Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос - зарядно за батерии АА
Автор: okorizis   
Дата:   09-10-07 09:53

Търся от онези зарядни за батерии, които отзареждат батерията преди да я заредят в пълния й капацитет.В момента разполагам със зарядно от Илиянци '98 което ,дори си няма реле за изключване :)батериите ми са Sanyo 2500 и когато отидох в техномркет не успяха да ми отговорят коя марка предлага такъв тип зарядни - и дори функцията как се наименува . Някой знае ли къде по българския пазар (софия )се предлагат таквиз джаджи или евентуално каква е марката им :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - зарядно за батерии АА
Автор: Amigo   
Дата:   09-10-07 10:02

Аз имам такова, взех си го от павилиона [cool] [smilie6] беше май към 30-тина кинта [smilie8] [smilie8] MW 1268A [smilie8] за 4 батерии [smilie8]
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=21&product=312&show=additional#slides-pane-0



Публикацията е редактирана (09-10-07 10:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - зарядно за батерии АА
Автор: cristo   
Дата:   09-10-07 10:43

говори се, че новият тип хибридни батерии ще изместят нормалните презареждаеми NiMH. всички производители почват да пускат такива в гамати си и не съм чул за недоволен от тях. въпреки по-малкият си капацитет, поради по слабото саморазреждане, когато ти потрябват в хибридните има повече ток отколкото при нормалните (ако в тях изобщо е останал ток), така че ако планираш да изразходваш батериите на 100% веднага след зареждането им, тогава вдимаш нормални 2500 и нагоре, ако обаче ги ползваш нередовно или тогава, Sanyo ENELOOP или Uniross HYBRIO

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - зарядно за батерии АА
Автор: okorizis   
Дата:   09-10-07 22:41

да мерси ,Amigo изглежда всички пътища водят до павильона [smilie18] за това което ми изпращаш като линк обаче в допълнителното инфо пише до 2000 АМ а батериите с които вече раполагам са 2500 > прословутите Sanyo които дори и Ансел Адамс май бе ползвал ,и същите които в павилиона са с една трета по скъпи от там дето си ги бях взел.келепирът ще спаси света ...ъъъъ или май щеше да го затрие [smilie21] .

Благодаря ти за инфото Christo ,Бъдещето диша във врата ни :) но ставаше въпрос за зарядното , а не толкова за батериите .


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - зарядно за батерии АА
Автор: vladihg   
Дата:   09-10-07 22:48

Преди 4-5 години си взех такова "супер" зарядно на Саньо от Германос за около 100 лв. След 2 години употреба "издаде багажа" и оттогава си отзареждам батериите с фенерче[smilie19] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - зарядно за батерии АА
Автор: bozo   
Дата:   09-10-07 23:00

http://energizer-bg.com/products_e_bg.html

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - зарядно за батерии АА
Автор: Amigo   
Дата:   09-10-07 23:10

okorizis написа:

за това което ми изпращаш като линк обаче в
> допълнителното инфо пише до 2000 АМ а батериите с които вече
> раполагам са 2500 >


И моите са 2500 и си ги зареждам с тая джаджа [smilie3] [cool] [smilie7] за всеки случай утре ще погледна, че не са при мен фотопринадлежностите [smilie8]



Публикацията е редактирана (09-10-07 23:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - зарядно за батерии АА
Автор: balvan   
Дата:   09-10-07 23:15

GP
Продават ги и в техномаркет и в технополис
зарядни и батерии
ползвам ги от години
към батериите има техническо описание и характеристики на заряд и разряд
100% каквото пише отговаря пробвал съм


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - зарядно за батерии АА
Автор: bozo   
Дата:   09-10-07 23:20

Amigo,
Модел Ultra Fast + 4 AA:
• Зарежда от 1 до 4 AA NiMH батерии чрез независими канали на зареждане,
• В опаковка с 4 AA батерии 2300 mAh,
• Зарежда 4 AA батерии 2300 mA за 80 минути,
• Следене на зарядния ток и температурата и автоматично изключване след след зареждане,
• Защита от презареждане и погрешно поставяне,
• Поддържащо дозареждане, без необходимост от изключване след зареждане.

Нов модел Ultra Fast + 4 AA:
• Вече и с адаптер за използване в автомобил
• Зарежда от 1 до 4 AA NiMH батерии чрез независими канали на зареждане,
• В опаковка с 4 AA батерии 2500 mAh,
• Зарежда 4 AA батерии 2500 mA за по-малко от 30 минути,
• Следене на зарядния ток и температурата и автоматично изключване след след зареждане,
• Защита от презареждане и погрешно поставяне,
• Поддържащо дозареждане, без необходимост от изключване след зареждане.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - зарядно за батерии АА
Автор: bozo   
Дата:   09-10-07 23:21

Имам го зарядното от 2 години, с батерии 2500mAh - не са мръднали, а от скоро зареждам на него и едни SONY 3800mAh - никакви ядове...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - зарядно за батерии АА
Автор: solo5   
Дата:   10-10-07 00:52

SONY 3800mAh [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - зарядно за батерии АА
Автор: cade   
Дата:   10-10-07 01:09

solo5 написа:

> SONY 3800mAh [smilie10]

не се учудвай, вероятно просто са объркали при печатането на етикетчето. трябвало е да бъде 8600mAh [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - зарядно за батерии АА
Автор: miton   
Дата:   10-10-07 01:59

А сони дали знаят че произвеждат такива 3800mah. батерии[smilie19] [smilie19] [smilie19]
гаражната манифактура е голяма работа[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - зарядно за батерии АА
Автор: okorizis   
Дата:   10-10-07 09:51

ще проверна GP - напомням че водещото в диренето ми бе функцията за разреждане на батериите.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - зарядно за батерии АА
Автор: delivero   
Дата:   10-10-07 23:30

малиии окапаха ми пръстите да пиша за бареии тестване и секакви щуротии.....
преди около 2 дена кърших пръсти и писах как се тестват батерии и да не вярвате на това дето пише с големи цифри (3800мАч.) хихихихихихихихихихиихи но това е друга тема.

Относно зарядното
и аз си зареждам от скоро "енелупите" със зарядното което някой по горе описа купено от фото павилион.
много съм доволен от него прави им бърз заряд и ги изключва когато се заредят. има и функция за разреждане доста добро и просто зарядно за скромните 30лв.
за функията за разреждане тя се ползва примерно на 10 цикъла веднъж не е необходимо след всяко ползване да ги доразреждате и наново да се зареждат разбирасе ако ползвате честичко тези батерии.
Ако ги ползвате 2 пъти в годината много е необходимо да се разредят напълно и за се заредят заново.

ВАЖНО: няама ограничение за капацитета на батериите например в упътването на зарядното устройство пише че зарежда макимум 2000мАч. батерии, ако му сложиш истински 2800мАч. просто ще ги зареди за по дълго време защото следи напрежението на батерията и докато не достигне напрежението при което зарядното устройство познава че е заредена не изкючва батериите.

Важно: По лошо е да зареждаш батерии с по малък капацитет например 1200мАч с такова "БЪРЗО" зарядно устройство защото зарежда батериите с голям ток и те загряват повече и по бързо се съсипват но на днешно време батерии БОЛ, така че няма да ги пестиме(поне аз де) важното е да ни вършат работа.

изкарах една бира за лекцията хахахаха ха на здраве [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - зарядно за батерии АА
Автор: Amigo   
Дата:   10-10-07 23:33

мдааа, и аз проверих днес - моите са 2500 и си ги зарежда, ама например за 3 часа или нещо такова [smilie8] [smilie7] има джаджа и за зареждане в колата [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - зарядно за батерии АА
Автор: delivero   
Дата:   10-10-07 23:43

айде пак да напиша:

ЩО Е ЕФЕКТА ПАМЕТ У БАТЕРИИТЕ И ИМА ЛИ ПОЧВА У НАС :)

Ефекта памет при батериите УТОЧНЯВАМ се среща само в Никел Кадмиевите и Никел Метал Хидритните които ние използваме за светкавици батери грипове и всекаква щуротия.

Що е ефект памет: когато една батерия се разрежда малко например 10-15% и се дозарежда многократно напрежението и бързо стига напрежението на заредена батерия (което лъже зарядните устройстваче е заредена) а практически тя не се е заредила.

Това се ПРЕМАХВА ако батерията се израсходва (разрежда) почти до край или на няколко зарежданя за ДОРАЗРЕДИ с функцията за разреждане на зарядното устройство или по подходящ друг начин. Например с фенерче не се разрежда добре в смисъл че ако не наблюдаваш фенерчето и РАЗРЕДИШ ПОВЕЧЕ ОТ ДОПУСТИМОТО БАТЕРИИТЕ живота им намалява мнооооого!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
защо получават се необратими химични процеси и е възможно дори вътршно късо съединение в батерията това довежда до мнооого бързо саморазреждане на батерията в следващият период на работа. С една дума става за изхвърляне.
Какво е ПРЕДИМСТВОТО НА ФУНКЦИЯТА ЗА РАЗРЕЖДАНЕ НА БАТЕРИИТЕ СЪС ЗАРЯДНОТО УСТРОЙСТВО:
Ами само това че се следи да се разредят до допустимотоим ниво.


това е то простичко е :)
ХА НАЗДРАВЕ [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - зарядно за батерии АА
Автор: Bird   
Дата:   10-10-07 23:53

От няколко дена търся по магазините 1 батерия[smilie10] Varta 1900mAh...
Един малък мъж вкъщи я загуби и сега другите 3 батерии стоят неизползвани.
Проблем ли ще е, ако се сложи батерия с друг ампераж на цифровия апарат? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - зарядно за батерии АА
Автор: delivero   
Дата:   11-10-07 00:00

за предпочитане е да е същият тип и дори марка за да ти стане комплекта ако е с по малак капацитет например 1200мАч ще се разрежда преди другите 3бр. и ще се разрежда повече от необходимото както писах по горе. при зареждане също не е добре.

Също толкова лош вариянт е и ако е с по голям капацитет например 2500Мач.

за цифровото апаратче е добре да са с голям капацитет защето апаратчетата харчат много дисплей механика светкавица и батериите се натоварват много.

Купувайте си истински батерии.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - зарядно за батерии АА
Автор: bozo   
Дата:   11-10-07 00:12


http://forum.hwsw.hu/uploads/post-29-1138272785.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - зарядно за батерии АА
Автор: Bird   
Дата:   11-10-07 00:16

Там е работата, че вече няма от този модел презареждащи батерии - Varta 1900mAh No.56606
(търсих в Метро,Технополис,Техномаркет,Зора и в центъра в Пловдив).
Ако някой знае къде има в Пловдив, да ми пише ЛС, за да не пълним темата.
Извинявам се на автора за отклонението [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос - зарядно за батерии АА
Автор: okorizis   
Дата:   11-10-07 09:45

delivero :) супер си - благодаря ти за изчерпателното обяснение.Устройството и цикличната поддръжка на едни зареждаеми батерии вече ми се струват , ангажиращи като една малка АЕЦ .значи да разбирам че това устройство от павилиона , има тази функция за разреждане,която не е автоматично задействаща се всеки път при зареждане ,а може да се пуска избирателно ?! а това за автомобилския адаптер радва всички ампер на електрическата ми аура:))
напомням си ,да не забравя , че да не се прецакаме по навик - Фотопавилиона се местел на арсеналска 7 срещу sky sity center.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »