Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Рамките на снимчичките - за и против?
Автор: Императорът.   
Дата:   17-10-07 21:32

Аз мисля, че както картина на стената е куца без рамка, така тоже и снимката е... Наистина не на всички снимчички им тича, но 90% (добре де - нека са 68%) от снимките са много по-секси, поставени в тлъста черна рамка. Тя един вид фокусира внимание върху снимка, да.

Вий как смятате, банда?

Отговори на това съобщение
 Re: Рамките на снимчичките - за и против?
Автор: djogata   
Дата:   17-10-07 21:33

Ми на стената не знам, но във форума като плясна рамката и в половината случаи ми се карат [smilie10] [smilie5] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Рамките на снимчичките - за и против?
Автор: fujifan   
Дата:   17-10-07 21:35

твърдо въздържал се!

Отговори на това съобщение
 Re: Рамките на снимчичките - за и против?
Автор: Императорът.   
Дата:   17-10-07 21:40

djogata, ама другата половина ти се кефят
Сега имам пример - две снимки на едно девойче, сходни - едната со рамка, другата без - да видим, коя ще направи повече рейтинг...

Отговори на това съобщение
 Re: Рамките на снимчичките - за и против?
Автор: Affe   
Дата:   17-10-07 21:48

Дали на снимките им отива да са в рамки или не, не може да се определи еднозначно. Зависи от характера на фотографията. В някои случаи рамката дава завършеност на кадъра, в други го "задушава" и "ограничава". Важното е всичко да е направено с вкус и по подходящ начин. Примери из форума колкото щеш. [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Рамките на снимчичките - за и против?
Автор: seith   
Дата:   17-10-07 22:16

неможе на всички снимки да пляскаш черна рамка...зависи от самата снимка.На една й отива черна, на друга бяла, на трета сива и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Рамките на снимчичките - за и против?
Автор: Императорът.   
Дата:   17-10-07 22:26

Affe - така е. Затова казах 68%, а не 100%.
seith - мене бели или сиви рамки не ме кефят, шарени да не говорим.

Отговори на това съобщение
 Re: Рамките на снимчичките - за и против?
Автор: emodesign   
Дата:   17-10-07 22:56

За рамките и хората...Ъъъ...пардон, снимките! [smilie5] Отдавна се замислям да пусна подобна тема...но може би не дали на снимките им ходят рамки или не, а дали е редно да се влияем от тях когато оценяваме снимка...едно цяло ли са снимката и рамката или всяко за себе си?! [smilie8]

Тайна не е, че харесвам рамки ТЛЪСТИ ЧЕРНИ, както казва Императорът, както и "тлъсти" бели и не до там тлъсти може би...зависи от снимката...[smilie3] Истина е също, че не ходи рамка на всяка снимка...няма снимка може би, за която да не съм гласил рамка, но понякога като не ми хареса и не слагам...[smilie8]

А пък си слагам рамки...защото ми изглежда по-красиво, по-завършено, по-картинесто някак си... [smilie18]


[beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Рамките на снимчичките - за и против?
Автор: Императорът.   
Дата:   17-10-07 23:17

Ето един естет на моят акъл. :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Рамките на снимчичките - за и против?
Автор: emodesign   
Дата:   17-10-07 23:21

Императоре...станахме двама! [smilie18] [thankyou] Тлъсто и черно, снимка да се не види! [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Рамките на снимчичките - за и против?
Автор: AndreyIst   
Дата:   17-10-07 23:26

ААаааа, твърдо съм за рамките. Дават завършеност на снимките. Всичките ми снимки са в рамки.

Отговори на това съобщение
 Re: Рамките на снимчичките - за и против?
Автор: n1x0n   
Дата:   17-10-07 23:51

68% от снимките са много по-секси, поставени в тлъста черна рамка

Всъщност - не повече от 10% им отива тлъста черна рамка... на останалите им подхожда повече друга.

Просто чалгаджийския подход към рамкирането е такава пандемия във форума, че съм се отказал да се боря с нея много отдавна.

Съвета ми е - наблегнете на снимките. Това с рамкирането не е за всеки, нищо че всеки си вярва колко много ги разбира тия рамки.

п.п.
А императора да мълчи по тая тема, че точно пък на неговите рамки съм се смял със сълзи! Горе-долу 9.5 от 10 по скалата "Какво да не правим, когато рамкираме снимка".

Не че това му пречи да се има за естет...[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Рамките на снимчичките - за и против?
Автор: asahi   
Дата:   17-10-07 23:55

Трябва да му отбележим на Императора точка все пак - темата не беше се появявала с такава формулировка към половин година.

Отговори на това съобщение
 Re: Рамките на снимчичките - за и против?
Автор: Reshovski   
Дата:   17-10-07 23:56

Изобщо не може да се отговори на въпроса със "за" и "против". Определено някои снимки седят по-добре с рамки, други не.

Отговори на това съобщение
 Re: Рамките на снимчичките - за и против?
Автор: Императорът.   
Дата:   18-10-07 00:00

Никсънов - това при теб житейски стил ли е - да обръщаш всичко на лични нападки и обиди? Явно да.

Отговори на това съобщение
 Re: Рамките на снимчичките - за и против?
Автор: rumiana   
Дата:   18-10-07 00:09

Съгласна с n1x0n, че повечето рамкирани снимки във ФФ са неподходящо рамкирани.
Не мога да кажа изобщо за или против рамките - не ги разбирам толкоз нещата - може би за всяка снимка да има подходяща рамка, но тя явно не е лесно да се открие, щото повечето използувани тук рамки ми стоят... абе ни в клин, ни в ръкав и грозни.
Лично на мен ми се струва, че болшинството снимки нямат нужда от рамка, тя само ги задушава. Е, има, разбира се, и снимки, които си плачат за рамка, но те са по-малкият процент.

Отговори на това съобщение
 Re: Рамките на снимчичките - за и против?
Автор: Императорът.   
Дата:   18-10-07 00:20

Мисля, че на пеизажите повече отиват рамки. Така рамката играе ролята на своего рода прозорец и прави снимката по-реална... аз така ги чувствам нещата.
Но снимка съвсем без рамка ми стои гола - може тънка да сложа (40-50 пиксела) ама ще сложа.

А от двете снички на девойчицата, заради които пуснах темата - втората снимка (качена преди 4 часа) вече догони по рейтинг тази, качена преди 3-4 дни. Почти еднакви са, само кропнати по различен начин - по-старата без рамка, новата - с тлъста черна. Както казвах на авторката, така и стана. Същата снимка (старата) в Култът направи по-добър рейтинг, защото бе на чер фон.

Отговори на това съобщение
 Re: Рамките на снимчичките - за и против?
Автор: asahi   
Дата:   18-10-07 00:22

За точките ли била работата? Така кажи - ще те светнем на още 2-3 трика.

Отговори на това съобщение
 Re: Рамките на снимчичките - за и против?
Автор: Императорът.   
Дата:   18-10-07 00:42

Асахи - все пак рейтингът е някакво отражение на харесването/нехаресването на снимката... Трикове? Не мисли, че не виждам какво се харесва и котира... да, ама на мене не ми харесва - а за да кача една снимка, първо мене трябва да ме кефи... какво да правя - не ме кефят нито мацаниците, нито черно-белите психопатщини... нали съм с просташки вкус - предпочитам някое секси небенце или цвете... но все пак не съм толкова прост, че да се кефя само на девойки по дупита и/или по допълнения...

Отговори на това съобщение
 Re: Рамките на снимчичките - за и против?
Автор: icf   
Дата:   18-10-07 00:56

n1x0n написа:


>
> Не че това му пречи да се има за естет...[smilie18]
>


[smilie24] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Рамките на снимчичките - за и против?
Автор: ALBIREO   
Дата:   18-10-07 01:14

Не си спомням да съм чел коментар от рода на:" Защо не си сложил рамка на тая снимка?".
Но доста често на снимки с рамка чета коментари от сорта на: "По-добре без рамката".

Лично аз предпочитам да не намесвам фактора "рамка" в снимките си. Затова не ги и слагам [smilie8] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Рамките на снимчичките - за и против?
Автор: praetorian   
Дата:   18-10-07 01:29

Императоре, тъй като се досещам за кои 2 снимки става дума, мога да ти кажа, че не в рамката е причината. Просто композиционно първата снимка е много по-слаба от втората.

Отговори на това съобщение
 Re: Рамките на снимчичките - за и против?
Автор: praetorian   
Дата:   18-10-07 01:33

За да не съм голословен - за тези две снимки става въпрос, нали ?


http://212.36.3.59/site_pics/101/e_1192381909_nothing-but-the-emtiness.jpg




http://212.36.3.59/site_pics/101/e_1192639369_qnsi.jpg



Втората е по - добре кадрирана като изключим факта, че отгоре е кропната зле.
Но все пак е по-добра [smile] И причината както се вика не в рамката [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Рамките на снимчичките - за и против?
Автор: ilia_dm   
Дата:   18-10-07 07:46

Харесвам снимка ,която е с рамка/подходяща/.

Отговори на това съобщение
 Re: Рамките на снимчичките - за и против?
Автор: rubens   
Дата:   18-10-07 08:40

Определено доста хора злоупотребяват с рамкирането:) - както и аз понякога. Като гледам профила на Императорът - всички снимки са с "тлъсти черни" рамки което създава усещане за един стил на снимките, но на мен лично не ми харесва прекаленото почернене:) Аз немога да възприема добре снимки с цветни рамки - въпреки правилото за съответствие на основния преобладаващ цвят в снимката с рамката. Когато сложиш рамка на пеизаж в повечето случаи заприличва на картичка:), а тлъстите черни рамки носят усещането за филмов кадър - според мен:)[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »