Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за обектив Минолта
Автор: gambit   
Дата:   14-10-07 20:05

Смятам да си зимам Минолта 50мм ф/1.7 и искам само да попитам дали има някакъв еквивалент на този обектив който да е с ръчен фокус, защото не ми допада много бавния фокус на апарата ми а и бих искал да имам повече свобода при боравенето с DOF-а Ще стане ли на maxxum/dynax 5xi -to mi. Прочетох някъде че само обективи който са Аf стават на maxxum-a mi.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив Минолта
Автор: pvas   
Дата:   14-10-07 21:58

50/1,7 e с доста бърз АФ по лични впечатления...от скоро го ползвам и няма нищо общо с другите ми обективи, особено с дългото варио 70-300

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив Минолта
Автор: tarzan   
Дата:   14-10-07 22:00

Не знам дали съм разбрал напълно въпроса, но ще опитам да дам малко инфо.

Обективите от стария МД байонет на Минолта не стават за АФ камерите. Минолта въвеждат масовият АФ и сменят байонета. Старите стъкла могат да се ползват напълно(с наличие на безкрайност) само с адаптер с оптичен елемент, който влошава качеството. Няма проблем да се ползва М42 оптика(Пентакс, Пентакон и др.) с адаптер без оптичен елемент. Ходът на тези обективи е голям и може да се фокусира прецизно, ако обаче имаш добър визьор за МФ. Работата е че визьорите на АФ телата са без приспособления и не е толкова лесно МФ. Ползвам М42 на 7Д, но има и брак при фокусирането. Има адаптери за цифровите камери на Минолта/Сони с чип за потвърждаване на фокуса. Не знам дали на твоята има такава възможност.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив Минолта
Автор: miton   
Дата:   14-10-07 22:44

бЪРЗ СИ Е ФОКУСА на 50/1.7, не си търси с ръчен, ще съжаляваш.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив Минолта
Автор: gambit   
Дата:   14-10-07 22:53

благодаря за коментарите. помогнахте ми. значи него ще зимам. Просто до скоро снимах само на ръчен фокус и сега като смених апарата и ми липса да си определям DOF-a [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив Минолта
Автор: hotsnail   
Дата:   14-10-07 23:24

GAMBIT МОЖЕ И НА РЪКА да въртиш Автофокуса. Няма проблеми има едно копче на апарата АФ/МФ - щракваш на МФ и е твой ред.

Ама с цифровите малко зор идва АФ-а на ръка. Е апарата има потвърждение на фокуса във визьора т.е. мига една точка зелена.

Друг зор е че хода на АФ-а е сравнително малък на някой АФ обективи (напирмер китовия 18-70) и е малко трудно на ръка.

Може от ръчните да си вземеш м42 и да го ползваш с адаптер. Няма грижи с това. Дори има електронни адаптери (виж haodascreen в гугъл) дето лъжат АФ-а и стабилизацията, така имаш стабилизация и потвърждение на фокуса. Лошото е че моя електронен адаптер не дойде пощите май ме съботираха....

Иначе АФ скороста на 50 1.7 и кита 18-70 не е никакъв проблем.

Проблемите на КМ 5Д, Сони А100 са в следящия АФ и АФ-а с по дългите обективи (70-210 ф4, 70-300 и т.н.). С 50мм не мисля че ще гониш лястовици - значи няма проблеми. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за обектив Минолта
Автор: PeterPAN   
Дата:   15-10-07 12:38

При минлта 50/1.7 Аф системата работи доста бързо заради голямата светлосила на обектива най вероятно, няма да имаш никакви проблеми с него от гледна точка на бързодействие
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »