Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 "Ashes and Snow" vs "Baraka"
Автор: sickscrawled   
Дата:   03-10-07 14:57

Защо едното, а не другото...

Отговори на това съобщение
 Re: "Ashes and Snow" vs "Baraka"
Автор: Shtrak   
Дата:   03-10-07 15:11

и двата не стават[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: "Ashes and Snow" vs "Baraka"
Автор: vladomatev   
Дата:   03-10-07 15:41

Как не другото ...и двете са култови и нямат много об о ....я обясни малко

Отговори на това съобщение
 Re: "Ashes and Snow" vs "Baraka"
Автор: sickscrawled   
Дата:   03-10-07 18:19

Ами кой повече ви харесва и защо...Кой по - добре е заснет и по - добре изразява темата си...

Отговори на това съобщение
 Re: "Ashes and Snow" vs "Baraka"
Автор: n1x0n   
Дата:   03-10-07 18:29

Баси въпроса! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: "Ashes and Snow" vs "Baraka"
Автор: Mick   
Дата:   03-10-07 19:29

"vs" vs "и" ?
м?[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: "Ashes and Snow" vs "Baraka"
Автор: hose   
Дата:   03-10-07 19:44

на мен лично Коянискаци ми харесва най-много - ако не се лъжа той е и първия

Отговори на това съобщение
 Re: "Ashes and Snow" vs "Baraka"
Автор: lukcheto   
Дата:   03-10-07 20:10

"Въпроса ти е малко тъп", защото двата филма са несъпоставими, все едно да кажеш че Марс и Венера са едно и също нещо!
При направата на "Барака" е наблегнато много на различни операторски и фотографски техники, снимано е на 70мм, някои от сцените са правени като отделни фотокадри които след това са сляти и всичко това с цел засилването и възприемането на идеята за "паралелна аналогия" на това което гледа зрителя. Има динамика, асоциативност, повторяемост и де факто протича действие повече в съзнанието на зрителя, отколкото в самия филм..
При "Ashes and snow" нещата с ясни и спокойни, всичко там е подчинено на идеята за връзката на човек с животните и как тя си е в хармония с природата, т.е трябва да се приема за естествена и едва ли не заложена ни изначално. Във филма са прокарани много от Будиските разбирания за света... Снимано е в продължение на 14 години на различни места, лицето зад кадър е от ясно по-ясно, че е фотограф...
Ами това е, в едното всичко е ясно и е по-скоро поднесено като красиви ритуали, другото е асоциативност (за някои неясна) която стимулира мисловния процес...май са несравними и различни, няма място за "vs", a?[smilie25] [smilie25] [smilie25]
За мен "Барака".

Отговори на това съобщение
 Re: "Ashes and Snow" vs "Baraka"
Автор: sickscrawled   
Дата:   03-10-07 20:38

Lukcheto, "всичко там е подчинено на идеята за връзката на човек с животните и как тя си е в хармония с природата"...баси, това 50год даскал по теория на изображението ли ти го каза, или го прочете в wiki...Въпроса се нуждаеше от прост отговор - хареса ми този ФИЛМ /не говорим за фотоапарат, който не може да се сравни с еди кой си понеже е за 1000лв, а пък ти си много тъп да задаваш този въпрос, понеже не си рейтинг А".../ защото...Хареса ми в този филм това и това...VS не винаги е Canon или Nikon...Аз харесвам и двата, Барака има своето историческо достойнство поради операторското изобретение, но не е само това...очаквах коментари от типа - хубави са, но я виж и този...

Отговори на това съобщение
 Re: "Ashes and Snow" vs "Baraka"
Автор: vladomatev   
Дата:   03-10-07 20:45

Ми има доста, почни с този примерно:

http://www.imdb.com/title/tt0101376/


На Бесон (Таксиджията) и разбира се останалите околко Барака

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lukcheto   
Дата:   03-10-07 20:46

'къв даскал те гони?!?!? Като си наясно, че филмите са различни и то това се подразбира не си формулирай въпроса тъпо...отговорът ми е огледало на въпроса..

ПП Да ти кажа бих се радвала да имах време да си чета наляво и надясно за филми ревюта, мнения и прочие, голям кеф ще ми е, но не разполагам с такова, това са лични впечатления... 'айде със здраве и повече мисъл няма да навреди...[smilie25]



Публикацията е редактирана (03-10-07 20:47)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sickscrawled   
Дата:   03-10-07 20:56

VS не означава едното изключващо другото...така че въпроса е формулиран правилно...
"Мисълта" не е това нещо, което те кара да коментираш въпрос без да даваш точен отговор...
Някои хора, просто като ги попиташ какво харесват, сметанов или плодов сладолед и те казват : не може да ги сравняваш, сметановия се прави от това и това, плодовия от друго" а пък ти просто ги питаш от кой да ти сложат във фунийката...



Публикацията е редактирана (03-10-07 20:57)

Отговори на това съобщение
 Re: "Ashes and Snow" vs "Baraka"
Автор: lukcheto   
Дата:   03-10-07 21:07

мисля, че съм дала отговор на въпроса на мен кой ми харесва или може би не си прочел/а до края?!?!?

ПП ако не знаеш, в английския "vs" винаги означава противопоставяне едно на друго, с други думи предполага се едното от сравняваните неща да е по-добро от другото,а за да се каже кое е по-доброто трябва да има сравнение и "изключване" в някаква степен...
"vs" идва от "versus" ="срещу", другото значение или "в сравнение с".. или и това съм прочела някъде...хахаххахаа[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: "Ashes and Snow" vs "Baraka"
Автор: Ronson   
Дата:   03-10-07 21:10

"Защо едното, а не другото..."

последвано от:

"VS не означава едното изключващо другото...така че въпроса е формулиран правилно..."



----------------------------------------

А били казал какво означава VS, щото нещо взе да си противоречиш? И според мен въпроса е тъп.

И моля те, не се прави на ощипана госпожица.

Отговори на това съобщение
 Re: "Ashes and Snow" vs "Baraka"
Автор: sickscrawled   
Дата:   03-10-07 22:08

Излизаме от темата...
Само ми обяснете как изведнъж сравнение стана изключване "до някаква степен ???" на едно от сравнимите...
"Защо едното, а не другото" - т.е - харесвам едното, защото....другото не, защото...Ако не може да сравниш две неща без да отречеш едното, значи си абсолютно тесногръд...не искам да обидя никого...А двата филма, поне според мен могат да се сравняват...Не говорим за "Професия блондинка" и "Списъка на Шиндлер"
Забравете...

Отговори на това съобщение
 Re: "Ashes and Snow" vs "Baraka"
Автор: virjFZ7   
Дата:   03-10-07 23:11

Значи, сега ш'ти кажа [smile] . Барака е моят филм. ФИЛМЪТ на филмите! Тук http://www.spiritofbaraka.com/baraka.aspx
са и другите филми, qatsi трилогията и прочие хубости. Но защо "Барака"? Защото е човешката камбана/предупреждение, с всите места за поклонение, печал, красоти, болка, пилигримство, генетично закодираното самоунищожение, слепотата на алчността от време оно. Ashes and Snow е пипнат филм, всякак, и колкото и красотен и кротващ да е, точно това дразни (поне мен). Сдъвкани и изплюти послания. Авторите сякаш казват: ти сега гледай, а аз ще ти кажа/обясня за какво иде реч, наготово. Все пак оправдавам ползването на подобни инструменти, с цел открехване на врати, разпалване любопитството на търсещия човек, до прекрачване на материално-комерсиалната греда.


Отговори на това съобщение
 Re: "Ashes and Snow" vs "Baraka"
Автор: navy   
Дата:   03-10-07 23:34

локуми...

Отговори на това съобщение
 Re: "Ashes and Snow" vs "Baraka"
Автор: nice   
Дата:   04-10-07 07:52

"Baraka" ми харесва повече.

Отговори на това съобщение
 Re: "Ashes and Snow" vs "Baraka"
Автор: Brummaker   
Дата:   04-10-07 07:57

Лукче,

сигурна ли си за това :

" Във филма са прокарани много от Будиските разбирания за света... Снимано е в продължение на 14 години на различни места, лицето зад кадър е от ясно по-ясно, че е фотограф..."


Ако не се лъжа, това е снимано за 2 години мисля беше от един французин, който до тогава не е бил известен и изчезва от света - прави това пътешествие и се връща с "Ashes and Snow" .

Може и да бъркам, разбира се ...Мисля някъде го четох, но къде ? [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: "Ashes and Snow" vs "Baraka"
Автор: Pulsar   
Дата:   04-10-07 10:12

Почти нямам НЕлюбими от този сайт! А да се твърди, че единият бил ПО от другия, е нелепо... http://www.spiritofbaraka.com/baraka.aspx

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »