Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ- save във Фотошоп
Автор: Manchev   
Дата:   05-10-07 00:37

Много моля за помощ, че съм закъсал и се панирах. Обработвам една снимка във Photoshop CS3. Снимана е в RAW с Pentax istDL. Та значи отворих аз raw-файла, направих някои настроики, но не сейвах веднага, а дадох Open Image и отворих снимката във Фотошоп за допълнителни корекции. Направих някои корекции, healing brush и т.н., след което реших да сейвам в JPG или TIFF. Да, обаче като дам обикновен Save as... в jpg, и сейвнатата снимка няма нищо общо с това, което правя. Пример-


Това искам-

http://photo-zona.net/images/user21633/album3261/large/1191533574_rniv8499_ivafs.JPG



А това се сейва в jpg-
http://photo-zona.net/images/user21633/album3261/large/1191533575_zgrs6844_ivashit.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ- save във Фотошоп
Автор: Manchev   
Дата:   05-10-07 00:37


http://photo-zona.net/images/user21633/album3261/large/1191533575_zgrs6844_ivashit.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ- save във Фотошоп
Автор: Brummaker   
Дата:   05-10-07 00:41

виж си цветовите пространства [smile]
srgb ги направи


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ- save във Фотошоп
Автор: Manchev   
Дата:   05-10-07 00:42

Брум, ще ми поясниш ли по-точно къде, какво и как се променят тези цветови пространства? Ще съм ти благодарен, че не мога да оставя тази снимка без да съм я сейвал. Мерси много предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ- save във Фотошоп
Автор: mitku   
Дата:   05-10-07 00:46

Я пробвай като я записваш да я запишеш с цветовият профил... като дадеш "Save as", по-долу има една цъкалка "ICC Profile..." - цъкни я и виж след това записаният файл. Явно нещо си омешал настройките за цветовете и кога какъв профил да се прилага ("Edit" -> "Color Settings"...) и какво да се вземе при отваряне на нов файл и т.н. (нацъкай ги на първо време всичките в Color Management Policies да са "Preserve embeded profiles" и "Asl when opening"... което ще ти досажда де, но това е друга тема).



Публикацията е редактирана (05-10-07 00:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ- save във Фотошоп
Автор: Brummaker   
Дата:   05-10-07 00:51

пикчър/мод/сргб


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ- save във Фотошоп
Автор: Manchev   
Дата:   05-10-07 00:54

mitku мерси, но не намирам къде е Color management policies, ще ми кажеш ли къде се намира? Бруме, на image-mode-имам само RGB.


току що го намерих- всичките три са ми на Preserve. Така, направих отметката за Ask... и когато отворих наново сейваната снимка, пише че цветният профил е Adobde RGB 1998. Когато му дам да използва съответния профил и цветовете са си ок. Лошото е, че с програми като irfan view, fast stone, цветовете са други.



Публикацията е редактирана (05-10-07 01:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ- save във Фотошоп
Автор: darksorrow   
Дата:   05-10-07 00:56

edit->convert to profile.

пия Стела. [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ- save във Фотошоп
Автор: Reshovski   
Дата:   05-10-07 01:11

Още като отвориш RAW файла, долу имаш със син надпис като линкче резолюцията и цветното пространство. Като цъкнеш върху него си го сменяш на sRGB и чак след това обработвай, а не първо обработваш после сменяш!!!



http://www.reshovski.com/programs/Untitled-1.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ- save във Фотошоп
Автор: Manchev   
Дата:   05-10-07 09:44

Благодаря на всички за помощта! [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »