Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Extender EF 2x II
Автор: alecks   
Дата:   01-10-07 15:54

Може ли да се ползва с по-обикновенните обективи на Канон или работи само със серията в бяло?
Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Extender EF 2x II
Автор: deniac   
Дата:   01-10-07 16:11

Работи само със серията в бяло, плюс 200/2.8L.

Отговори на това съобщение
 Re: Extender EF 2x II
Автор: alecks   
Дата:   01-10-07 16:23

А да препоръчате тогава негов аналог за "черната" серия. Или да си търся обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Extender EF 2x II
Автор: Rosh   
Дата:   01-10-07 16:38

Не работи аф-то с обективи със светосила под 2.8 - това е проблема

Отговори на това съобщение
 Re: Extender EF 2x II
Автор: deniac   
Дата:   01-10-07 16:45

Не бих ти препоръчал 2х конвертор. Поне аз до сега не съм видял достатъчно качествен. Винетират, аберират, мажат яко по крайщата и т.н. Не знам какви са ти критерийте обаче.
Имам и чувството, че не ги познаваш как работят конверторите. 2х конвертора освен, че ти удължава фокусното разстояние два пъти, също така ти и сваля два стопа светлина. Това в общия случай значи, че с не профи канон можеш да го ползваш само с 2.8 обектив, иначе губиш автофокуса.
Телеконвертори по принцип е правилно да се ползват с твърди обективи, за да имаш що годе приличен резултат. Ако мислиш, че ще го ползваш с 75-300 или 55-200 евтини зуумове, по-добре не си пилей парите за конвертор. Конверторите са евтин компромис, но са леки и компактни и раниците на фотографите много ги обичат :)
Бих ти препоръчал да се насочих към тамрон 1.4х конвертора. Той е отличен за цената си и има екстрата, че работи с всякакви обективи и запазва автофокуса дори с 5.6 обективи.
Аз имам такъв и го слагам дори на фишай пеленг 8мм (за да стане 11мм :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Extender EF 2x II
Автор: alecks   
Дата:   01-10-07 17:00

Благодаря за съвета, апаратчето е еос 350 д. Мислех да ползвам конвертора на обектив 75-300мм, но явно няма да стане. Цялата идея е конфигурацията да е по-компактна ( пътувам с мотоциклет и мястото е ограничено ), и снимам предимно природа и животни. Ще помисля и поразгледам за тамрон 1.4х. Ще се радвам на малко инфо по въпроса - от къде и на каква цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Extender EF 2x II
Автор: neuromancer   
Дата:   01-10-07 17:18

ако искаш качество, ще трябва да жертваш компактността, там ми е проблема и на мен. т.е. или едното или другото, ама двете не става
и тия 1.4х пак мажат, ако си с твърд не личи толкова, ама с тоя евтин зум е страшно. Обаче твърдия не е компактен [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Extender EF 2x II
Автор: alecks   
Дата:   01-10-07 17:24

Абе тегава работа.[smilie8][smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Extender EF 2x II
Автор: sauron69   
Дата:   01-10-07 19:30

ей с тези обективи може да се ползва:
This tele extender can be used with fixed focal length lenses 135mm and longer (except the 135mm f/2.8 Softfocus lens), and the EF 70-200 f/2.8L, 70-200 f/2.8L IS, 70-200 f/4.0L, 70-200 f/4.0L IS USM, and 100-400 f/4.5-5.6L IS zoom lenses.
лично според мен екстендера 1,4 е добро решение, но 2-ката има доста повече недостатъци [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »