Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Panasonic DMC-FZ8EG-K
Автор: dakata_m   
Дата:   28-09-07 20:57

Здравейте, съвсем нов съм във форума и ще се постарая да съм максимално кратък. Пробвах с търсачката да откиря теми относно гореспоменатия апарат но не намерих. Въпросът ми е следния: Нашите заминават за чужбина и спешно решиха да си вземат фотоапарт. Гледах четох и съвсем се обърках но накрая стигнах до извода, че каквото го има в магазина това ще е понеже няма време да се поръчва и т.н. В техномаркет се цъклихме с майка и тя си хареса това с моя помощ [smilie5] http://www.panasonic.bg/browseProduct.jsp?entityId=4649

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09027279

Веднага казвам, че става въпрос за хора, който не са много притенциозни и разбиращи от стандарти, матрици и т.н. но аз колкото и да съм бос порпочетох нещо. Първоначално се загледах по едни фуджита понеже доста положителни неща прочетох за тях но майка ме заби като каза, че искала и хубави клипчета да правело и да не се налага много много да се настройва. Попитах все пак защо не си вземат камера но искала преди всичко снимки, а ако се наложи клипче. Еми от изложените в магазина в ценовия диапазон около 600 лв. този снима клипчета с 30 кадъра в секунда и максимална разделителна 848X480. картата за него струва 20 лв - 1 гигабайт. С една дума някой сеща ли се за причина да не го вземем този апарат и ако има някой с такъв ако може да сподели дали е доволен. Пак казвам не сме тръгнали да правим професионална фотография но очакваме все пак някъкви качествени снимки. Може да ви се стурват елементарни въпросите но и аз казвам, че съм бос в тази тема. Благодаря предварително [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic DMC-FZ8EG-K
Автор: dakata_m   
Дата:   28-09-07 20:59

Ако може тази тема да бъде изтрита понеже стана дублиране [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic DMC-FZ8EG-K
Автор: vetinari   
Дата:   28-09-07 21:27

Тука винаги ще се намери някой да ти каже да не взимаш това, а онова. Ще се намери и 3ти , който да каже да не си взимаш нито това, нито онова, а онаковато...
ФЗ-та , като всеки апарат за толкова пари си има недостатъците, но в този ценови диапазон според мен няма апарат, който да го бие(ако зуума е фактор, разбира се)...все пак, ако можеш да си позволиш ФЗ 50 - взимай.

п.с. Провери и ФЗ 18..не знам там как седят нещата като цена/kачество



Публикацията е редактирана (28-09-07 21:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic DMC-FZ8EG-K
Автор: doca   
Дата:   29-09-07 02:41

FZ8 e добър апарат, с качествен обектив.
За такива цели е идеален, дори ми се струва, че ще Ви е малко голям за носене, но това вече е друг въпрос.
Само че виж цените в Павилиона , защото там обикновено те са по-ниски.
Един проблем, който може да възникне-
в зависимост от страната, която ще се посети, ел. мрежата може да не е като тази в България 220 волта, така че трябва да се провери съответстветствието между зарядното и мрежата на съответната страна.
За Англия например ще Ви трябва преходник към техните контакти, защото те са едни особени, но не мога да ги опиша.



Публикацията е редактирана (29-09-07 07:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic DMC-FZ8EG-K
Автор: iiccoo   
Дата:   29-09-07 08:59

И на мен първото, което ми дойде на ум, е че е големичък. Нямам представа каква е възрастта на родителите ти, но повечето по-улегналите туристи предпочитат нещо, което могат да пъхнат в джоба си. Освен това тоя е оскъпен и заради ръчните си настройки, а те няма да ползват такива. Моя съвет е виж по-малките модели, които отговарят на критериите ти, защото мисля, че има по-компактни на тази цена, но с по-голяма матрица. Тук идва въпроса дали ще им трябва зуум или 4х ще им стига :)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic DMC-FZ8EG-K
Автор: iiccoo   
Дата:   29-09-07 08:59

Абе тия покупки не е хубаво да се правят прибързано, но ти си знаеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic DMC-FZ8EG-K
Автор: papy33   
Дата:   29-09-07 09:14

За компактен фотоапарат със зум 10х, а именно (28 / 200 мм) фокусно разстояние предложението ми е Panasonic Lumix DMC-TZ3. С по-малкото фокусно разстояние ще се получат добри панорами.
Има го във фотопавилиона.
Цена: 649.00 лв. с ДДС
Промо цена: 635.00 лв. с ДДС
Наличност: Да (София, Варна, Пловдив)
Гаранция: 24 месеца
София
Тел: 02 / 963 54 00
GSM: 0888 670 675


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »