Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Размер
Автор: maniata   
Дата:   08-10-07 17:22

Здр.
Имам FUJI s5700 и обикновенно снимам на максимална резолюция , съответно снимките стават по 2-3 мб. после трябва да ги намалям за да мога да ги качвам в албуми.
как е по-добре?
да снимам на малка резолюция или да ги намалям с програма.

П.П.
каква програма да използвам за намаляне за да не се губи качеството

Отговори на това съобщение
 Re: Размер
Автор: OnLine   
Дата:   08-10-07 17:51

естествено е да си снимаш на макс и после с шопа си ги намаляваш и обработваш [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Размер
Автор: 3DFEN   
Дата:   08-10-07 19:17

Не е задължително винаги да снимаш на макс резолюция.
Правейи снимки на макс ти дава възможност да правиш по големи по размер хартиени копия,
Например 30 х 40. Ако не ти е необходимо такова увеличение можеш да снимаш и на по ниска резолюция.
По този начин кможе да запишеш повече кадри на картата. Примерно ако правиш снимки за семеен албум не е необходимо макс рез.
Но човек знае ли? Току виж ти се приискало да разпечаташ някои кадър на по голям размер.

Отговори на това съобщение
 Re: Размер
Автор: prism   
Дата:   08-10-07 19:30

По принцип ако ще обработваш е добре да ползваш най-високата резолюция за да не се получи "изквадратване" като пробваш нещо по-драстично. Иначе ако ще държиш снимката както си е от апарата примерно 2мп са достатъчни. Хем не вземат много място, хем можеш да си печаташ 9х13 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Размер
Автор: solo5   
Дата:   08-10-07 19:39

3DFEN не съм съгласен
винаги можеш да намалиш снимката с по-голяма резолюция, но обратното действие - не
отдавна картите памет са с такива обеми, че позволяват повече снимки от необходимото

Отговори на това съобщение
 Re: Размер
Автор: kali222   
Дата:   08-10-07 19:43

Моят съвет е - снимай на максимално високо качество. От голямо винаги може да се направи по-малко. Обратното не става така лесно. Големите файлове могат да се съхраняват върху дискове, без да заемат паметта на компютъра или картата на апарата.
Ако не ти е нужно качество на изображенето изобщо не ти е нужен фотоапарат - днес почти всеки телефон може да снима.

Отговори на това съобщение
 Re: Размер
Автор: 3DFEN   
Дата:   08-10-07 19:48

Аз за това най на края на поста се застраховам.
Но не всеки си взима 2 или 4 гб карта.
Ако принтираш предимно на 15 на 18 разлика между 5 мп и 3 мп няма да видиш.
ако принтираш 10 на 15 разлика между 3 и 2 мп пак няма да видиш.
Случва се и друго Имаш Апарат попадаш на място дето можеш да направиш примерно 40 кадъра, ав картата са ти останали 10 кадъра на макс рез.
Аз на пример си преценявам, какво снимам и на каква резолюция.
Но всеки си преценява.

Отговори на това съобщение
 Re: Размер
Автор: asahi   
Дата:   08-10-07 22:40

При тези евтини карти последното, за което мисля, е размерът на файла. Снимам на макс.

Отговори на това съобщение
 Re: Размер
Автор: Reshovski   
Дата:   08-10-07 23:35

На MAX естествено!

Ако има RAW и на него даже!



Публикацията е редактирана (08-10-07 23:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Размер
Автор: aldygreen   
Дата:   09-10-07 00:25

maniata IrfanView работи перфектно дори при много големи намаления. Шопа маже повече.
[beer] [beer] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »