Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Помощ за избор на обектив
Автор: Naya   
Дата:   16-10-07 23:27

Моля да ми препочъчате добър обектив, подходящ за снимане на деца или по-скоро бебета. От скоро съм притежател (не горд) на Никон Д40 и правя отчаяни опити да снимам сина си, който е на 8 месеца.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив
Автор: darksorrow   
Дата:   16-10-07 23:33

никкор 85/1.8.

в момента Йовко го продава в базара, заслужава си отвсякъде [smilie24]

(това го казвам като човек, който не е със система на Никон) [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив
Автор: apollo   
Дата:   16-10-07 23:38

Да бе... китовия на 55мм и бленда 5.6 може да сътвори и чудеса/почти/[smilie24]

Пък и не всички обективи на Никон са AF-S/все още/[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив
Автор: Naya   
Дата:   16-10-07 23:39

Има ли зуум този обектив?! Ако може по- подробно да обясните каква ще е разликата м/у него и китовия?
Съжалявам за малоумните си въпроси, но наистина не съм запозната с обективите.

Аполо, чудеса може и да е способен да сътвори, но в по- опитни ръце.
Тук във форума я обичате онази фраза за задапаратното устройство [beer]
В момента се уча, но жалкото е, че докато се уча - детето ми расте. Изпускам много моменти...



Публикацията е редактирана (16-10-07 23:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив
Автор: Amigo   
Дата:   16-10-07 23:44

50/1.8 [smilie24] само за 220 лв. [smilie8] [smilie8] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив
Автор: darksorrow   
Дата:   16-10-07 23:46

хлапето как ще се снима? в цял ръст, американски план или само глава?

щото ако е последното, 50мм като дължина не е много удачен вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив
Автор: Naya   
Дата:   16-10-07 23:48

Хлапето искам да го снимам всякак[smilie5]
Не си представям да взема обектив, с който да снимам само главата му... или, който да позволява снимки само в цял ръст[smilie2]
По принцип засега наблягам на близки планове, но като проходи след 4-5 месеца възнамерявам и краката да му снимам[smilie5]



Публикацията е редактирана (16-10-07 23:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив
Автор: Amigo   
Дата:   16-10-07 23:51

ами вземи си 18-200 ВР и готово [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив
Автор: apollo   
Дата:   16-10-07 23:57

Абе стига бе... китовото обективче е достатъчно добро/при това фокусира тихичко защото е AF-S и няма да тревожи детето/[smilie3]

... само не отваряй блендата по широко от 5.6[smilie24] На бленда 8 е най остър по протежение на целия кадър, докато на бленда 5.6 е най детайлен в центъра на изображението[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив
Автор: Naya   
Дата:   17-10-07 00:05

Аз бленда повече от 5,6 не отварям, защото на този етап приближавам максимално, че да го хвана в близък план. В противен случай посяга към обективчето ми. На 8 пробвах да снимам, но нещо май не го докарвам остричко...[smilie2] Явно не уцелвам скоростта... Всичко ми е размазном, защото много шава диването[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив
Автор: apollo   
Дата:   17-10-07 00:13

Ами от това е... по принцип е правило скоростта да не е по ниска от приравненото фокусно разстояние на обектива! Или ако е на 55 /82.5/мм... то скоростта да не е по ниска от 1/80 - 1/100!

Най добре ми се струва че ще е да пробваш на бленда 5.6 и ауто исо/за да не губиш време в щракане на бутони/[smile] [smilie24]

/отделно може да включиш и вградената светкавичка на ниска мощност - фотоапаратът определено има голям избор от режими на светкавицата/[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив
Автор: autosvet   
Дата:   17-10-07 00:16

Проблема не е в обектива.Скорост 1/180 - 1/250. Ако нестава включваш и светкавицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив
Автор: darksorrow   
Дата:   17-10-07 00:19

аполло, нищо лично, обаче... нагледно каза на мама как не е добра идея да се снима портрет...

за изикванията, споменати дотук - 50/1.8 е чудно, а не ми се струва логично да се съпоставя който и да е китак с който и да е било твърд на 50мм. да не говорим за 3те стопа светлосила, които ще позволят вграденото зло да си стои потиснато и да не светка много-много. [smilie24]

малко дистанция, да няма цяла глава в кадър и дори носът няма да е дразнещ. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив
Автор: Amigo   
Дата:   17-10-07 00:20

50/1.8 за мен е чудесен обектив [smilie24] ето това днес всичкото е снимано само с него [smilie8] [smilie8] [smilie6] на снимките в този размер не се вижда добре качеството, не без това обективче не ходя никъде [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив
Автор: apollo   
Дата:   17-10-07 00:20

Да така е... при леко движещ се обект си трябва по висока скорост[smilie3]

Пробвай на приоритет на скорост 1/160 - 1/200 и ауто исо/така или иначе когато си на 55мм. и по слаба светлина апаратът ще отваря максимално на 5.6/[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив
Автор: apollo   
Дата:   17-10-07 00:22

[shtrak]



Публикацията е редактирана (17-10-07 00:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив
Автор: apollo   
Дата:   17-10-07 00:23

darksorrow написа:

> аполло, нищо лично, обаче... нагледно каза на мама как не е
> добра идея да се снима портрет...
>
> за изикванията, споменати дотук - 50/1.8 е чудно, а не ми се
> струва логично да се съпоставя който и да е китак с който и да
> е било твърд на 50мм. да не говорим за 3те стопа светлосила,
> които ще позволят вграденото зло да си стои потиснато и да не
> светка много-много. [smilie24]
>
> малко дистанция, да няма цяла глава в кадър и дори носът няма
> да е дразнещ. [smilie24]





Не съм казал че е по добър а по разумен избор... иначе ще снима на ръчен фокус/виж за мен не е никакъв проблем, защото това което снимам по принцип не бяга/[smilie25][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив
Автор: Naya   
Дата:   17-10-07 00:35

Момчета, благодаря ви много, че се включихте, но нищо не разбрах отпоследните постове [smilie8]
Снимам на 5,6, на ауто ИСО (200 или 400 - в повечето случаи така го наглася), на скорост 1/100 до 1/180, че да хвана аджеба очетата със всичкитему там отблясъци, мигли и т.м. на детето...?! А какво правим, когато светлината е недостатъчна? (светкавицата не е вариант[smilie23], ръчният фокус съвсем... )
И все пак приемам още предложения за обективи, които да са поне на половината цена от апарата ми (лимитът ми за коледеден подарък е не повече от 500лв.)[beer]



Публикацията е редактирана (17-10-07 00:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив
Автор: Amigo   
Дата:   17-10-07 00:42

ами когато не достига светлина, ти трябва по-широка бленда [smilie3] [smilie6] затова ти писах, че за мен 50 на 1.8 е най-подходящият във всяко отношение за твоите изисквания [smilie8] [smilie8] [smilie6] но все пак няма как и вълкът да е сит, и агнето цяло, ко разбираш какво искам да кажа [smilie5] [smilie5] + една Сигма 70-300 АПО за 380 лв и имаш 2 обектива за 600 кинта [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (17-10-07 00:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив
Автор: apollo   
Дата:   17-10-07 00:50

За съжаление точно тук излиза големия проблем на Д40... все още фирмата няма светлосилни обективи с вграден мотор/поне не евтини/[smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив
Автор: Naya   
Дата:   17-10-07 23:23

А от тези с вграден мотор, кои са удачни за снимане на деца/ бебета? Този 50мм не приближава, нали... това ли ще рече "твърд"?



Публикацията е редактирана (17-10-07 23:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив
Автор: chiphead   
Дата:   17-10-07 23:26

Naya, да ти дам 50/1,8 - да пробваш ?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив
Автор: autosvet   
Дата:   17-10-07 23:35

ИСО 800 или светкавицата си е 100% варянт. 50/1,8 ама на ръчен фокус с тоз апарат, а да снимаш дете което шава на ръчен фокус, не виждам как ще се справиш. Светкавицата е твой приятел, играй си с него - ръчно намаляваш силата 1/8 -1/16, ИСО 200 приоритет на скорост тя ще си синхронизира.
Иначе 18-70 АФ-С е твоя обектив, но пак си мисля че проблема не е толкова в обектива колкото в боравенето с апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив
Автор: Han_Solo   
Дата:   17-10-07 23:39

Струва ли ми се че до момента не сте казали на дамата че обективите които и препоръчвате 50/1,8 и 85/1,8 няма да и работи аутофокуса, защото са без вграден мотор, а Д40 няма мотор в тялото като по-големите му братчета...
Аз съм се загледал между другото в Сигмата 18-50 /2,8 новия модел който е с вграден мотор...тествах го на Фотоваканцията и впечатленията са добри

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив
Автор: Amigo   
Дата:   17-10-07 23:48

Аз не знаех, че Д40 е без моторче [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »