Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За ползата от Canon 25mm Extension Tube II
Автор: sauron69   
Дата:   30-09-07 18:25

Както се вижда от заглавието интересува ме мнението на хора ползвали въпросната джаджа (също може и Canon 12mm Extension Tube II). Плюсове и по основно минуси, доколко полученото макро увеличение помага, как е като качество, работа със конкретни обективи- (четох че ги препоръчват по-скоро за обективи с по късо фокусно разстояние, докато за теле обективи по полезни са Close-Up Lens). Изобщо ще се радвам на мнения по въпроса, както ако някой пусне и снимки правени с тях ще е от полза [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За ползата от Canon 25mm Extension Tube II
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   30-09-07 19:02

точно за телеобективи е много полезен. само дето е много скъп. препоръчвам те за тези пари да си вземеш това: http://www.bhphotovideo.com/c/product/375102-REG/Kenko_AEXTUBEDGC_Auto_Extension_Tube_Set.html

практически няма разлика с канонските.

Отговори на това съобщение
 Re: За ползата от Canon 25mm Extension Tube II
Автор: flipbeat   
Дата:   30-09-07 19:09

имах такъв за около два дни и после го продадох на демабг.бях много очарован.обектив 17-35мм фокусира обект на 3-4 см.много приятен аксесоар.за минуси не мога да кажа нищо.!!!

Отговори на това съобщение
 Re: За ползата от Canon 25mm Extension Tube II
Автор: ShotlandetsaWildLife   
Дата:   30-09-07 19:11

ми то кви минуси като няма оптика [cool]
теоритично май пада малко светлосилата, тоест ако без тях е мерило на бленда 4 1/800, като ги набримчиш и трите тюба може да ти покаже 1/640. ама аз това не съм го тествал.

Отговори на това съобщение
 Re: За ползата от Canon 25mm Extension Tube II
Автор: Petri   
Дата:   30-09-07 22:39

Така е, пада - а като набримчиш 2 или дори 3 пръстена, вече сериозно пада светлосилата.
Аз лично съм ползвал на Кенко пръстените.

Отговори на това съобщение
 Re: За ползата от Canon 25mm Extension Tube II
Автор: sauron69   
Дата:   30-09-07 22:44

ами дават му че увеличението се смята по тази формула
Additional Magnification = (Extension Tube Length)/(Lens Focal Length)
и така се получава че за късите обективи е по ползотворно.
А комплекта на Кенко изглежда много добре, обаче е кофти че не става за ЕФ-С обектини, за разлика от канонския [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: За ползата от Canon 25mm Extension Tube II
Автор: hash   
Дата:   01-10-07 09:49

аз имам на Кенко комплекта (много по-изгоден като цена и абсолютно същия като употреба. за ЕФ-С нямам идея, защото не съм имал такива обективи). вярно е, че с по-къси обективи дава по-голямо увеличение, но пък работното пространство пред челната леща става неудобно малко. ползвал съм ги с канон 100 макро и канон 200 2.8 Л. ако търсиш качество това е джаджата, защото няма никакви стъкла.

наистина светлосилата пада за разлика от лещите, които се навиват пред обектива. въпрос на приоритети.

Отговори на това съобщение
 Re: За ползата от Canon 25mm Extension Tube II
Автор: deniac   
Дата:   01-10-07 10:34

Отличен аксесоар. Доста качествено направен. Недостатък му е само цената. Аз го ползвам с зуум 24-105/4 и чрез зуума си избирам какво увеличение ми трябва и какво работно разстояние ми трябва. На 50 до 70мм е доста добро макро и лесно се ползва. Ползвам го и на 200/2.8 обектив, но там е ясно, че не се търси голямо макро, а просто по-близък фокус.
Полезен е и още с комбинация с телеконвертор 1.4х. Тогава става наистина яко макро.

Отговори на това съобщение
 Re: За ползата от Canon 25mm Extension Tube II
Автор: sauron69   
Дата:   01-10-07 13:51

с какъв обектив го ползваш заедно с 1,4-ката ?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »