Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с Олимпус- sp 310
Автор: contrasti   
Дата:   22-10-07 12:33

Чудесно апаратче, докараха ми го САЩ.Залепна ми на ръката.Обаче има един проблем - след няколко направени снимки индикацията за изтощена батерия започва да мига и фотката се гаси.Прави го с всякакви батерии, презараждаеми и еднократни.Четох по форумите доста за подобни проблеми.Някой са си ги решили с определени батерии - някакви специални на Олимпус.Други направо са си върнали апаратите.ИМа ли някой подобни случки и евентуално тяхно решение.Фърмуера на апарата от ъпдейтнат - беше версия 1.0 сега е 1.4 като на сайта пишеше че въпросния проблем е отстранен още във версия 1.1.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Олимпус- sp 310
Автор: ipolit   
Дата:   22-10-07 15:41

Сигурен ли си че се гаси? На моя му угасва екранчето докато събере сили да си зареди светкавицата. По принцип не е проблем, защото дори и когато са заредени, пак отнема толкова време да се зареди светкавицата, само дето екранчето не гасне. И аз съм с фърмуер 1.4. и правя около 300 снимки с едни батерии.
Та въпросът е тотално ли ти гасне апарата или умира за 3 секунди?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Олимпус- sp 310
Автор: contrasti   
Дата:   22-10-07 16:19

300 снимки.С кого да спя за да правя толкова.Изобщо не ме плаши екранчето - цъка си червения индикатор и то след много малко снимки.Ако му сложиш нови батерии и не снимаш веднага - като го включиш примерно след ден, първото което те посреща е червената индикация.Не е изолиран случаай - тъпкано е по форумите с подобни :(

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Олимпус- sp 310
Автор: ipolit   
Дата:   22-10-07 18:39

добре де, и моя е така, въпросът е спира ли апарата или си мига индикатора?
Нали туй ти обяснявах.
Апаратът изключва, когато светне син екран, изпищи едно жално и мигва три пъти battery empty.
А иначе на мене червения ми индикатор почва да мига и екранчето да гасне за по 3-4 секунди от десетата снимка примерно. Това в случай че си му дал светкавицата да свети или е на ауто. Ако е изключена, не гасне.
Ама прави още 290 снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Олимпус- sp 310
Автор: contrasti   
Дата:   22-10-07 19:23

отива да пробва ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Олимпус- sp 310
Автор: contrasti   
Дата:   08-11-07 22:54

не е само това, ами в M и в P режим апарата се рестартира непрекъснато.Супер турбо прът

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Олимпус- sp 310
Автор: d256h   
Дата:   08-11-07 23:58

Същия проблем имаше един приятел и се оказа повредена платка вътре в камерката, смениха я за 80лв и сега работи, дано твоя случай е по-евтин!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Олимпус- sp 310
Автор: contrasti   
Дата:   09-11-07 12:00

А къде му сервизираха апарата - че тук (в софия ) искат да ми го пращат в Чехия и ме предупредиха да седна преди да ми кажат цената.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »