
Дата:   24-10-07 04:57

Не подминавай написаното от поправячът на апарати ZENTEX, защото после ще си му пациент, и отново ще пускаш подобна тема! За да ти напише нещо от сорта - има сериозна причина, дано не я разбереш на свой гръб!!

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка - Samsung S85, Nikon L-12 - мнения и личен опит?
Автор: Славов   
Дата:   24-10-07 06:16

Голяма матрица [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка - Samsung S85, Nikon L-12 - мнения и личен опит?
Автор: vladihg   
Дата:   24-10-07 07:49

Сега в Метро на промоция има Фуджи А820 - доста добри пробни снимки ми направи...а в Павилиона Канон А550 е също отличен избор на подобна цена (319 лв.)Верно пиши на Зентех кои апарати най-малко дефектират за да се ориентираш в правилната посока.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка - Samsung S85, Nikon L-12 - мнения и личен опит?
Автор: sirgeorgeg   
Дата:   04-03-08 15:31

Аз си купих Samsung S85 на скоро. В Техномаркет тече промоция с 1гб карта за 249 лв. Доволен съм от сапунерката. Прави много добри снимки има голям зуум, разпознава лица и има ASR - стабилизатор. При снимане на видео може да се ползва зуум, с мах. резолюция 640 х 480. Светкавицата е задоволителна. Дисплея е голям 2.5", контрастен е и е ярък, видим на слънчева светлина, притежава 230 000 цвята. Менюто е много итуативно, апаратчето притежава доста функции. В комплекта има USB кабел, AV/Video кабел, 2 бр. батерии АА - Duracell Ulra, връзка за носене и упътване на български. Понеже е на промоция с 1гб карта и тя влиза в комплекта - Traxdata SD 1gb.
За тази функционалност която предлага Samsung S85 цената е доста ниска.



Публикацията е редактирана (04-03-08 15:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на сапунерка - Samsung S85, Nikon L-12 - мнения и личен опит?
Автор: petur070   
Дата:   23-08-09 20:15

аз имам s85 и той е много удодбен и фунционален и много ми харесва като цяло за сапунерка [shtrak] [shtrak] [shtrak] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pafkataa   
Дата:   23-08-09 20:24

Както се казва "всички ще ти свършат работа за семейният албум "
Лично аз не бих избрал Samsung като марка за фотоапарат [smilie5]
Другите 2 модела са прилични апаратчета ,но бих предпочел Panasonic (на който нз. за какво те притеснява малкият дисплей ,нали има PC :) или някое Fuji (някой от тях разполагат със super had 1.6'' матрица : ) ,но си струва ,ако не те притеснява цената да погледнеш и SX серията на Canon [smilie24] Успех !

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MapTuH   
Дата:   23-08-09 22:32

Автор: vladihg
Дата: 24-10-07 07:49


Автор: sirgeorgeg
Дата: 04-03-08 15:31

Автор: petur070
Дата: 23-08-09 20:15

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cameraman   
Дата:   23-08-09 23:42

ОООООООО не сансунг климатик.... ааааоне пералня... Телевизорът само да не е Самсунг.. Телефонът не искам да е от Тази марка..... Вземи си Друже апарат Самсунг.... От ниския клас всички са еднакви, но ти ще имаш Самсунг.... И микровълнова не искаааамммм

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   24-08-09 01:34

няма никакво съмнение, никона е верния избор

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: trupitaka   
Дата:   24-08-09 02:07

Canon PSA2000 това е според мен правилният избор 329лв в Техномаркет. Какво че е малко отгоре от цената така или иначе трябва да се дадат около 30лв за презареждащи се батерии, а канона има ярък дисплей голям е и оптичното му е 6х. Не знам ако ще бъде с обикновени батерии да бъде канона а ако ще отиваме към литиевите можеби панасоник dmc-fs62 339 лв. е, а за човек който просто ще си щтрака за семейния албум какво повече искаш има iA + оптика лайка + стабилизация мега ОИС ;)
А и между другото тези фотоапарати трудно ще ги намериш в София, а ако ги има ще са мостри по магазините за цена до 199 може да вземеш Samsung ES55 или Samsung L110 209лв. Друга възможност е Олимпус FE-45, за парите около 300 Sony W210, Olympus X915, канона който споменах, също панасоник фс7. И горе долу за около тази суми това ;)



Публикацията е редактирана (24-08-09 02:24)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: suggs   
Дата:   24-08-09 07:55

На никой ли не му прави впечатление, че темата е отпреди почти две години?
Много е възможно човекът вече да си е избрал фотоапарат. И даже да го е сменил с по-добър ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hristovvas   
Дата:   24-08-09 09:36

Видях че темата е от преди 2год,но и аз сега съм пред дилемата какъв апарат да си взема.
Реших да сведа избора до по голяма матрица: 1/1.63-1.8, оптично увеличиние 5х,запис на клип 1280/720 30к/с.
Окото ми хвана Кодак EASYSHARE Z1085 IS.
Има оптична стабилизация на образа(модела EASYSHARE Z1285 е с дигитална стабилизация).
Кое е по добър вариянт оптична или дигитална стабилизация?
Някакви впечатления от фотоапарати KODAK?
Цената е около 400лв в Фото синтезис



Публикацията е редактирана (24-08-09 09:38)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: suggs   
Дата:   24-08-09 22:43

21 MP/cm² изглежда доста интересно ...
Ако съм на твое място, взимам една SD карта, и отивам в Павилиона да го изпробвам. Няколко снимки от апарата, разгледани после на монитора, ще ти дадат много ценна информация.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »