Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 С какъв филм ?
Автор: kovachev   
Дата:   08-10-07 00:09

С какъв филм снимате на лентовите фотоапарати ? Аз съм най-доволен от Кодак 400 или Кодак 100 Про като цветово разпределение без да претендирам че разбирам много. и ако сте снимали с някои по-хубави филми -- откъде можем да си ги купим ? призовавам съм дискусия [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: С какъв филм ?
Автор: navy   
Дата:   08-10-07 00:21

как разбираш, че цветовете ти са правилните
от снимки или сканират някъде?

Отговори на това съобщение
 Re: С какъв филм ?
Автор: djogata   
Дата:   08-10-07 00:34

Аз ползвам Фуджи Суперия 100, защото е единственият хубав филм който предлагат по фото-тата тука.
Като изснимам филма си поръчвам от фотото копия на хартия + picture CD (с 2 мегапикселови сканове).

Цветовете на хартиените копия са много приятни, но скановете излизат с гаден жълт воал.

Мисля ако продължа да щракам филми да си взема един плосък скенер - струва колкото 15 от тези глупави picture CD и ще мога да сканирам на 4000дпи

Отговори на това съобщение
 Re: С какъв филм ?
Автор: kovachev   
Дата:   08-10-07 01:45

Сканирам ги вкъщи на Епсон на В 100. Иначе на фотото излизат малко с по-"убити" цветове. На компютъра има възможност за корекция. Крайно разочарован съм от Коника-Минолта които се продават в магазините за 1 лев [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: С какъв филм ?
Автор: svetalcho   
Дата:   08-10-07 07:19

Е ако говорим за хубави филми: Fuji Velvia,Fuji Reala,Fuji Accros(B&W),Kodak TriX(B&W) and all Ilford(B&W)[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: С какъв филм ?
Автор: batdin   
Дата:   08-10-07 07:27

Fuji Velvia намира ли се по нашите фотомагазини? Аз лично не съм виждал май...



Публикацията е редактирана (08-10-07 07:27)

Отговори на това съобщение
 Re: С какъв филм ?
Автор: svetalcho   
Дата:   08-10-07 07:32

на дребно май и аз не сьм виждал, но сьм чувал че се внася все пак малко количество

Отговори на това съобщение
 Re: С какъв филм ?
Автор: dDimO   
Дата:   08-10-07 08:08

Кодак Портра 160 НЦ (като има ВЦ с поизтекъл срок на 1/2 цена и него не отказвам [smilie3] )
Но все пак, за по-голям кеф си трябва диапозитив (малко скъпичко удоволствие[cool] )

Отговори на това съобщение
 Re: С какъв филм ?
Автор: kovachev   
Дата:   08-10-07 08:25

А къде в могат да ми проявят диапозитива ? питах тук-там обаче ми отказват [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: С какъв филм ?
Автор: dDimO   
Дата:   08-10-07 08:35

В кодаците - в някое от ателиетата има машина за Е-6 и от цяла София ги носят там.
Аз моите ги оставям в едно фото на Прага, близо до петте кьошета. От там също ги носят някъде другаде за проявяване, но не съм питал къде точно.

В кодаците ми предлагаха даже да ми проявят средноформатен диапозитив (понеже в конкретното ателие нямаха средноформатна Портра [smilie3] )

Отговори на това съобщение
 Re: С какъв филм ?
Автор: tofo   
Дата:   08-10-07 09:18

Главно Фуджи Суперия 100. Май е най добре в съотношение цена-качество. Реалата нещо я няма май, а иначе Велвия съм виждал във фотото на Раковска срещу операта.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: С какъв филм ?
Автор: mgi   
Дата:   08-10-07 10:28

Fuji филми професионални си купувам от Екуипекс на ул.Голаш-24б, успоредна е на булеварда към Румънското посолство, тел. 870 50 49
Fuji Superia 100/200 си купувам за 3.70/3.99 от едно фото в ХИТ маркета (там е и Практикер)в Люлин посока към Обеля на Спирка Сливница на метрото.
Позитивен процес (Е6) проявяват във фотото на Zed на Хр. Смирненски срещу Строителния институт.
Надявам се да съм бил полезен с тази информация [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: С какъв филм ?
Автор: ecobo   
Дата:   08-10-07 10:52

Диапозитиви - при Трейман на Магурата. Става веднага, щото машината е там [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: С какъв филм ?
Автор: batdin   
Дата:   08-10-07 10:54

Някой може ли да направи съпоставка м/у Кодак Голд и Фуджи Супериа като зърнестост?
Не снимам много с филм,но скоро снимах с един обикновен Кодак за 4.50 и резултата не ми хареса.Много зърнесто,даже на 10Х15 си личи...

Отговори на това съобщение
 Re: С какъв филм ?
Автор: 35mm   
Дата:   08-10-07 11:28

Като цяло ползвам позитивни Кодак Ектахром серията. Познавам си ги горе-долу и ми дават това което искам.
За цветен негатив - Портра. За Ч/Б - СВЕМА, ОРВО с много изтекъл срок на годност. СВЕМА-та много си я обичам, но дори и Никоните имат трудности да въртят някои ролки ако не си ги развил и навил отново на тъмно.

Отговори на това съобщение
 Re: С какъв филм ?
Автор: 35mm   
Дата:   08-10-07 11:32

"Кодак за 4.50 и резултата не ми хареса.Много зърнесто,даже на 10Х15 си личи..."

В страницата на Кодак можеш да намериш инфо за увеличнието на цветен любителски филм Кодак Голд - търпи увеличние 4.4х
Което от кадър 24 х 36мм прави 10.56 х 15.84 см. Което е май най-копирания формат на хартия от потребителите по целия свят. Това за хартия.

Отговори на това съобщение
 Re: С какъв филм ?
Автор: batdin   
Дата:   08-10-07 12:58

Мда,прочетох ги тези данни (до 10Х15) и не съм приятно изненадан.
За жалост директна съпоставка м/у данните от Кодак и Фуджи не е възможна,защото имат съвсем различни индекси за зърнестост.
Затова и питам,ако някой има опит и с двете.Иначе-аз сам ще си пробвам някой ден :)

Отговори на това съобщение
 Re: С какъв филм ?
Автор: -Julius-   
Дата:   08-10-07 13:06

Виж в тая таблица! Филм с RMS 3 е два пъти по-зърнист от филм с RMS 2!

За диапозитивите делиш ~ на 2.5 за да получиш приблизителния еквивалент!

Отговори на това съобщение
 Re: С какъв филм ?
Автор: -Julius-   
Дата:   08-10-07 13:10

Изплзвам основно Fuji Reala 100 - с ~ най-малко зърно е, с ~ най-висока динамика,

/виж й експонационната грешка колко е = -3/+4/, с ~ най-висока резолюция и т.н.


Отговори на това съобщение
 Re: С какъв филм ?
Автор: batdin   
Дата:   08-10-07 13:42

Благодаря за линка,ще я пробвам.

Отговори на това съобщение
 Re: С какъв филм ?
Автор: rossen789   
Дата:   17-12-07 20:36

А някой може ли да ми каже дали мога да открия примерно филми fuji provia, velvia, superia на същата оферта, както е в някои кодак лаб-ове - филм с изтекъл срок на годност - на 50%?

Отговори на това съобщение
 Re: С какъв филм ?
Автор: nodoubt   
Дата:   17-12-07 20:43

за лайка и рол: provia , velvia , astia , pro160s/c , pro400h , ektachrome , ilford hp5-fp4 , neopan , t-max.

двете основни места в софия са Екуипекс на Голаш в Гео Милев и Фомус в Слатина [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: С какъв филм ?
Автор: Muadib   
Дата:   17-12-07 22:50

FUJICOLOR PRO 160C PROFESSIONAL -> цветовата гама е по-наситена сравнено със FUJICOLOR SUPERIA 100, 200, 400. Нямам проблем със зърненост при размер на снимката до 20x30см. По-голям формат не съм поръчвал.

Отговори на това съобщение
 Re: С какъв филм ?
Автор: jekopj   
Дата:   17-12-07 23:07

Някой снимал ли е с "Фуджиколор-С 200"?Намерих ги по 3,50лв.,със срок на годност до 2009/05.


Отговори на това съобщение
 Re: С какъв филм ?
Автор: nodoubt   
Дата:   17-12-07 23:14

трябва се прави разлика между professional-consumer film [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »