Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ за снимане на много лека светлина
Автор: bmafiaw   
Дата:   28-09-07 21:29

Здравейте , днеска се разходих из галерите в Пловдив и те бяха много леко осветени, както и улиците, и с светкавица ако снимаш блесва много, а без светкавица просто не можах да се справя, пробвах на по голямо ИСО , пробвах ръчни настройки , пробвах автоматични , нищо не става, Може ли някой да ми помогне за да се получи другият път?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за снимане на много лека светлина
Автор: navy   
Дата:   28-09-07 21:31

Статив [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за снимане на много лека светлина
Автор: bobo21   
Дата:   28-09-07 21:48

1. Научи се да използваш обекти, на които да опреш/подпреш/поставиш апарата за момент в момента на снимката - стени, стълобев, кофи и т.н.

2. Ако имаш 2-3 сек закъснение на спусъка го използвай задължително.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за снимане на много лека светлина
Автор: djogata   
Дата:   28-09-07 22:02

Ако нямаш статив - оставяш апарата на твърда повърхност и ползваш самоснимачката. Ако статива не е достатъчно стабилен, пак е хубаво да ползваш самоснимачката :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за снимане на много лека светлина
Автор: apollo   
Дата:   28-09-07 22:12

Статив и пак статив!!!

Задължително и дистанционно за да можеш да ползваш пълноценно bulb режима[smilie24]

/последното за ДСЛР/[smile]



Публикацията е редактирана (28-09-07 22:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за снимане на много лека светлина
Автор: bmafiaw   
Дата:   28-09-07 22:20

Утре ще си купя дистанционо, а статив до 2 3 седмици, може и другият месец защото искам хубав да си купя.
А за самите настройки на фотоапарата да каже някой нещо?
Имам Pentax K100D SUPER пробвах както казах на Автоматични настройки на Буквата Б кадето аз задаржам колко да е отворена лещата.
Пробрвах и с по голямо ИСО, макар че и буквално не знам за какво служи това ИСО:)))
Надявам се ако има някой да ми помогне малко пък като ми остане време ще прочета малко

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за снимане на много лека светлина
Автор: apollo   
Дата:   28-09-07 22:28

Режим М, по затворена бленда за природа и пейзаж, най ниска чувствителност/200аса/, избираш дължината на експозиция и гледаш резултата на дисплея при включен хайлайтс режим[smilie24]

/ако включвам звездно небе изключвам шумоподтискането иначе си е включено/[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за снимане на много лека светлина
Автор: e-mil   
Дата:   28-09-07 22:30

Нещо за четене:
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=685988&t=685988

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за снимане на много лека светлина
Автор: abyser   
Дата:   28-09-07 22:33

Ако примерно на ИСО 400 при зададена бленда на затвора му е нужно еди-кво си време да е отворен за да се получи правилно експониране, при ИСО 800 това време ще е два пъти по-малко. За сметка на шума, разбира се [smilie6]

При ниска осветеност мисля, че е добре да се махне филтъра (UV или какъвто и да е) ако има такъв. Освен ако не е много хубав и скъп филтър, не знам как е при тях. Евтините дават проблеми, някакво вътрешно отражение на светлината и се получават "духове" (от личен опит при снимки в църква, за което много ме е яд [smilie22] ).


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за снимане на много лека светлина
Автор: Yozo   
Дата:   28-09-07 23:58

https://photo-forum.net/ebook/start.htm


[smilie3]



Публикацията е редактирана (28-09-07 23:59)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »