Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фототехника и самолети
Автор: masteral   
Дата:   20-10-07 19:28

Има ли ограничения за внасянето на фототехника като ръчен багаж в самолет? /препоръки/

Отговори на това съобщение
 Re: Фототехника и самолети
Автор: n1x0n   
Дата:   20-10-07 19:36

Само откъм обем.
Гледай да нямаш в себе си статив, флакони под налягане или течност за почистване на оптика.[smilie3]
Другото минава.

Отговори на това съобщение
 Re: Фототехника и самолети
Автор: masteral   
Дата:   20-10-07 19:44

Става въпрос за раница/към 5кг./, защо не може статив?

Отговори на това съобщение
 Re: Фототехника и самолети
Автор: n1x0n   
Дата:   20-10-07 19:47

Теглото не е проблем, само размера. В сайтовете на авиокомпаниите е написано какъв е разрешеният максималния размер.

Статива се брои за смъртоносно оръжие, според новата американска параноя.

Отговори на това съобщение
 Re: Фототехника и самолети
Автор: masteral   
Дата:   20-10-07 19:54

Благодаря ти n1x0n [smilie24] - отивам да се ровя за разрешителни! А статива в другия багаж, там навярно е разрешено, че отивам на север, а там е вече тъмничко...[smilie11] [

Отговори на това съобщение
 Re: Фототехника и самолети
Автор: Viper   
Дата:   20-10-07 19:54

Преди 11.09 са ми носили статив от щатите [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фототехника и самолети
Автор: SLR   
Дата:   20-10-07 20:07

Viper, то и сега може, стига да не ти е в ръчния багаж.

Отговори на това съобщение
 Re: Фототехника и самолети
Автор: Kanonir   
Дата:   20-10-07 20:15

Ако надхвърляш килограмите си вземаш фотографски елек и само за чек ин-а си натъпкваш най-тежките неща по джобовете - по закон можеш да носиш камера или бинокъл на ремък без да ти се брои за багаж,но в закона не се казва габаритите и теглото им така че 1:0 за пътника.. може да изглеждаш като човеч Мишелин, но никой гък не казва и след като минеш всичко обратно в раницата!
Другото ти го е казал Никсъна.
За филмите - ако пътуваш с филми (другото голямо неудобство на филма) по закон имаш право на ръчна инспекция и никой не може да те принуди да ги пуснеш през машината за ръчния ти багаж колкото и "сейф" да ти разправят че е!
Аз бях изприщил едни митничари така с 200 филма, но нямаше къде да ходят - даже се зарадваха че са фуджии и са с прозрачни кутийки натъпкани в зиплок-ове!


Отговори на това съобщение
 Re: Фототехника и самолети
Автор: kolov   
Дата:   20-10-07 21:24

колега :) раницата ми е мини трекер класика и е 12-15кг със стъкларията и нямам грижи за ръчен багаж,за течностите Нихсън ти е казал,а статива в багажното:) хайде наслука с облаците[smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фототехника и самолети
Автор: icf   
Дата:   20-10-07 22:02

Kanonir написа:

.. може да изглеждаш като човеч Мишелин, но никой
> гък не казва и след като минеш всичко обратно в раницата!

[smilie18]

Правил съм го, ама чувам, че хващат [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фототехника и самолети
Автор: bobihot   
Дата:   20-10-07 23:16

И бутилки с газ сме носили, ама вече трудно май?

Отговори на това съобщение
 Re: Фототехника и самолети
Автор: djogata   
Дата:   21-10-07 01:04

Абе спокойно, слагате "опасните" работи като стативи в куфара, а другото - с вас. И като шерп да сте се натоварили, тези от охраната няма нищо да ви кажат - теглото на багажа е работа на авиокомпанията, тези на рентгените нямат никакво отношение и не им пука, освен ако не видят че пренасяте нещо незаконно.

С елечетата сигурно няма да има проблем, само трябва да ги свалите и да минат през скенера.

За фотоапарати не вярвам да направят проблем - пътувал съм като подвижен магазин за електроника - с два фотоапарата + още един обектив + лаптоп + външен диск + 2 мобилни телефона + сума ти други дребни електроники (кард рийдъри и т.н). Раницата ми като мине през рентгена - само жици [smilie10]
[smilie10] [smilie5]. Нищо не са ми казвали.
Компютъра го вадиш да се сканира отделно.
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »