Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Olympus FE-230 или Canon PowerShot A550
Автор: radstoi   
Дата:   17-10-07 01:45

Здравейте,искам да си взема апарат,но се колебая между Olympus FE-230 http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=1364&show=additional#slides-pane-0 или Canon PowerShot A550 http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&product=1272&show=additional#slides-pane-0.Olym... е малко по-скъп,което би трябвало да ми подскаже,че е и по качествен.Струва около 330 и с памет карта ще ми излезе към 400лв.Но това че е по-скъп не означава непременно,че е по-качествен от Canonа.Та според вас към кое да се насоча,и дали за тези пари (400lv)мога да си намеря и нещо по-добро.Но в цената да влиза и памет карта,че и тя си струва поне 50 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus FE-230 или Canon PowerShot A550
Автор: doca   
Дата:   17-10-07 06:48

Вземай Канона. За 319 лв. получаваш и карта памет. xD картите на Олито обикновено са по-скъпи.
Канона прави много добри видеоклипове, имат малка консумация, така че с 2- акумулаторни батерии по 2500 mAh ще щракаш и ще забравиш кога си ги зареждал.
Обективчето му е качествено, в службата имаме един подобен, в какви ли не неграмотни ръце е попадал и още работи, вече 2 години. Този модел обаче няма оптична стабилизация, което означава че трябва да се държи стабилно при снимане. Няма и ръчни настройки като приоритет на бленда и скорост. Доста е орязан. Но пък има оптичен визьор, който при определени ситуации много помага. При Олито тази екстра я няма и ще трябва да разчиташ само на екранчето.
Канона е много надежден, пък и в България има добър сервиз, ако стане нещо, но на това малко апаратче няма какво да му се развали, освен ако не го използваш при тест за удар от 2 метра височина.
Ще ти трябва едно зарядно за 20-на лева и това ще ти са разходите.
Посочения от теб модел на Олито също няма оптична стабилизация и е орязан откъм ръчни настройки, но за него няма да купуваш зарядно, защото се продава заедно с комплекта, т.к. е с литиево-йонна батерия.Но ще трябва да дадеш пари за xD карта.
Не забравяй, че като напреднеш, който и апарат от двата да избереш, ще ти отеснее и ще искаш да го подмениш с по- истински, затова не давай много левчета за сапунерка. Все пак избора си е твой. Успех!
Препоръчвам ти да погледнеш някой от моделите на Panasonic, защото имат оптична стабилизация и пак във Фотопавилиона.



Публикацията е редактирана (17-10-07 10:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus FE-230 или Canon PowerShot A550
Автор: vladihg   
Дата:   17-10-07 11:22

doca Канон А550 е анонсиран в началото на 2007 (излязъл от производство)[smilie10]

Иначе наистина е 100% по-добрия вариант от Олимпуса в тоя клас цифраци. А550 има частични ръчни настройки, но трябва и книжка с упътване на български защото процедурата с точките на фокусиране е сложничка. В профила си имам окло 30 снимки (примерно тез) с такъв апарат. А550 е повече от добър за цената си[smilie24] с малката забележка, че трябва да се използва максимално 200 ИСО иначе снимките стават бая шумнички.



Публикацията е редактирана (17-10-07 11:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus FE-230 или Canon PowerShot A550
Автор: radstoi   
Дата:   17-10-07 14:13

Да и аз отначало мислех Canona ,за да не се набутвам много с пари,но бях на екскурзия и няколко приятели имаха апарати с обикновенни батерии а не литиево-йонни ,и едва ли не всеки ден ходеха да си купуват нови.Зареждаха ги със зарядни ама пак барзо падат.Затова си викам ако трябва да дам 50-60 лв повече,но поне да знам че като тръгна за някаде,няма да се налага да нося по 10 батерии с мен.Ама това е въпросът дали Olympus е по-качествен и си заслужава парите.Сега е на промоция в Павилиона и е 330лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus FE-230 или Canon PowerShot A550
Автор: vladihg   
Дата:   17-10-07 15:24

Този Канон е доста икономичен спрямо другите аналогични апарати. С 2 напълно заредени 2100ман батерии Униросс съм изщракал около 1200 снимки и 30 минути видео от един концерт при включен дисплей (снимките и клипа са правени в рамките на една седмица).По книжки доколкото си спомням даваха 640 снимки с включен дисплей - което е 2 пъти над нормалния стандарт дори за апаратите с литиевойонни батерии .[smilie24] А в Метро вече има зарядни Униросс с 4 батерии 2500 ман по 24 лв с ДДС[smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »