Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Някой разбира ли от работа с Panasonic LUMIX FZ8?
Автор: dead_girl   
Дата:   17-10-07 11:59

Взех си го наскоро - доста мои познати снимат с такъв и доста го хвалеха преди ползвах Lumix LZ7, и се оправях добре с него и мислех че този ще е още по-добър и се оказа така но аз нещо не мога да се оправя с настройките - първо от Техномаркет ми го продадоха чисто нов и в пакета нямаше упътване нито на български нито на английски - всичките 6-7 упътвания в кутията бяха на немски и френски на друг език нямаше - малко ме надцениха май [smilie22] та не мога да се оправя с настройките, за пръв път имам голям апарат с повече опции - през деня снимам без грешка обаче вечер в заведения ми се блърват светлините и не се получава добре. Повечето ми познати с такъв апарат снимат на 12 макс зум без проблем при мен нещо не става - получава се доста шум като изпробвам зума. намалила съм му чувствителността на 100 и пак така. За сега за някои неща все още ползвам Lumix LZ7 макар и сапунерка си е доста добър. Но ми се ще да се науча да боравя с новия FZ8 - все пак се води по-висока класа. Някой може ли да ми даде насоки?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разбира ли от работа с Panasonic LUMIX FZ8?
Автор: didesignbg   
Дата:   17-10-07 12:03

наскоро имах подобен проблем с господата от техномаркет (апарат без упътване на български) - написах едно учитиво, но твърдо писмо и те приятно ме изненадаха с бързо и сравнително адекватно решение на проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разбира ли от работа с Panasonic LUMIX FZ8?
Автор: Vasil_TP   
Дата:   17-10-07 12:09

По закон, всяка стока продавана на БГ пазара трябва да има упътване на български, та може да си поискаш!
Нито един от твойте познати ли няма това ръководство?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разбира ли от работа с Panasonic LUMIX FZ8?
Автор: r_popov   
Дата:   17-10-07 12:15

Ако ползваш руски - упътване за твоя апарат може да си свалиш от руския сайт на панасоник - ето тук



Публикацията е редактирана (17-10-07 12:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разбира ли от работа с Panasonic LUMIX FZ8?
Автор: dead_girl   
Дата:   17-10-07 12:15

един от тях има ама не си го дава - още се учи

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разбира ли от работа с Panasonic LUMIX FZ8?
Автор: dead_girl   
Дата:   17-10-07 12:39

руски супер - учих в руска гимназия(133) така че на руски ми върши перфектна работа :) мерси

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разбира ли от работа с Panasonic LUMIX FZ8?
Автор: Vasil_TP   
Дата:   17-10-07 13:21

panasonic
Напиши DMC-FZ8, натисни чекчето (че приемаш не знам си какво) и ти си човека.
Успех![shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой разбира ли от работа с Panasonic LUMIX FZ8?
Автор: dead_girl   
Дата:   17-10-07 14:51

а на български мога ли да го намеря някъде онлайн или на .пдф?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разбира ли от работа с Panasonic LUMIX FZ8?
Автор: pmartinov   
Дата:   17-10-07 14:57

Отиваш при търговците и им заявяваш че са длъжни да ти дадът опътване на български . [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой разбира ли от работа с Panasonic LUMIX FZ8?
Автор: fujifan   
Дата:   17-10-07 15:31

връщаш апарата, зимаш си парите, отиваш във фотопавилион и си го купуваш от там [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разбира ли от работа с Panasonic LUMIX FZ8?
Автор: bdin20a   
Дата:   17-10-07 15:33

Точно от Техномаркет едно учтиво момче ми разпечата инструкция за ФЗ 30,без да съм купувал апарата от тях!!!!Просто се качват в офиса и ти го разпечатват на А3!!!!При желание разбира се!!!!![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разбира ли от работа с Panasonic LUMIX FZ8?
Автор: bilbobaggins   
Дата:   17-10-07 15:40

а защо не си взе фз50... парите са горедолу същите... +200

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разбира ли от работа с Panasonic LUMIX FZ8?
Автор: xborox   
Дата:   17-10-07 15:46

Хо-хо, по темата с ръководството на български за фотоапарат на Panasonic и Техномаркет и аз имам какво да кажа.
Преди две години ми се случи аналогичната ситуация като на dead_girl. С френския се оправям, но ми е много по-лесно на английски, да не говорим, че по закон са длъжни да ми предоставят и упътване на БГ. И реших да си диря правата. Написах едно учтиво писмо, последва уклончив отговор и линк към manual-a на английски в pdf формат. После дигнах патардия до небето и как бързо се справиха не знам, но ми доставиха книжка на БГ. Така че, ръчкай ги тея тикви. Щото иначе ще продължават да действат безхаберно.[smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой разбира ли от работа с Panasonic LUMIX FZ8?
Автор: dead_girl   
Дата:   17-10-07 15:53

bilbobaggins: искасхе ми се ФЗ50 или ФЗ30 обаче при моя скромен доход 800 на месец не мога да си позволя апарат за 1000+ лв. - ФЗ8 поне цената му спадна до 620 макарче напоследък правят повече реклама и хвалби на ФЗ7 незнам с какво е по-добър от ФЗ8

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разбира ли от работа с Panasonic LUMIX FZ8?
Автор: r_popov   
Дата:   17-10-07 17:39

fujifan , няма такова нещо, не подвеждай момичето - моя х'апарат си го купих от Павилиона и познай дали имаше нещо на български в кутията.... освен касовата бележка!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разбира ли от работа с Panasonic LUMIX FZ8?
Автор: fujifan   
Дата:   17-10-07 18:52

но пък шансът да ти обърнат адекватно внимание е бая по-голям [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разбира ли от работа с Panasonic LUMIX FZ8?
Автор: bouncer   
Дата:   17-10-07 19:21

Ще има и упътвания на БГ, изисква се малко време и търпение[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой разбира ли от работа с Panasonic LUMIX FZ8?
Автор: gtivan   
Дата:   17-10-07 20:00

Здравей аз имам инструкция за ФЗ-8 на Български
мога да ти я изпратя.



Публикацията е редактирана (17-10-07 20:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разбира ли от работа с Panasonic LUMIX FZ8?
Автор: bobi314   
Дата:   19-10-07 13:39

Аз имам такъв апарат разпечатах си инструкцията за работа на руски , но ако можеш да ми я изпратиш и на мен иструкцията за работа на български. Ще ти бъда много благодарна

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разбира ли от работа с Panasonic LUMIX FZ8?
Автор: bobi314   
Дата:   19-10-07 13:43

gtivan аз имам такъв апарат разпечатах си инструкцията за работа на руски , но ако можеш да ми я изпратиш и на мен иструкцията за работа на български. Ще ти бъда много благодарна bobi314 написа:

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разбира ли от работа с Panasonic LUMIX FZ8?
Автор: gtivan   
Дата:   19-10-07 15:43

Заповядай http://www.filefactory.com/file/297976/

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разбира ли от работа с Panasonic LUMIX FZ8?
Автор: nepredvidim   
Дата:   19-10-07 16:07

dead_girl, ако искаш да използваш зуум на тъмно решението е едно - статив!
АКо питаш по-добре снимай без зуум на тъмно. Някой беше казал: "Най-доброто варио са Вашите крака"
Виж все пак и оптичния ти стабилизатор дали е включен ако снимаш от ръка, макар че щом имаш ЛЗ 7 сигурно се оправяш.
По принцип Панасоник са си "шумнички" включитлно и прехваления ФЗ 50. Той на 200 ИСО направо си маже!
Може да снимаш с приоритет на скорост - гледай да не падаш под 1/10 сек. снимано от ръка и със запълваща светкавица или без. Ако имаш RAW формат снимай с него. Дори да излязат недоекспонирани, после на фотошопа (или друга прогр.) ще исветляваш леко. Това за снимки на тъмно с Панасоник.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разбира ли от работа с Panasonic LUMIX FZ8?
Автор: bijytera   
Дата:   19-10-07 18:31

ауууу БЛАГОДАРЯ за БГпревода [beer] а за тъмно аз ползвам сцената за бегача и ръчен фокус при 12 зум

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разбира ли от работа с Panasonic LUMIX FZ8?
Автор: NEPREDVIDIM   
Дата:   19-10-07 20:29

bijytera
1vo sorry za maimunicata
tam ti e greshkata, ne trqbva da snimash v rejima na "bqgashtiq" 4ovek. Fotoaparata ti pri tova polojenie ti vdiga sam ISO-to, bez da imash kontrol nad nego.



Публикацията е редактирана (19-10-07 20:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой разбира ли от работа с Panasonic LUMIX FZ8?
Автор: bobi314   
Дата:   20-10-07 22:17

GTIVAN много ти благодаря! И аз както други си купих фотоапарата от техномаркет но те ми дадоха инструкции за работа на модела FZ7 аз се скарах, но ми казаха, че с това разполагат та се мъчех с него до като не го намерих на руски, а сега благодарение на теб и на българскил

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »