Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 vivitar 70-300?
Автор: masca   
Дата:   07-10-07 12:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: vivitar 70-300?
Автор: pmartinov   
Дата:   07-10-07 12:43

Зависи от критериите ти за качество...

Отговори на това съобщение
 Re: vivitar 70-300?
Автор: iiccoo   
Дата:   07-10-07 18:19

Стой надалеч от Вивитар [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: vivitar 70-300?
Автор: dreamer   
Дата:   07-10-07 18:33

СТОЙ НАДАЛЕЧ ОТ ВИВИТАР?

А защо?

Хахахах!
Умирам от кеф да чета такива коментари! [smilie7]

Аз слаба оптика от Вивитар не съм виждал.
Един подобен Вивитар серия 1 съм виждал ама механичен, нещо от рода на 70-300 с близък фокус (демек от 1.5-2м нагоре висичко е на фокус). :) Много добра картинка вадеше и си тежеше стъклото. Макро 1:2 или 1:4 не помня точно.

Отговори на това съобщение
 Re: vivitar 70-300?
Автор: iiccoo   
Дата:   07-10-07 19:32

Стария ми сапунер е Вивитар и снима почти като телефон [smilie18] Поради тази причина вече прескачам тази търговска марка.

Отговори на това съобщение
 Re: vivitar 70-300?
Автор: ss_sgp   
Дата:   07-10-07 22:14

iiccoo написа:

> Стария ми сапунер е Вивитар и снима почти като телефон
> [smilie18] Поради тази причина вече прескачам тази търговска
> марка.


това е несериозно изказване!

Отговори на това съобщение
 Re: vivitar 70-300?
Автор: dreamer   
Дата:   07-10-07 22:39

Цитирай:

Стария ми сапунер е Вивитар и снима почти като телефон [smilie18] Поради тази причина вече прескачам тази търговска марка.

Хахаха!


Отговори на това съобщение
 Re: vivitar 70-300?
Автор: iiccoo   
Дата:   07-10-07 23:32

Да се бяхте нахендрили вие на подобна машина да ви видя тогава какво щяхте да говорите за производителя [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: vivitar 70-300?
Автор: El_Fuego   
Дата:   08-10-07 09:25

Има голяма разлика между обективите на Vivitar от 70-те и 80-те години и съвременните сапунерки с тази марка. Както и сегашната Praktica не е онази Praktica от същите години.

Отговори на това съобщение
 Re: vivitar 70-300?
Автор: cristo   
Дата:   08-10-07 10:00

dreamer сигурно говори (и се бърка) за Вивитар 70-210 f/2.8-4 [cool]
той е от онези стари механични Series 1 които имат стойност, макар и н всички от тях да са хубави!
има едно стъкло от тази серия, на което стъклата са правени от Komine, макрото му е 1:2.5 и по e-bay се изпобиват като се появи някое такова - качествата на обектива са страхотни
ето ти малко инфо:
http://www.robertstech.com/vivitar.htm

ровейки се преди време из нета и проучвайки евтините стари стъкла на Вивитар, стигнах до следните изводи:
1) първите два знака на всички стари Вивитари (а не само при този 70-210/2.8-4)проказват производителя на оптиката, т.е. като видиш сериен номер да почва с 28 значи имаш Комине оптикс и прфесионално качество
2) много хора също са стигнали до горният извод [smilie2] и можеш да вземеш тънко единствено обектив за ОМ или FD със стъкла Комино [smilie2]

а сега след краткият образователен курс [smilie7] да отговоря и на masca - на обективчето на снимката пише "70-300 F4.5-5.6" тоест нищо общо със идеята на Vivitar Series 1, а именно светосилна, качествена и скъпа оптика.
отпред пише и "Auto Fokus Zoom", което пък значи новите буклуци, които единствено се заиграват с известното "Series 1" като обаче НЯМАТ НИЩО ОБЩО със старото Vivitar Series 1 - нещо като новите апарати Praktica [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: vivitar 70-300?
Автор: El_Fuego   
Дата:   08-10-07 10:06

cristo [smilie24]

Имам такъв VMC Vivitar Series 1 70-210/3.5 Macro. Произведен е 1977 г. от Kiron. Има макро режим до 1:2, при който лещите се движат и групират по различен начин.
Не бих се разделил с него [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »