Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Fuji Finepix S6000fd vs. Pentax K100D
Автор: ilchi   
Дата:   04-10-07 01:26

За начинаещ като мен какво ще препоръчате??? Дигитален, с клипчета, добър зуум, опция за няколко поредни снимки, както и за 2 снимки със светкавица и без... ИЛИ Огледално рефлексен с по-добра матрица, 10 пъти по-бързо фокусиране и стабилизатор??
Фуджито има ли изобщо някакъв стабилизатор? И другото, което се чудех е за високите ISO... И двата апарата са до 3200. Като гледам в сравненията шума при 800 и на двата е приемлив, а пък на 1600 и 3200 и двата шумят повечко...
Та въпроса ми е дали да събирам пари за Пентакс-а или Фуджито е напълно достатъчно? Има ли голяма разлика м/у двата??

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji Finepix S6000fd vs. Pentax K100D
Автор: nsirakov   
Дата:   04-10-07 01:32

сравняваш лек автомобил с мотоциклет - различни системи...

ако не ти се дават пари повече за апаратура - взимай Фуджито, ако искаш да се развиваш - взимай Огледалното.

Едното е оптимизирана КРАЙНА система.. другото дава поле за оптимизация, до степен желана от теб ( но и джобоизпразваща)..

дЪ Чоис из Ьорс

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji Finepix S6000fd vs. Pentax K100D
Автор: dimi2007   
Дата:   04-10-07 01:42

що не се насочиш към друго..[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji Finepix S6000fd vs. Pentax K100D
Автор: doca   
Дата:   04-10-07 02:42

Ако ще правиш снимки, вземи dSLR, ако ще правиш клипове, вземи си камера.
Ако ще правиш и двете- вземи си нещо, което НЕ ПРАВИ ДОБРЕ нито едното нито другото.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji Finepix S6000fd vs. Pentax K100D
Автор: ilchi   
Дата:   04-10-07 05:27

Не е заради парите... И двата са горе-долу на една цена. Въпроса ми е дали ще мога с Фуджито да правя същите снимки като с Пентакс-а? Или поне доближаващи се... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji Finepix S6000fd vs. Pentax K100D
Автор: dimaldim   
Дата:   04-10-07 06:59

Аз използвам fuji s6000fd , като начинаещ за мен(и първи фотоапарат де) ми харесва и ми покрива за сега нуждите. Не съм снимал с огледално рефлексни фотоапарати досега,не съм гледал и ревюта на въпросния пентакс,но би трябвало да знаеш , че снимките си ги прайш ти! [smilie18] .

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji Finepix S6000fd vs. Pentax K100D
Автор: iiccoo   
Дата:   04-10-07 07:28

Покрай Пентакса, ще ти излязат още разходи. Виж с какъв обектив се продава за парите близки до Фуджито и виж колко ти увеличава Фуджито. Тоест ще ти трябва поне още един обектив за начало. Абе това е най-малкото. Хората обикновено се колебаят между апарати, а ти сега се колебаеш между различни класове. Прецени дали си достатъчно добър или съответно зарибен за огледалния или не чак толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji Finepix S6000fd vs. Pentax K100D
Автор: phil   
Дата:   04-10-07 08:00

ми аз направих така: Купих си това фуджи и като видях именно колко е добро (без майтап) го продадодох след 4 дни и отидох на дслр (Пентакс). Да не тръгнеш по този път и ти?

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji Finepix S6000fd vs. Pentax K100D
Автор: ilchi   
Дата:   04-10-07 09:36

То няма какво да преценям дали съм достатъчно добър... защото не съм [smilie18] Пък и както казваш ако искам да имам увеличение колкото фуджито трябва да дам $499. толкова е един 18-250мм - даже не е и колкото фуджито... а бе май ще си остана за по-ниския клас :)

А, phil, какво искаш да кажеш с това? защо си го продал, след като е добро? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji Finepix S6000fd vs. Pentax K100D
Автор: dimmby   
Дата:   04-10-07 09:52

Аз започнах с Фуджи С9500, по-висок клас от С6000, една година и сега съм с ПентаксК100. Аз исках да се развивам. Двата апарата нямат нищо общо, категорично за Пентакса ако искаш да се развиваш. Фуджито за семейни снимки става. Какво ми харесва в Пентакса няма да изброявам, ще ти кажа само какво ми харесваше във Фуджито, доброто цветопредаване и добрият баланс на бялото, не е лошо апаратчето , но не може да се сравнява с Пентакса въобще. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji Finepix S6000fd vs. Pentax K100D
Автор: phil   
Дата:   04-10-07 14:07

ми ilchi искам да кажа, че като видях какво прави фуджито именно поради характерни за дслр функции удобство и размери - което всъщност му е различното от сапунерките -отидох бързо на истниска дслр. Не защото е лоша фуджито, напротив. Но за мене нещата вече стоят така - или добра сапунерка, че е малка и поне знаеш защо е орязана, или дслр, вместо голям сапунер. Това е лично мнение и не включва съотношение цена-качество.

А бях и аз категоричен - колко е добро фуджито, за кво ми е дслр.

Доколкото съм компетентен: Разбира фуджито си има предимство - обектив 28-300/2,8 -4,9. Много качествена снимка и малко шум, но малко шарпната, без възможност за настройки на джпега.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji Finepix S6000fd vs. Pentax K100D
Автор: didesignbg   
Дата:   04-10-07 14:49

при с6000 в джпег има възможност за контрол на шарпнес и наситеност липсва ти само настройка на контраста.
Кой от двата ще избереш можеш да кажеш само ти и двата си имат плюсове

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji Finepix S6000fd vs. Pentax K100D
Автор: ilchi   
Дата:   04-10-07 18:19

Еми, благодаря за мненията... [beer] вече ще се ходи в магазина и на място ще се прецени. като направя 5-6 снимки и с единия и с другия [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji Finepix S6000fd vs. Pentax K100D
Автор: dimmby   
Дата:   04-10-07 20:26

Само да те предупредя, че можеш да добиеш истинска представа за кадъра едва когато го видиш на добър монитор или най-добре на извадена снимка. Не се лъжи по дисплея, острота, фокус, детайл не се виждат добре на дисплея.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji Finepix S6000fd vs. Pentax K100D
Автор: doca   
Дата:   04-10-07 20:59

dimmby на твоя CRT монитор може да не се вижда, но моя монитор е Фуджи. Сега нямам време да обяснявам.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji Finepix S6000fd vs. Pentax K100D
Автор: dimmby   
Дата:   04-10-07 21:12

doca монитора ми е не е CRT и е доста добър[smilie3], аз не казвам какво да си вземе, само се опитвам да давам съвети които аз съм установил докато съм снимал с Фуджи и сега с Пентакс. Не казвам че апарата е лош, в никакъв случай! Просто за моите нужди Пентакса е за предпочитане. Иначе най-важното е задапаратното устройство![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji Finepix S6000fd vs. Pentax K100D
Автор: apollo   
Дата:   04-10-07 22:53

Ако взимаш Пентакс или К100Д Супер или К10Д, защото по старите ще те "цакнат" кофти с новите обективи на фирмата [smilie10] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji Finepix S6000fd vs. Pentax K100D
Автор: ilchi   
Дата:   05-10-07 05:18

опа, това не го знаех за обективите! мерси за информацията![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji Finepix S6000fd vs. Pentax K100D
Автор: doca   
Дата:   05-10-07 06:22

apollo много точно попадение![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji Finepix S6000fd vs. Pentax K100D
Автор: didesignbg   
Дата:   05-10-07 08:36

Зависи от разликата в цената между к100д и супер версията. Пентакс в момента имат само два обектива които са ултразвукови и двата са по хиляда долара. При обективите които ще произвеждат в бъдеще ултразвукови мотори са заявени в ДА* обективите. За к10д вече е съвсем друга работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji Finepix S6000fd vs. Pentax K100D
Автор: BotsRevenge   
Дата:   05-10-07 11:06

А и няма да си толкова "цакнат", защото обективите в този случай ще си работят с вградения в тялото мотор на автофокуса, а не с този в обектива.

Иначе подкрепям Phil. И аз преди бях с турбо сапунер (Panasonic FZ50) и много му се кефех. Този апарат ми показа какво искам от dSLR и не след не много време го смених за K100D.

Ако имаш голям хъс да снимаш, може да се метнеш директно на dSLR-а, но имай предвид, че това не е малък скок и може да не ти е особено лесно да работиш с машинката.
Бих ти препоръчал да вземеш за сега компактен турбо апарат и чак когатот и отеснее, да го сменяш.

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji Finepix S6000fd vs. Pentax K100D
Автор: apollo   
Дата:   05-10-07 11:13

Абе на думи е лесно ама като чеуш затвора на ДСЛР и те грабва магията [smilie3] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Fuji Finepix S6000fd vs. Pentax K100D
Автор: ilchi   
Дата:   06-10-07 01:34

а,бе реших вече... DSLR ще е... [shtrak] Реших и че ще посъбирам малко пари, така, че ще е до $700-750. Моля ви да препоръчате за такава цена някой добър DSLR!! [smilie11] Блаодаря предварително... аз си мислех за Сонлъ DSC A100, какво ще кажете?[smilie11]
мерси [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji Finepix S6000fd vs. Pentax K100D
Автор: ilchi   
Дата:   06-10-07 01:36

Sony DSLR A100 imah predvid :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fuji Finepix S6000fd vs. Pentax K100D
Автор: bmafiaw   
Дата:   06-10-07 12:27

Да речем че няма лош огледално рефлексен, отиваш на 2 3 сайта и четеш статистики възможности , сравнения,
Коника Минота Д5 много е хвалят.
Аз имам Пентакс К100Д Супер.
Един колега има Никон Д40
Един купува такъв който му е одобен, друг този който е комерс.... като канон и никон;)
Друг купува нещо с повечеко екстрички за парите като мен примерно с пентакса.
;)
чети, иди виж, харесай си някой, който да ти седи хубаво в раката и да ти е кеф после да снимаш с него.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »