Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon 1Ds Mk III и други големи... - лични впечатления
Автор: Kanonir   
Дата:   29-09-07 07:29

Canon CPS Expo - основните действащи лица - пълната гама на Канон - обективи и тела, голямоформатни принтери, дигитални видеокамери ииии най-големия - Винсент Лафоре!
Та там имах възможност да си поиграя с предпродуктова камера. Истината е че не беше повече от игра защото не ми разрешиха да пъхна собствена карта точно защото бройката е предпродуктова. Можех да го пробвам с какъвто обектив от гамата на Канон пожелая и понеже мен ме интересува как е със супертелеобективите го закачих последователно на 400ф2.8ИС; 500ф4ИС и 600ф4ИС. В тая ситуация (за картата иде реч) единственото което можех да проверя за себе си как е автофокуса в условия на лоша осветеност - залата имаше и доста тъмни ъгли. При обект с малък контраст - равна сива стена - оставен да избере по всички точки къде е фокуса се колебае доста, при фокус само по централна точка се справя доста по бързо, но пак има колебание. Когато в кадъра му влезе нещо макар и незначително което да увеличи контраста макар и малко като гънка или ръб, фокуса е почти мигновен и в двата режима. Тия опити се отнасят от абсолютен дефокус до пълен фокус. При предварително префокусиране и дофокусиране с АФ-а нещата се забързват значително. Не мога да кажа дали е по-бърз от по старите му братчета, но интересното е че нямаше почти никаква разлика в бързината на фокусиране между обективите - ф/2.8 и ф/4. Визьора, ааах визьора - винаги "1" серията е била със страхотен визьор, но този удря всичко до тук в земята. Шума от затвора е по мек от предишните модели (или поне така ми се струва), тихия режим наистина е тих. Как стои в ръцете - за моите големи лапи е перфектен, всичко е много добре разположено, малкия джойстик за избор точката на фокусиране е наистина страхотно нововъведение поне за такива като мен. Като тегло - ами имах чувството че държа 1V-то но без бустер. Едва ли е толкова лек, но определено е чувствително по-лек от преишните маркове. Много по различен като организация на менютата, но като че ли са по интуитивни. След него пробвах и 1D-то за да сравня фокусирането между двата - няма голяма разлика - вариациите ги отдавам на това къде точно съм насочил обектива.
Е на мен не ми разрешиха да пъхна карта, но Винсент Лафоре нямаше този проблем - докато една фотографка правеше демонстрация как се снима в студио директно закачена с вифито за компа и в последствие новите неща от ДПП-то, Винсент снимаше нея на наличното в залата осветление и светлината на пилотното от нейните светкавици. Понеже искаха да я изненадат (след два часа имаше друга сесия) решиха да отпечатат единия от портретите и. Та ето ги и техническите подробности - 1DsMKIII, EF 135mm f/2, iso 800, f/2 - 1/250 - JPEG-L. Повтарям JPEG - в случая по принуда защото още няма официален роу конвертор поддържащ камерата.
След като приключи снимането човекът си ги свали на макбуука с Апертурата - избра кое ще печата. Отвори го във фотошопа.... Всеки който искаше можеше да му гледа през рамото какво прави, та и аз така - единствените корекции - бяха слой левелс за черна и бяла точка, Дублиран слой с много редуцирана прозначност (около20) за нойз нинджата - нямаше нужда, но май беше за всеки случай и оразмеряване при 150 dpi. Малък ретуш на лицето, но наистина малък за няма и минута. Шарпене не го видях да прави - може да е било после от компа дето беше вързан с принтера преди да го прати за печат, но аз поне не видях.
Печата беше на един чудовищен Canon iPF8000 на сатин хартия, мастилата мисля че бяха от новата серия "Луциа". След 20 минути висене до принтера на трима люпопитни кибика - "пикселпиипъри" в това число и аз, инспектиращи резултата от 20см (никой не носеше лупа [smile] ) се забелязваше тук таме лееко постеризиране в преходите при червено и оранжено но това си е джипег... Та след 20 минути ножа отряза разпечатката от 40/60 инча ама наистина 40 на 60 инча - само с една черна рамка от 15мм от вси страни.....
Все съм очаквал качество, но това което видях ме смая - както каза Винсент, "абе никоя жена без грим и ретуш не залужава това наказание - да и принтят лицето на 40/60"... Невероятен детайл - в косата там където имаше фокус спокойно можеше да се преброят отделните косми - никаква мазнотия, всичко отделно, цветове и на лице и на фон съвсем реални дори и при пряко сравнение. Като го гледаш от метър не се виждат никакви косури... И всичко това само от един джипег на 800 исо.
Та така, това видях - това написах, изводите - всеки да ги прави за себе си!

П.С. Винсент Лафоре имаше цяла отделна лекция, там какви неща разказа и показа, но не мога да пиша толкова. Като ми поулегне и прослушам пак записите, може да ми текне да напиша още. След лекцията и по време на печата доста си говорихме с него и аз и други посетители, всичко дето го питахме, получи конкретни отговори, без шикаклкавене, превзетост или следа от надутост.....

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1Ds Mk III и други големи... - лични впечатления
Автор: navy   
Дата:   29-09-07 09:58

И ся, хареса ли ти [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1Ds Mk III и други големи... - лични впечатления
Автор: flipbeat   
Дата:   29-09-07 10:05

евала за споделеното!
но на мен не ми харесва,че правят марковете все по-леки!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1Ds Mk III и други големи... - лични впечатления
Автор: ksuhorukov   
Дата:   29-09-07 10:27

Всичко това е чудесно. Остава един ден да можем и ние в БГ да можем да си позволяваме подобен род техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1Ds Mk III и други големи... - лични впечатления
Автор: den_den   
Дата:   29-09-07 11:07

Туй беше за темата на Асахи, че там много убедени "скинари" [cool] Похвално, че споделяш, чакам продължение [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1Ds Mk III и други големи... - лични впечатления
Автор: niro   
Дата:   29-09-07 11:16

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1Ds Mk III и други големи... - лични впечатления
Автор: tonevjr   
Дата:   29-09-07 11:40

[smilie24] Как ти завиждам само![smile] И Лафоре е бил там...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1Ds Mk III и други големи... - лични впечатления
Автор: dimi2007   
Дата:   29-09-07 12:06

[smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]

кой е Лафоре...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1Ds Mk III и други големи... - лични впечатления
Автор: ALBIREO   
Дата:   29-09-07 12:26

Kanonir [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Ще се радвам да споделиш още информация и впечатления [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1Ds Mk III и други големи... - лични впечатления
Автор: athom   
Дата:   29-09-07 18:13

Textwall crits you for 54897 text damage.
You die.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »